Станишівська "резервація": чи доведе свою спроможність реформована поліція?
Автор: , 13.09.2016, 12:34:23
Знищення Ліщинської, Луківської, Пісківської, Станишівської, Зарічанської та Туровецької сільрад Житомирського району шляхом створення Станишівської "резервації" відбувається з грубим порушенням законодавства. Про це редакція "Сільського життя" неодноразово повідомляла читачів та громадськість області.
У своїх зверненнях до голови Житомирської ОДА Машковського, голови облради Лабунської, заступника голови облради Ширми, голів фракцій та депутатів облради, Генпрокуратури, Кабінету міністрів, міністра Зубка, Національного антикорупційного бюро, редакція "Сільського життя" детально розповідала про це грубе порушення законодавства, але скрізь отримувала відписки, які готував головний ворог українського села в області Рудницький.
Причому у жодній відповіді немає спростування самого факту порушення Конституції та законодавства. Тобто порушення є.
Днями редакція «Сільського життя» отримала листа від Головного управління поліції в Житомирській області наступного змісту:
«Шановний Валерію Володимировичу!
Повідомляю, що Ваше звернення, яке надійшло на урядову гарячу лінію 26.07.2016 р. з приводу можливого порушення чинного законодавства під час створення Станишівської ОТГ, керівництвом Слідчого управління ГУНП в Житомирській області уважно розглянуто.
Зазначене звернення 17.08.2016 р. за № 536 зареєстровано в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події Головного управління Національної поліції в Житомирській області та направлено до Управління захисту економіки в Житомирській області для проведення відповідної перевірки та прийняття рішення згідно з чинним законодавством.
За результатами розгляду вищевказаного звернення та про прийняте рішення Вас буде повідомлено Управлінням захисту економіки в Житомирській області
З повагою
т.в.о. начальника О.О.Арапов»
Ось така ситуація. Під час створення Станишівської «резервації» посадовими особами було грубо порушено Конституцію та законодавство України. То ж чи спроможна реформована поліція неупереджено надати правову оцінку посадовцям - побачимо. Саме з цього ми зможемо судити наскільки ефективною була ця реформа правоохоронних органів.
А поки що ще раз нагадаємо в чому суть порушення законодавства:
Стаття 19 Конституції України наголошує на тому, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
А у законі "Про добровільне об'єднання територіальних громад" не передбачено можливості змінити склад сільрад, що об'єднуються, або межі ініційованої ОТГ.
Тому після відмови Левківської сільради входити до Станишівської ОТГ, увесь процес потрібно було починати знову - від ініціативи до розпорядження Кабміну.
Тому всі, хто виніс дане питання на сесію облради не лише грубо порушили Конституцію та закон, а й просто підставили депутатів Житомирської облради.
А про введення в оману селян під час намагання створити Станишівську "резервацію" газета "Сільське життя" та сайт silske.org сповіщали неодноразово.
Валерій Івановський
| 13.09.2016
| Переглядів: 2391
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.