Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Авторская колонка » Игорь Иваницкий
 

ВИШУКАНА АФЕРА: Як вкрасти 15 мільйонів Євро?

Автор: Іваницький Ігор Миколайович, 07 Июня 2010, 15:14:39
Автор Игорь Иваницкий

Игорь Иваницкий

все статьи автора

ВСЕРЙОЗ ПРО ГОЛОВНЕ (випуск 6) 

«Я ж тебе как дам в оба крана горячую воду на всё лето!»

Призупинено роботу котелень міста, що забезпечують централізованим гарячим водопостачанням житлові будинки та об’єкти соціальної сфери м. Житомира 

20 травня поточного року КП «Житомиртеплокомуненерго», на підставі наданого доручення ДК «Газ України» НАК Нафтогаз України» від 20.05.2010 р. № 96 отримано повідомлення від ВАТ «Житомиргаз» про припинення 25.05.10 газопостачання котелень у зв’язку з заборгованістю теплопостачального підприємства за природний газ, яка складає 61,8 млн.грн. Враховуючи вищезазначене, з 25.05.2010р. КП «Житомиртеплокомуненерго» призупинено роботу котелень міста, що забезпечують централізованим гарячим водопостачанням житлові будинки та об’єкти соціальної сфери м. Житомира за виключенням 6-ти котелень, які забезпечують гарячою водою лікарняно-профілактичні установи.

Загальна заборгованість населення за надані послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання – 35,2 млн.грн., (у т.ч за минулий опалювальний період 2009-2010 року - 19,1 млн.грн.) Відновлення централізованого гарячого водопостачання можливо після проведення розрахунків населенням та усіх категорій споживачів за отриманні послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, що дасть можливість КП «Житомиртеплокомуненерго» отриманні кошти направити на погашення заборгованості перед ДК «Газ України» НАК Нафтогаз України» 

(офіційний web-сайт Житомирської міської ради, 26.05.2010р.)


«А умываться как? – А вот так! Надо меньше пачкаться!» 

І знову дострибались? Жодної несподіванки: ще на початку квітня відбулася нарада під головуванням заступника голови облдержадміністрації з представниками фінансових органів, житлово-комунальних господарств, керівниками органів місцевого самоврядування (щоправда, чомусь без пані Шелудченко) і ДК «Газ України» – де було чітко наголошено про необхідність погашення до 1-го червня 80% боргів за спожитий газ. Тож нічого дивного. Варто лише додати, що то лише сьогодні просто «ніде помитися» – бо на тій же нараді і початок наступного опалювального сезону було безумовно поставлено в залежність від 100%-го розрахунку за боргами…
Аж допоки нам, разом із Вірою Тимофіївною, залишається чекати хіба що на чергове диво – я, екс-депутат Житомирської міськради поточного скликання, головний редактор «КРОК Радіо» (102,2МГц) Ігор Іваницький, пропоную вам ще раз повернутися до вже відомого питання, яке може досить сумно позначитися на перспективах теплоенергетичної галузі Житомира взагалі:

КРЕДИТ ЄБРР: «Секретні матеріали» по-житомирськи

Кіно?.. Ні. «Кіна не буде». Виключно документи. 
Саме ті, без уважного вивчення яких жоден «представник інтересів територіальної громади міста» (тобто депутат міськради) не мав навіть морального права віддати свій голос на затвердження сумнозвісного рішення №1171 «Про надання дозволу Комунальному підприємству «Житомиртеплокомуненерго» на отримання кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку під гарантію Житомирської міської ради» (див. «Всерйоз про головне» випуски 1 та 5). 
Що не завадило 45-ти з півсотні присутніх 2-го березня в сесійній залі обранців, знехтувавши совістю і елементарним здоровим глуздом, мовчки підтримати чергову ініціативу міського голови з категорії «після нас – хоч трава не рости». 
Як я вже розповідав у попередньому випуску – документів цих, ні на час проведення сесії міськради, ні пізніше – в розпорядженні депутатів не було: «вони відсутні взагалі» (з відповіді Виконавчого комітету Житомирської міськради №18/1675 від 19.03.2010р. на звернення депутата міськради Стрякіної З.О. від 11.03.2010р., див. «Всерйоз про головне» №5).
З іншого боку, хоча проекти Договорів, фрагменти з яких я надаю вашій увазі, складено 30.04.2010р. – надійшли вони до «втаємничених гравців» (виключно до «втаємничених»), наскільки мені відомо, лише в першій декаді травня. Плутанина ж навколо «є/нема» лише підкреслює щільність шару брехні, яким оповито оборудку… таки є що ховати?
 

Два договори: Кредитний – між КП «Житомиртеплокомуненерго» та Європейським банком реконструкції та розвитку, і Гарантії – між Житомирською міською радою та ЄБРР. Загалом 108 сторінок (повний комплект сканів - 85,6M), тому тут – лише ключові фрагменти:

Як вкрасти 15 мільйонів Євро.
Вишукана афера – поради Житомирському міському голові.

Можливо й справді: «збіг обставин» – і мої подальші «схемоутворення» не відвідували до цього нічию світлу голову. Але, ретельно вивчивши наведені документи, я не міг не прийти у захват від майже ідеальної вишуканості тієї оборудки, яка «сама проситься»…

Спочатку – узагальнений результат аналізу «проекту фінансування удосконалення теплової мережі Міста за рахунок Кредиту ЄБРР у розмірі 10 млн. та Гранту «5ЕР» в розмірі 5 млн. Євро».

1. По-перше. Відразу варто розвінчати лукаву термінологію: дійсно – комунальне підприємство «Житомиртеплокомуненерго» формально є Позичальником, зокрема кредитні та грантові кошти отримувати від ЄБРР буде саме КП ЖТКЕ (в наведених договорах іменується як «Компанія»). Насправді ж Гарант («Місто», тобто ми з вами) «безвідклично та безумовно» перекладає на себе абсолютно всі фінансові зобов’язання Компанії (стор.5 – Ст. 2.01, 2.02, 3.01, 3.02, 4.01, 4.07 Договору Гарантії) і цілком безспірно визначається як «первісний боржник, а не лише як поручитель» та «головний боржник». Зобов’язання ж ті полягають не лише у поверненні основної суми кредиту, але також і у виплаті належних відсотків (6% плюс річна міжбанківська ставка Euribor), комісій, комісійних, зборів, відшкодувань, санкцій тощо – додатково передбачених Кредитним Договором (Ст. 3.04, 3.06, 3.07, 3.09, 3.12, 3.14, 4.02.f, 5.09, 5.13, 8.07.a Кредитного договору), з яких лише за умовами Ст.3.04.b (одноразова комісія) ще до початку отримання кредитних коштів доведеться сплатити сто тисяч євро, а за умовами Ст.5.13.a.4 (адміністрація та моніторинг Договорів фінансування), виходячи зі змісту «Попередніх умов» (див. «Всерйоз про головне» №1) сума таких платежів може сягнути більше півмільйона євро! 


Варто взагалі звернути увагу не лише на перелік зобов’язань відповідно до Ст.5.13 («без обмежень» включно до гонорарів та витрат залучених радників, консультантів тощо), але й на порядок визначення їх розміру – «за вказівкою ЄБРР». 
Але й це ще не все: Компанія повинна створити і утримувати на постійній основі Аудиторську фірму та «Групу Виконання проекту».


2. І ось тут – по-друге.
Виходячи зі змісту статей 5.05 та 5.15 Кредитного договору оперативне управління фінансово-господарською діяльністю Компанії повністю передається у відання вищевказаних структур, що, враховуючи «комерційний» статус проекту (Ст.8.11 Кредитного договору) дає можливість Компанії уникнути в процесі закупівель товарів, робіт та послуг (Ст.5.07) обмежень, що накладаються на бюджетні організації відповідно до Бюджетного Кодексу України. Більше того, на весь час дії кредитного договору Компанії забороняється здійснювати будь-які операції зі своїм капіталом та необоротними активами, крім погоджених через вищезгадані структури з ЄБРР (Ст. 6.01-03), а Місто, хоча і є власником КП ЖТКЕ, взагалі зобов’язується «не втручатися в управління та звичайну діяльність Компанії» (Ст.6.02 Договору Гарантії).


Тобто, діяльність КП «Житомиртеплокомуненерго» цілком «законно» стає абсолютно закритою від будь-яких форм контролю і втручання з боку власника – територіальної громади міста, - на розсуд лише вищезгаданих керуючих структур визначаючи порядок і форми використання як отриманих на умовах Кредиту та Гранту коштів, так і доходів від власної виробничої діяльності.
Натомість, як вже згадувалося, та ж сама територіальна громада (Місто) несе всю відповідальність за будь-якими фінансовими зобов’язаннями, пов’язаними з реалізацією такого проекту фінансування КП ЖТКЕ.
Простіше кажучи: кредитні і грантові гроші, поза будь-яким контролем, отримують «треті особи» – а розраховуватись, незрозуміло навіть за що, нам – територіальній громаді міста.

3. При тому (увага!) кредитні та грантові кошти отримуються не за якимось певним графіком, а «на прохання Позичальника» впродовж 10-ти робочих днів з дати подання відповідної безвідкличної заявки, єдиним критерієм виконання якої є «задовільної по суті для ЄБРР» (Ст.3.02 Кредитного договору).4. Попри те, відносини між Кредитором та Позичальником може бути призупинено або скасовано (Ст.3.03 Кредитного договору) фактично у будь-який момент: перелік можливих випадків невиконання зобов’язань (Ст.7.01) передбачає практично все існуюче і не існуюче. Зокрема, вистачить і принципово неможливого до виконання параграфу (ii) Статті 5.11 – навіть хворою головою неможливо уявити собі, що, пов’язане сьогодні внаслідок неплатежів за спожиті послуги боргом за спожитий газ у розмірі майже 62 мільйони гривень, «Житомиртеплокомуненерго» здатне буде збирати 95% відсотків належних до сплати сум після обов’язкового встановлення тарифів на послуги з теплопостачання «на рівні, який дозволяє повністю покрити витрати Компанії» (Договір гарантії - «Формула встановлення тарифів» та Ст.6.01.v,y,z,dd).


5. До того ж, будь-які суперечки щодо обставин проекту розв’язуються арбітражем в далекому Лондоні у відповідності до права Англії (Ст.8.08, 8.09, 8.11 Кредитного договору, аналогічно для Договору Гарантії); крім того ЄБРР, на відміну від Позичальника і Гаранта (Міста і Компанії), може на власний розсуд передавати свої права за цим проектом іншим особам (Ст.8.12 Кредитного договору і Ст.7.08 Договору гарантії).


 
Що ж порадити з цього приводу Житомирському міському голові Вірі Тимофіївні Шелудченко?

По-перше. Знайти надійного і досить «солідного» партнера. Наприклад, когось на кшталт «Всеукраїнської асоціації приватних інвесторів житлово-комунального господарства», до складу якої входять вже знайомі нам з часів невдалої оборудки з «Житомиртеплокомуненерго» 2007-го року такі поважні підприємства, як ТОВ «Центр науково-технічних інновацій Української нафтогазової академії» (м. Київ), ТОВ «Водне господарство» (м. Кіровоград), ДП «Кіровоградтепло», ТОВ «Центр науково-технічний інновацій Української нафтогазової академії» (м. Кіровоград), ДП «Будмеблісервіс», ТОВ «Центр досліджень правового забезпечення» (м. Київ), ТОВ «Житомиртеплокомплектенерго» (останнє – мертвонароджене, фактично фіктивне – але то не біда, назва підходяща, та й для кількості зійде). Домовитись буде не важко: як не з самим Сергієм Валерійовичем Бульбасом, то хоча б через якогось посередника (назвемо його умовно… наприклад, «Олегом Григоровичем», або «Лебедем Семафорычем»… то неважливо, хто завгодно, аби був).

Далі – протягти укладання Кредитного договору і Договору Гарантії. Що, враховучи продажність та/або заляканість і загальний «пофігізм» депутатського корпусу нинішньої міськради – проблеми не складає, - вже підтверджено: проголосують що завгодно, навіть і те, що «відсутнє взагалі», зокрема і зміни до бюджету, спрямовані для покриття зазначених вище (1) витрат.

Скориставшись обставинами, наведеними в (2), провести закриті від сторонніх очей «згідно Принципів та Правил закупівель товарів та послуг ЄБРР» процедури визначення підрядників – розписавши плановий обсяг фінансування на вищенаведені підприємства та організації і уклавши з ними відповідні контракти.

Подати до ЄБРР заявку, «задовільну по суті для ЄБРР» (а як тут не задовільняти, коли такі солідні фірми, та ще й практично всі види робіт у комплексі беруться виконати?) – і, відповідно до (3), «щонайменше за 10 робочих днів» отримати кошти Кредиту і Гранту практично в будь-якому бажаному обсязі (не обов’язково все одразу хапати – несолідно), розкидавши їх по «підрядникам».

Для тієї ж солідності – щось там розкопати, закопати, закласти фундамента тощо… а можна і не закопувати, хоче це вже буде зовсім несолідно… далебі, яка різниця? Лондон, англійське законодавство (5)… ну, встановить той «агліцький» арбітраж «печальные» обставини (4) – хто відповідатиме? Вірно – як чітко зазначено в (1) – відповідати буде Місто, «по всей строгости» - тобто грошима, заставленим майном (див.вище Ст.4.01.b.2 Кредитного договору) тощо. 
Не вистачить? А кого це турбує? ЄБРР? То вони просто перепродадуть свої права на заставлене майно «третій особі»… та хоча б тій же «Всеукраїнській асоціації приватних інвесторів житлово-комунального господарства» (ті ж самі активи КП ЖТКЕ, можливо й не лише їх), а решту, разом із людоїдськими штрафними санціями, Місто буде платити, аж допоки не… 

Квіти в студію! – «Вы оцените красоту игры!»…
Ні, не може цього бути – скажете ви. І я скажу… а вищенаведена конспірологія – так, дивний «збіг обставин». От лише одне не дає спокою – дуже якось давно обставини ті збігалися, збігалися… але ж почали збігатися усього за два місяці по тому, як пана Бульбаса відігнали від «Житомиртеплокомуненерго» (чи то нам тоді так лише здалося що відігнали?). 


Не було такої Угоди, дійсно, але є згадка про неї, тобто спроба, намір – були? домовленості якісь?... не знаю.

Але наприкінці зауважу ще раз. Стаття 6.01 Договору Гарантії (див.вище), параграфи (a), (b), (n) – чітко і в деталях встановлюють, що абсолютно всі, потрібні для обслуговування Кредиту ЄБРР та проекту в цілому, кошти повинні бути передбачені у відповідних витратних статтях Бюджету Міста. Тобто вважається безумовним, що Місто матиме у наявності не лише гроші, які дорівнюють взятим у борг, але й все, що накручено на них зверху… і знову те ж саме запитання: на холєру тоді цей борг?


 
Кожен з вас, озброївшись олівцем, з легкістю підрахує – лише з наведених у попередніх випусках «Всерйоз про головне» прикладів випливає сума втрат від «справного господарювання» нинішньої міської влади близько до півтори сотні мільйонів гривень – а це, враховуючи що більшість із них припадає на «докризовий» період – суттєво більше від 15-ти мільйонів євро…Уявіть собі ситуацію «из жизни»: «Голова сім’ї», замість тверезо працювати і сумлінно розраховуватись за своїми зобов’язаннями, на останні гроші вперто продовжує прикрашати подвір’я різноманітними лавочками «для спогадів», фонтанчиками, висаджувати магнолії, баобаби тощо. А коли йому остаточно відрізають газ, електрику і воду – закладає хату з курятником під валютний кредит, з якого купляє собі «лексуса» і, з решти – будує чудернацьку диво-піч, яка «разом вирішить усі проблеми». Одночасно пропиваючи «надлишок коштів» з такими ж ментальними волоцюгами – невідомо звідки набігшими «радниками і підрядниками»… а то ще й спробує втікти з позиченими грошима до коханки… Чи не справедливо буде, якщо чада і домочадці такого «Голови» одного прохолодного осіннього вечора, скажімо – 31-го жовтня, - прикопають небораку десь у городі?...


Добірку вміщених матеріалів зробив і прокоментував координатор Житомирського Антикорупційного Руху, екс-депутат Житомирської міської ради п’ятого скликання, головний редактор «КРОК Радіо» (102,2МГц) Ігор Миколайович ІВАНИЦЬКИЙ (тел. 47-00-60, 413-714; вул.Домбровського, 86, секція 257, «КРОК Радіо» - в робочі дні).

Завантажити повний комплект сканів Кредитного Договору та Договору Гарантії

Автор: Іваницький Ігор Миколайович http://krokradio.zt.ua/igor.htm
Игорь Иваницкий | 07 Июня 2010 | Просмотров: 10860 | кредит, корупція, ЕБРР, міський голова, ЖТКЭ, Житомиртеплокомунэнерго, Житомиртеплокомуненерго, ЄБРР, Шелудченко
Редакция "ЖЖ инфо" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 23
Egor_Goodman
1 Egor_Goodman (Egor_Goodman)   • 12:04:38, 08 Июня 2010 [Материал]

замечательно!!!!
все больше хочу в Канаду.

Вот мне интересно, Иваницкий приводит столько материала о хищениях, нарушениях, халатности.
А виновные продолжают расхищать и вредить.

Вопрос почему так происходит?

Iваницький
4 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 13:48:47, 08 Июня 2010 [Материал]

Отвечу: потому как всеобщая пассивность - мол, "уже не вернуть". Да, в большинстве случаев "не вернуть". Но в этом - описанном - всё ещё только должно произойти. Шанс упредить, не допустить, стать помехой - хоть и незначительный, но есть. Всё, что нужно для этого: отбросить межличностные противоречия и понять, что враг - общий, и находится он не где-то там в высоких кабинетах, а здесь - в сессионом зале горсовета.
Нет, не гильотинированием... пока. Но собраться, как на очередной "флэш-моб", туда... депы - люди нервные, немногие из них спят спокойно - тяжек груз грехов, - занервничают. Глядишь - и не пройдёт в горсовете утверждение?...

Сегодня ведь даже толком распространить материалы эти практически некому, а ведь чем больше людей узнает - тем страшнее станет кучке дорвавшихся до кормушки... почему никто больше не присоединяется? заняты? пофиг?...

P.S. Это была первоначальная версия ответа. Согласен - несколько идеалистическая, т.к. Игорь Викторович в №3 дал более чем исчерпывающий ответ на мой последний вопрос.

Hellmors
2 chosen_one (Hellmors)   • 12:26:11, 08 Июня 2010 [Материал]

Отвечу в стиле: "Потому что свидомиты не могут серьезные такие флеш-мобы проводить,против своих"
Egor_Goodman
3 Egor_Goodman (Egor_Goodman)   • 12:36:46, 08 Июня 2010 [Материал]

а что делать?
мне кажется что это стало нормой, разве не так?
я показываю эти материалы знакомым, все машут рукой, или улыбаются, типа - вот круто обокрали страну. Либо негадуют 5 минут, мол - в стране бардак.

выхлопа никакого, это норма.
каждый окучивает картошку и думает лишь о том чтоб успеть её выкопать.

воровство стало нормой!!!

Iваницький
5 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 13:48:51, 08 Июня 2010 [Материал]

Да. Воровство не вызывает принципиального отторжения. В массовом сознании. Максимум - зависть. И большая часть "проклятий" - от зависти. Это бесспорно, ибо если бы что-то иное - не сидели бы в картошке. А так... разве что какая революцийка очередная - шанс и себе "туда" прорваться.
Iваницький
6 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 13:55:56, 08 Июня 2010 [Материал]

Хуже, что люди за этим "одобрямсом" не понимают: речь не о том, что украдут 15 лимонов евро. Потому что за эти же деньги те же структуры выкупят залоговое имущество: то же Теплокомунэнерго, Водоканал, что там ещё придется заложить - ведь активов этих двух вряд ли хватит. И "поговорить за тарифы" только и останется - "поговорить". И про всё прочее - тоже только "поговорить", частник, не брезгующий подобными методами "приватизации", с вами тем более цацкаться не станет.

P.S. "10 июня в Житомире снова будут протестовать против «ментовского беспредела»"

Прелестно. Дело нужное...
А как насчет против аферы с кредитом ЕБРР? Слабо?

Makedonskii
7 Александр (Makedonskii)   • 17:23:19, 08 Июня 2010 [Материал]

Когда ожидается одобрямс по договорам?
Iваницький
10 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 10:26:05, 09 Июня 2010 [Материал]

Не могу ответить точно. Очередная сессия была назначена на 16-е (розпорядження №251 от 04.06.2010), но, насколько мне стало известно, перенесена на 23-е. Первоначальный порядок денний у меня на руках - там этого вопроса нет. Но это ещё ничего не значит - довнести можно в любой момент вплоть до 20-го (это если следовать формальностям, а так - "по привычке", могут и на самой сессии внести).

Вместе с тем, в первых числах сюда приезжали "представители ЕБРР" - вроде тепловиков дожимали.

Не исключено, что перенос даты сессии связан в том числе и с неподготовленностью по этим договорам (поговаривают, что даже начальник управления комунхоза к приезду "представителей" с текстом представленных проектов знаком не был).

informator
8 Inf (informator)   • 21:04:35, 08 Июня 2010 [Материал]

"на холєру тоді цей борг?"

Та да.

Ще після першого випуску ВпГ (всерйоз про головне) мав дискусію із знайомим, що займає наближену до "керівної" посаду в ЖТКЕ, - "без кредиту - ніяк", - ось, що почув я. Чому ж, "ніяк" - не розумів я? Є ж простий варіант: з миру по нитці, голому - сорочка. Нехай, вийде Тимофіївна із закликом: "люди добрі, ЖТКЕ в занепаді, - тож, давайте разом собі допоможемо. Ми піднімемо тарифи - назбираємо коштів і проведемо капітальний ремонт ЖТКЕ..." Стоп. Спіймав я себе на думці. "У самого вуха не в"януть?".

Вмить збагнув, що на сьогодні - це практично неможливо. Де авторитет, де відповідальність, де довіра до тих людей, які повинні вийти із подібним закликом до народу? Немає. Немає довіри, впевненоості у людей, що ті ж кошти, гіпотетично підвищених тарифів для ремонту, знову ж таки не розповзуться по темних задніх карманах "людей у чорному".

"Ганьба нам", - єдине що залишилось у голові. Ганьба нам таким, що самі ж себе затисли у лещата. Лещата зради, безвідповідальності, пофігізму, потурання "вищим людям у чорному" і т.д. за списком.

Але світлий вихід є: РІЗКИ. Бити нас будуть. І це добре ;)

Iваницький
12 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 11:46:41, 09 Июня 2010 [Материал]

Перепрошую, але це... скажімо, не демагогія, але лукавство ;)

Джерела власних коштів в місті є. Більше того, наявність таких джерел - обов'язкова умова реалізації вищенаведеного проекту (Ст.6.01 Договору гарантії, в матеріалі - третій абзац знизу).

Варто додати, що сума лише мною опублікованих прикладів втрат від господарювання нинішньої влади (див. попередні випуски Всерйоз про головне) суттєво перевищує суму передбачуваного за цим проектом "фінансування".

P.S. До речі.
За різними заявами (у т.ч. на тій сесії, коли відповідне рішення приймалося) проектом передбачено оновлення лише 15-20% тепломереж, у той час як їх загальна зношеність сягає чи не 70% (заявлювану офіційну цифру можна пошукати навіть в розміщених на ЖЖ інформаційних публікаціях).
При цьому досить значну частку фінансування передбачено спрямувати на побудову "чудернацьких диво-печей" - котельні на біопаливі (очевидний протекціонізм конкретному виробнику), натомість копійки не передбачено на реконструкцію тих об'єктів, які конче цього потребують (на чому, до речі, наполягають ті ж тепловики).
Робіть висновки самі.

informator
16 Inf (informator)   • 20:39:43, 09 Июня 2010 [Материал]

"Джерела власних коштів в місті є. Більше того, наявність таких джерел - обов'язкова умова..."

Чомусь мені здається, що вони є лише на папері, або те, що наші "владники" хочуть вдатися до окозамилювання і ткнути єбрр-івцям не ті цифри, не з того документу, як гарантію платоспроможності (а коштів, насправді немає, або не ті).

Бо як собі пояснити інакше: якщо ці кошти реально існують... Якшо в нас існують свої джерела коштів, то дійсно, з якого дива брати у борг? Це не те, щоб нелогічно, це повний "зсув даху".

"- Вася, дай мені 100 гривень. Через неділю віддам. Хочу жикльор у карбюраторі прочистить %).
- Добре, тільки покажи мені зараз свої 100 гривень, щоб я тобі повірив, що ти мені їх зможеш віддати".

Iваницький
19 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 10:56:53, 10 Июня 2010 [Материал]

Джерела власних коштів в місті є (див. хоча б тут: "Кожен з вас, озброївшись олівцем..." - другий знизу абзац матеріалу ;))
KARSTEN
9 Karsten (KARSTEN)   • 22:12:54, 08 Июня 2010 [Материал]

Розтлумачте ці афери на СТБ, 1+1 та 5 каналі, та ще ШустерЛайф нехай це покритикує. За ними підтянуться українські інтернет видання, А там не довго чекати відповіді із Заходу - про те як їх же контора ЄБРР розкидується грошима. Можливо тоді прокуратура на це зверне увагу.
Ви - масс-медіа - у вас сили впливу більше, ніж у флеш-мобівців.
Iваницький
11 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 10:34:06, 09 Июня 2010 [Материал]

Ви переоцінюєте мої можливості: я працюю сам, відповідно критично обмежений в ресурсах - як матеріальних, так і кадрових. А запропонована Вами схема вимагає суттєвих зусиль КОМАНДИ.

Тому доводиться вибирати: я, крім, максимально доступного мені розголошення фактів, вимушений віддавати перевагу безпосередній співпраці з "органами".

"Флеш-мобівці"... ще раз підкреслюю - сьогодні у мене навіть немає достатньої кількості людей, які взялися б розповсюджувати ці матеріали.

P.S. ЄБРР нічого не втратить від цієї оборудки.
"Вимиті" через структуру "своїх" підрядників кошти, навіть після утримання всіх належних "відкатів" - повернуться банку в якості викупу заставленого майна (в першу чергу ЖТКЕ, не виключено, що й Міськводоканал).
Я ж кажу - ВИШУКАНА АФЕРА.

Сашко
13 Alex (Сашко)   • 12:51:58, 09 Июня 2010 [Материал]

На мой взгляд, лучше было бы эти материалы также в упрощённом и сжатом варианте напечатать. "Многа букафф- и все они какие-то мелкие", а чтобы дошло до бОльшего количества людей (для того же флеш-моба), надо может больше тезисно и с лозунгами, а для заинтересовавшихся- ссылки на полный объём.
Iваницький
14 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 13:07:33, 09 Июня 2010 [Материал]

Так помогите сделать соответствующую редакцию ;).
Потому как сам я:
1. не умею (я и нынешнюю версию подачи... скажем так - "на ходу осваивал"... "я, видите ли, не [печатник], я свободный художник и холодный философ")
2. не успеваю (всё-таки моя роль, по определению - кропотливое расследование и документалистика)

Благодарность обещаю только от себя лично (вряд ли "широкие массы трудящихся" вспомнят - у нас это не принято ;)).

Добавлено 14:15
===============

Какая прелесть - этот чей-то "минус"!...
Очередной халявщик? ледацюга, уверенный, что его дело - давать советы, а пашет пусть "придурок Иваницкий"?... И в шламонакопители с говном - Иваницкий, и в колодцы с кислотой - Иваницкий, и врагов нажить побольше - тоже Иваницкий?...

Так вот, объясняю для особо виртуально-активных.
ИВАНИЦКИЙ - СВОЁ ДЕЛО - СДЕЛАЛ.
Именно то, на что никто из вас не способен по определению.

Вместо советы давать - сделайте-ка теперь и вы что-нить сами. А нет - так и просидите всю жизнь в говне немытыми, благо интернет позволит "самовыразиться" (а у меня и вода своя, и тепло, ферштейн?)

Markevitch
17 Ольга Маркевич (Markevitch)   • 21:16:41, 09 Июня 2010 [Материал]

Игорь Николаевич!Да Вы настоящий(смелый,решительный )революционер!А я бабочка(головка махонькая,мозги крохотные)...думала: Вы хиханьки-хаханьки...Редкая в последнее время буря у меня в мозгах!!!
Iваницький
18 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 10:46:55, 10 Июня 2010 [Материал]

М-м шутить изволят-с?

Нет, ну что Вы, упаси Бог: Appeller les choses par leurs noms - "это я так шалю" (с), тээскаать "A vaincre sans peril, on triomphe sans gloire" ;)

P.S. С другой стороны, всё чаще посещает мысль: "Que diable allait-il faire dans cette galere?" - да-с... компрене ву?

Iваницький
15 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 16:43:42, 09 Июня 2010 [Материал]

До речі, друкована версія матеріалу вже в роздачі.

Буду признателен всем, кто возьмется помочь с распространением.

Для координации:
[email protected]
[email protected]
413-714, 47-00-60 (в рабочее время)

Добавлено 10:40 11.06.2010г.
============================

БЫДЛО, ср., чаще собир. [польск. bydło — скот]
О тупых, безвольных людях, покорных насилию… обозначение… массы, как безвольного, бессловесного и покорного стада…
(толковый словарь Ушакова).

По меньшей мере смешно, когда, решившись appeller les choses par leurs noms – наталкиваешься на искреннее возмущение и обиду…

Admiral8
21 Admiral (Admiral8)   • 14:19:25, 11 Июня 2010 [Материал]

получил газетку (довженко). и таки дочитался до сути (две последние страницы). в инете дочитаться до сути как-то не так удобно как в газетке. спасибо!

п.с.
давно наблюдаю за вами (радио с 2004 + интернет с 2008), хочу попросить вас баллотироваться в меры. Вы как минимум открыты.


Ответ: улыбнули ;)
спасибо за столь лестную оценку
Admiral8
22 Admiral (Admiral8)   • 15:43:24, 11 Июня 2010 [Материал]

Ответ: улыбнули ;)
спасибо за столь лестную оценку
--

мысль пришла сама по себе :) это при том что взгляды Крок-Радио 2004го - я не разделял. Не важно кто с какого табора, главное что твориться в голове, ну и дела конечно...

Iваницький
23 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 16:03:41, 11 Июня 2010 [Материал]

> Не важно кто с какого табора, главное что твориться в голове, ну и дела конечно

А ведь, собственно говоря, именно об этом я тогда, в 2004-м, и пытался... не очень получилось, оно и понятно - все в запарке были своеобразной ;). Хуже, что и сейчас мало кто это понимает - всё воюют друг с другом, а в это время те "за кого воюют" - дружненько за спиной воюющих их же и обворовывают.

Egor_Goodman
20 Egor_Goodman (Egor_Goodman)   • 10:16:48, 11 Июня 2010 [Материал]

спасибо, но сложно срываться всей семьёй (5 человек)

Читайте также на эту тему: