Місяць тому на двадцяти контейнерних майданчиках для збору сміття було встановлено додаткові контейнери, призначені під скло та пластик. Таким чином місто включилося в давно проанонсовану широкому загалу програму роздільного збору сміття. Звісно, місяць — не настільки тривалий термін, щоб можна було робити далекоглядні висновки, але попередні підсумки все ж підвести не зайве.
— Громада нас порадувала, — мовить начальник управління житлово-комунального господарства міської ради Володимир Мисін, — Навіть, в інших містах — як то Коростень, Миргород, де наші фахівці переймали досвід, люди не так жваво сприйняли програму роздільного збору сміття. У них, за нашою інформацією, наповнення контейнера під пластик тривало тиждень-півтора. У Новограді — вже через два дні після встановлення спеціалізовані контейнери були заповнені.
Через це попервах приватна організація, що займається сортуванням і подальшим вивозом побутових відходів, зіткнулася з деякими труднощами — не змогли забезпечити своєчасне вивезення накопиченого пластику. Але вже через декілька тижнів ситуація налагодилася. І зараз особливих проблем не відчувається. Так само й зі склом. Єдина відмінність, що контейнери під скло наповнюються повільніше, аніж ті, що призначені для збору пластику, — повідомляє Мисін.
Москва, кажуть, не один день будувалася. Звісно, що має пройти певний час, доки в свідомості населення відкарбується необхідність саме такого підходу до очищення міста від побутових відходів. Адже є люди, котрі вперто не бажають розділяти сміття по різних контейнерах. І жбурляють все докупи, не дивлячись, чи там пластик, чи скло, чи лушпиння з-під картоплі. А є й такі, котрі… вибирають непошкоджені пластикові пляшки із заповнених контейнерів. Це, певно, ті, кому потрібна тара для торгівлі на ринках молоком чи іншими продуктами.
Втім, можна не сумніватися, що практика роздільного збору сміття в місті приживеться. Тим більше, що одночасно зі встановленням контейнерів, влада розпочала інформаційну кампанію на підтримку даної програми. По-перше, це — зовнішня реклама в людних місцях. По-друге, роз’яснювальна робота, що проводиться у школах і дитсадках. Крім цього, міська влада, як каже Володимир Мисін, ініціює налагодження системи матеріального заохочення двірників. Щоб у тих був стимул слідкувати за правильною наповнюваністю спеціалізованих контейнерів.
Подальші заходи в рамках реалізації програми роздільного збору сміття в Новограді-Волинському плануються на наступний рік. За словами Володимира Мисіна, міська влада замовить ще щонайменше стільки ж контейнерів, як уже встановлено. Їх буде розподілено на решту контейнерних майданчиків, що знаходяться у місцях щільної житлової забудови. Збираються також придбати нову сміттєзбиральну машину. Під ці цілі місцеві чиновники розраховують отримати кошти із держбюджету. Як раніше повідомлялося, Новоград-Волинський потрапив до числа міст-переможців, яким держава допоможе з фінансуванням початкових етапів згаданої програми.