Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Украина

Нюанси монтажу приватних та промислових котелень

Автор: Артем Кондратюк, 19 Апреля 2017, 12:46:05 Нюанси монтажу приватних та промислових котелень
В цій статті ми разом з фахівцями компанії Елефант-Комфорт перерахуємо ряд нюансів, які необхідно знати, якщо ви плануєте здійснювати контроль виконання робіт при монтажі приватних або промислових котелень.

 

Монтаж котельного обладнання

 
Якщо планується монтаж газових котелень, то для його виробництва і подальшого підключення котельні до газопроводу необхідний дозвіл спеціального зразка. Даний документ видається відділенням газової служби, за яким закріплений Об'єкт за територіальною ознакою.

Місце установки підлогових котлів повинно володіти рівним і міцним покриттям підлоги, яке не підтримує горіння. Крім того під котел повинен бути виконаний подіум.

Монтаж котельні установки необхідно виконати таким чином, щоб доступ до котла з усіх боків був вільний. Дана умова необхідно для подальшого обслуговування системи і можливого демонтажу. Існує норма, згідно з якою відстань між котлом (його лицьовою стороною) і стіною, яка розташовується навпроти, повинна становити не менше 1 метра.

Установку настінного котельного обладнання необхідно здійснювати на стіну з прикріпленим на неї проміжним листовим матеріалом, який не підтримує горіння.

 

Гідравлічна обв'язка котельні


Під гідравлічною обв'язкою мається на увазі з'єднання всього передбаченого комплектацією обладнання котельні між собою. Поєднання виробляється за спеціальною заздалегідь розробленої або спроектованої схемою.

Основними елементами обв'язки є:
 • Теплогенератор (опалювальний котел)
 • насосні вузли
 • Розширювальні баки систем опалення та ГВП
 • колекторні вузли
 • Вся запірна арматура, а також фітинги та труби, які використовуються для стикування елементів котельні між собою

Монтаж котельні в приватному будинку, як правило, виконується з використанням труб з поліпропілену та міді. Рідше обв'язка виконується трубами з нержавіючої або чорної сталі. А ось при роботі з промисловими об'єктами в левової частки випадків використовуються туби з чорної сталі. Це обумовлено високою потужністю використовуваного обладнання. Обв'язка котельні на чорної сталі вимагає наявності у Виконавця робіт кваліфікованого зварника.
 

Установка димохідної системи


На підставі будівельних норм і правил, кількість колін димоходу не повинна перевищувати трьох. При проектуванні і монтажі димохідної системи необхідно забезпечити ухил димоходу, який дорівнює два або більше градусів вниз. Якщо ця умова не виконати, то в димоході буде накопичуватися конденсат, що може спричинити за собою видалення диму в недостатньому обсязі.

Якщо виконується монтаж газових котелень з коаксіальними димоходами, то необхідно звертати увагу, щоб над димарями ні в якому разі не було вікон.

В іншому випадку, дим буде затягувати в вікна. Наслідком цього неприємного моменту може бути масове отруєння знаходяться в відповідних приміщеннях Об'єкту людей.
 

Монтаж автоматичної системи управління котельним обладнанням


Стадія монтажу котельного обладнання включає в себе і установку автоматичної системи управління. Призначення даної системи - захист від наслідків можливих позаштатних ситуацій. Також, автоматикою забезпечується безперебійна робота обладнання, в тому числі без участі обслуговуючого персоналу.

Основними операціями при монтажі автоматики котельні установки є:
 • Збірка і установка щита автоматики
 • Установка приладів, які здійснюють різні виміри, а також моніторинг та контроль коректності роботи обладнання
 • Установка всіх необхідних датчиків і автоматики розпалювання. прокладка проводки
 • Якщо котельня комплектується газовим обладнанням, то виконується монтаж всіх необхідних електронних регуляторів
 • Монтаж усіх перетворювачів частоти і необхідних реле
 

Проведення випробувань і пробний пуск


Коли монтаж котельні успішно виконаний і перед запуском її в роботу, необхідно провести ряд випробувань. Серед них:
 • гідравлічні випробування
 • Замір і аналіз тиску палива
 • Коректність роботи електрики
 • Перевірка котельні автоматики

Тільки після виконання даних перевірок можна здійснити перший пробний пуск котла. Його повинен виробляти сертифікований фахівець, який не тільки зможе запустити пальник, а й правильно провести настроювання її параметрів.
Автор: Артем Кондратюк
Украина | 19 Апреля 2017 | Просмотров: 1381 | отопление, котельня

Читайте также на эту тему: