Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Підприємства

«Житомиртеплокомуненерго»: шлях становлення та розвитку

Автор: Житомиртеплокомуненерго, 20.12.2010, 22:35:04
Підприємство «Житомиртеплокомуненерго»: шлях становлення та розвитку

Протягом багатьох сторіч Житомир забудовувався здебільшого одноповерховими будинками, які мали пічне опалення. Лише в 70-ті роки нинішнього століття місто стало інтенсивно забудовуватись 4-5 поверховими будівлями, розрахованими на централізоване опалення. Саме з цього часу бере початок підприємство, яке нині носить назву Комунальне підприємство «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради.

Починалася "біографія” теплоенергетики міста здебільшого з невеликих котелень, які розміщувалися у підвальних приміщеннях житлових будинків.

Вперше теплопостачальне підприємство під назвою "Об’єднані котельні з тепловими мережами " в м. Житомирі було створено в 1970 році на базі роздрібнених котелень домоуправлінь. При створенні в об'єднаній котельні експлуатувалось 35 коте­лень (3 районні, 20 квартальних та 12 підвальних котелень), в яких було встановлено 152 котли загальною потужністю 106, 2 Гкал/годину. Вартість основних виробничих фондів становила 399 тис. крб. Доходи дорівнювали 221 тис. крб., які досягались за рахунок опален­ня 449 тис. крб. опалювальних площ. За перший опалювальний сезон було вироблено 127665 Гкал теплової енергії.

Загальна довжина теплових мереж складала 20,1 км, а опалювальна площа 449 тис.м2. Кожен наступний рік існування був позначений подальшим зростанням тепломережі, вдосконаленням технології виробництва тепла, його ощаднішнього витрачання. Поступово велось вивільнення потужностей за рахунок закриття підвальних котелень.

Середня одинична потужність котельні дорівнювала 3, 03 Гкал/год. Довжина теплових мереж була 20, 1 км.

Експлуатацію котелень з тепловими мережами здійснювали 18 інженерно-технічних працівників, 10 чоловік адміністративно-управлінчого персоналу та 248 робітників. Всього 276 чоловік.

Перед колективом постало чимало проблем та завдань. Що собою уявляли 35 котелень, які були прийняті від ЖЕКів та інших органі­зацій?

Це були котельні без автоматики, без хімводоочистки, 12 коте­лень були розташовані в підвальних приміщеннях житлових будин­ків, де існувала щохвилинна загроза вибуху та загибелі людей.

Засучивши рукава колектив розпочав монтаж автоматики, хім­водоочистки. ремонту та модернізації обладнання, створення нових служб та підрозділів.

Йшли роки. В 1972 році з'явилась перша бойлерна в місті Житомирі по вулиці К. Лібкнехта. 47, що стало почат­ком централізованого гарячого водо-постачання.
В 1973 році 15 березня вперше 4 котельні були переведені на диспетчерське управління без постійного обслуговуючого персоналу.

В 1974 році всі квартальні та вбудовані котельні були переведені на диспетчерське управління.

Важливою віхою в історії підприємства стало прийняття від Міненерго потужної котельні по вул. Жуйко, 12 потужністю 53,2 Гкал / годину в 1975 році. До цього вона використовувалась в технологічному процесі міської електростанції.

В листопаді 1975 року Житомирська об'єднана котельня з тепловими мере­жами перетворена в підприємство «Житомиртепломережа». З цього часу вся теплоенергетика міста була зосереджена в підприємстві одного відомства.

З 1979 року підприємство "Житомиртепломережа” починає виступати замовником по будівництву котелень та теплових мереж. За його безпосередньою участю були збудовані потужні котельні по Щорса – Соколовському та Північно-Західному житлових масивах. Ці об’єкти стали забезпечувати теплом та гарячою водою десятки будинків висотної забудови. Потужність цих теплових комплексів складали відповідно 29,6 і 41,2 Гкал/годину.

Чимала увага приділялась вдосконаленню будівництва теплових мереж. На Північно – Західному масиві вперше були збудовані прохідні канали, що поліпшило обслуговування теплотрас. На окремих дільницях тепломереж була застосована прогресивна тоді бітумно-керамзитна теплова ізоляція; виконані комплексні роботи по переводу котелень з твердого палива на пічне та мазут; проводилось капітальне будівництво нових теплових енергетичних джерел - котелень, централізованих теплових пунктів, мереж та модернізація діючого обладнання з закриттям підвальних котелень, які не відповідали вимогам Правил котлогазнагляду.

В 1980 році в місті Житомирі будується перший прохідний тунель по вулиці
К. Лібкнехта в районі панчішної фабрики. З 1981 року директором підприємства "Житомиртеплокомуненерго” призначено Єфімова Георгія Вадимовича.

В 1982 році вперше застосована бітумно-керамзітна теплова ізоляція. Того ж 1982 року підприємство «Житомиртепломережа» реорганізоване в обласне виробниче об»єднання теплових мереж «Житомиртепломережа».

В 1984 році ліквідована остання в місті підвальна котельня.

В 1986 році введена в дію в якості замовника в Північно-Західному районі котельня потужністю 41, 2 Гкал/годину з чотирьохтрубною системою та прохідними каналами. Вона була побудована за 2 роки з першої до останньої цеглини.

В 1988 році розпочата реконструкція котельні по вул. Жуйко, 12.

В березні 1993 року в зв’язку з перерозподілом комунальної власності в області обласна структура теплового господарства перестала існувати. На її базі в містах стали функціонувати самостійні підприємства. В м. Житомирі створено було міське підприємство ”Житомиртеплокомуненерго”. З травня 1993 року колектив підприємства одержав право оренди. Підприємство було зареєстровано під назвою орендне підприємство теплових мереж «Житомиртеплокомуненерго”. Підприємство знаходиться у підпорядкуванні Обласної державної адміністрації та Житлокомунгоспу.


За формою власності підприємство представляє собою комунальне підприємство, засноване на власності міської територіальної громади. За формою господарювання, як було зазначено вище, це орендне підприємство, яке створено на базі орендованого майна державного підприємства. Управління підприємством здійснюється Радою орендарів на чолі з Головою Ради орендарів. Вибори цього органу здійснюються на загальних зборах орендарів.

До складу підприємства входять два теплових райони м. Житомира (Корольовський та Богунський), 59 котелень з установленою потужністю 732,5 Гкал/год, цех по ремонту електрообладнання, дільниця по експлуатації КВПІА газового обладнання, виробнича служба експлуатації, цех централізованого ремонту, хімлабораторія, аварійно-диспетчерська служба. Сукупність всіх підрозділів підприємства становить певну структурну будову.

У 1999 році для поліпшення якості послуг, що надаються, було прийняте рішення щодо прийняття на баланс від ВЖРЕПів внутрішньо будинкових систем. Тому ще одним видом послуг – обслуговування внутрішньо будинкових систем – поповнилась сфера діяльності підприємства. З 1 жовтня 2009 року функції теплопостачання в м.Житомирі здійснює комунальне підприємство «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради.

За роки існування підприємство пройшло ряд реорганізацій.

За 40 років з 35 котельних було створено потужне підприємство зі своєю інфраструктурою, яке наразі має на своєму балансі та технічно обслуговує 60 котельних, 83 ЦТП, близько 210 км теплових мереж; теплова потужність складає 723,6 Гкал/год, а середня чисельність працюючих – 890 чоловік. Вже не стоїть гостро проблема кадрового забезпечення: якісний склад працівників істотно змінився; сьогодні підприємство укомплектовано спеціалістами з теплоенергетичною освітою, інженерами, електрозварниками, слюсарями.

За період з 1993 року підприємство домоглось:
1. зниження питомої норми витрат палива:
  • 1993 р. 167,95 кг.у.п/Гкал
  • 2009 р. 165,50 кг.у.п/Гкал
2. скорочення споживання природного газу:
  • 1993 р. 174,0 млн.нм3
  • 2009 р. 116,0 млн.нм3
3. скорочення споживання електроенергії:
  • 1993 р. 34,4 млн.кВт.год.
  • 2009 р. 23,3 млн.кВт.год.

В даний час підприємство відпускає теплову енергію 95% житлових будинків, бюджетним установам та госпрозрахунковим організаціям міста. Основним же споживачем послуг теплопостачання є населення - майже 75% від загального обсягу відпуску тепла.

Працівники підприємства неодноразово нагороджувались Почесними грамотами Міністерства з питань житлово-комунального господарства України, ДК «Газ України» НАК Нафтогаз України, грамотами Житомирської обласної ради.

1978 рік – підприємство «Житомиртепломережа» визнано переможцем в соцзмаганні і завоювало Перехідний Червоний Прапор.1999 рік – 2 місце в конкурсі на звання «Краще підприємство комунальної теплоенергетики України».

2000 рік – 2 місце в тому ж конкурсі за підсумками роботи в 2000 році.

2004 рік – ОПТМ «Житомиртеплокомуненерго» отримало диплом України в номінації «Житлово-комуальне господарство».

3 місце в конкурсі на звання «Краще підприємство комунальної теплоенергетики України» за 1 кв. 2004 р. 2006, 2007, 2008 роки – почесні грамота УЖКГ ОДА за сумлінну працю та внесок в розвиток теплопостачання. 2008 рік – нагорода орденом «Зірка економіки України» І ступеня за управління підприємством-лідером економіки України.

2009 рік – участь в номінації «Найкраще впровадження енергоефективних технологій» на Всеукраїнському конкурсі «Топ-енергоефективніть».

В даний час підприємство зростає, шукає нові шляхи та можливості, застосовуючи новітні технології та зовнішні ресурси, що стало можливим на основі вже існуючої міцної бази. Воно ставить перед собою ще не здійсненні насьогодні плани по розробці та впровадженню альтернативних джерел енергії, використанню власних видів палива, впровадження когенераційних технологій.
Автор: Житомиртеплокомуненерго, редактор рубрики "Підприємства" на ЖЖ.info http://www.tke.org.ua/index.php/2010-10-12-07-40-33
Підприємства | 20.12.2010 | Переглядів: 7489 | Житомиртеплокомуненерго, отопление

Читайте також на цю тему:

Коментарів: 0