Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Україна

Руйнуємо міф: «У мене немає здібностей до вивчення англійської мови»

Автор: Кристина Сербиненко, 18.05.2016, 13:39:52 Руйнуємо міф: «У мене немає здібностей до вивчення англійської мови»
Дуже багато людей в Україні думають, що у них немає здібностей до вивчення мови. Часто можна почути, як людина говорить: "англійська не для мене", "я не здатний до мов". Такі думки у людей з'являються, коли вони вже вивчали англійську мову (в школі, інституті), але так і не отримали результат. Тому вони впевнені, що вивчити мову вони не зможуть.

Насправді, як нам підказує azbukasvitu.lviv.ua, твердження "щоб вивчити англійську потрібно володіти певними здібностями / схильностями до вивчення мов" є поширеним міфом. У цій статті ми зруйнуємо цей міф то доведем, щоб вивчити мову і заговорити на ній, не треба мати ніяких понад здібностей або талантів.
 

Звідки взявся цей міф?


Чому багато людей впевнені, що у них немає здібностей до вивчення мови? Адже така думка не могла просто так з'явитися у людей в голові. Давайте подивимося, звідки береться це помилкове твердження. Як правило, ця ідея з'являється у людей після невдалого досвіду вивчення мови (наприклад, в школі, інституті). Людина витрачав свої зусилля і час на вивчення англійської, але так і не отримав результату. Під результатом я маю на увазі навик використання англійської мови в житті: в подорожах, на роботі, в спілкуванні і т.д.
 

Чому багато хто не отримують цей результат?


Вперше ми стикаємося з англійською мовою в школі. На таких заняттях відсутня мовна практика. А правила нам не пояснюють докладно, а просто дають інформацію з книг. Тому, щоб щось зрозуміти, доводиться розбиратися самостійно. А роблять це далеко не всі учні. Деяким допомагають розібратися з правилами репетитори або батьки. Тому в класі здається, що англійська мова дається їм легше. Інші починають відставати, не розуміючи нічого. Поступово у них з'являється думка "англійська мова це не моє".

Потім ми, як правило, продовжуємо вивчення мови в університеті, з репетитором або на курсах. При цьому ситуація не змінюється в кращу сторону. Навчання йде складно: ми не розуміємо правила, не можемо запам'ятати англійські слова. Через все це ми починаємо відчувати себе все більш нездатними до мов. А, почувши історію від одного родича/знайомого про те, як він заговорив англійською за 2 місяці, ми з жалем говоримо: «Просто у тебе є схильність до вивчення мови». Насправді, вивчити англійську мову може кожна людина. Для цього не потрібно володіти особливими здібностями.
 

Як отримати результат?


Отже, ми з'ясували, що результат навчання залежить не від якихось прихованих здібностей. Насправді, він залежить від того, наскільки правильно організовано навчання. Якщо процес навчання (тобто методика) правильний, то ви будете бачити результат навчання кожен день. Давайте ще раз подивимося, як зазвичай побудований процес навчання.
 

Як ми зазвичай вчимо мову


У школі й інституті ви вчите багато різних тем, але ніколи не використовуєте пройдений матеріал на практиці. Згадайте, скільки часу приділяється теорії, а скільки розмовній практиці на заняттях. У кращому випадку 10% уроку ви будете говорити. У підсумку ви проходите правила одне за іншим. Але не можете застосувати ці знання в житті.

Наприклад, ось ви прийшли на курси англійської у Львові, де пройшли дієслово to be (прочитали правило) і пішли далі (перейшли до нового правила). Але ви не можете застосовувати це правило в житті, тому що не практикували його. При цьому хтось не зрозумів саме правило, хтось не до кінця розібрався в ньому. Саме після таких занять ви не бачите результат і відчуваєте, що не здатні вивчити англійську.
 

Як треба вчити, щоб вивчити і заговорити


Запам'ятайте: кінцевий результат навчання (ваша мета) складається з результатів, які ви отримуєте на кожному занятті. Що я маю на увазі? На кожному занятті ви повинні отримувати:
  •     Нові знання
  •     Навички використання цих знань (розмовний навик)

Тобто, якщо ви вчите слова, то в кінці заняття, повинні розуміти значення цих слів і вміти використовувати в своїй промові. Наприклад, ви пройшли тему "вітальня". Після уроку ви повинні легко описати будь-якій людині, яка у вас вітальня будинку. Якщо ви вчите правило, то повинні розуміти, коли його використовувати і вміти складати пропозиції, згідно з ним. Наприклад, пройшовши дієслово to be, ви повинні розуміти, коли його використовувати і вміти будувати усні пропозиції з цим дієсловом. І у вас це вийде, якщо ви тренувалися робити це 80% часу уроку. Вийшовши з такого заняття ви відразу зможете використовувати отримані знання в житті, тому що будете вміти це робити.
 

Коротке резюме


Якщо ви вивчаєте англійську мову досить довгий час (10-14 років), але так і не можете говорити на ньому, це не означає, що у вас немає здібностей до вивчення мови. Вся справа в неефективною методиці вивчення, через яку ви не отримуєте результатів навчання. Навчаючись за ефективною методикою, результат ви будете бачити відразу ж після кожного заняття, а заговорити англійською ви зможете вже через місяць навчання. Просто спробуйте повчитися за подібними методиками, і у вас все вийде!

Автор: Кристина Сербиненко, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info


Україна | 18.05.2016 | Переглядів: 3229 | курсы английского языка, студенты, образование, английский язык

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 0