Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Авторская колонка » Дмитро Ткачук
 

"Ініціативним чиновникам" закон не писаний

Автор: Дмитро Ткачук, 08 Июля 2013, 23:40:52
Автор Дмитро Ткачук

Дмитро Ткачук

все статьи автора

Скандали — одне з найпоширеніших явищ, які супроводжують ринок перевізників. Основні причини цих скандалів, як правило, - ціна на проїзд та умови обслуговування пасажирів. Обидві ці причини можна врегулювати за належного контролю органів місцевої влади. Усі підприємці залежні від управління транспорту міської ради, а тому ніхто не шкодитиме громадянам, якщо влада відстоює інтереси своїх мешканців. 

Зовсім іншою ж буде ситуація, коли влада грає в свою гру всупереч інтересів громади, всупереч інтересам підприємців, всупереч закону.

Яскравим прикладом дій саме такої влади може слугувати управління транспорту та зв’язку Житомирської міської ради. Останній скандал, пов'язаний з цим «ініціативним» управлінням, демонструє, що чиновники вже знахабніли до межі.

Третього липня на офіційному сайті Житомирської міськради було розміщено оголошення, згідно з яким усіх охочих перевізників було запрошено "подати заявки на укладання тимчасового договору для обслуговування міського автобусного маршруту”. 

Все б нічого, начебто публічне оголошення: запрошують всіх, оберуть кращого, задовольнять потреби громадян. Та стає зрозуміло, що ні про яку публічність, конкуренцію та інтереси громадян не йдеться, коли з’ясовується, що термін дії оголошення співпадає з датою його публікації. Кінцевий термін подання документів в офіційному оголошенні для маршруту №3 до 17:00 4 липня, а для маршруту №19 до 17:00 того ж дня — 3 липня. Таким чином, влада Житомира оголосила про ініціативу з терміном подачі заявок в один робочий день. Очевидно, що за такий короткий час потенційні перевізники не встигнуть зібрати та представити весь пакет документів. За таких умов, взяти участь могли лише перевізники, які заздалегідь знали про «ініціативу управління».

Вже наступного дня начальник управління транспорту та зв’язку Житомирської міської ради Костянтин Підпокровний спробував виправдатись у коментарях для ЗМІ: 

«Про те, що незабаром звільниться той чи інший маршрут ми інформуємо перевізників у робочому режимі: особисто і на нарадах. Також оголошення про проведення конкурсу опубліковується в газеті «Місто». Таке оголошення у виданні розміщуємо за один місяць до закінчення терміну прийому заяв».

Хм, цікаво, що ж цього разу не дало можливості провести все згідно з зазначеною процедурою?

Начальник управління в своєму коментарі пояснив і це питання: «На сайті міської ради ми опубліковуємо оголошення про те, що запрошуємо охочих перевізників надати заявки на укладання тимчасового договору. Це не конкурс, а тимчасове призначення.»

Можливо, такий аргумент можна було б і прийняти, якби не одне але: законом України «Про автомобільний транспорт» не передбачено, право організатора (управління транспорту) укладати тимчасові договори на здійснення перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. Іншими словами, "тимчасові договори” з перевізниками укладають всупереч чинному законодавству.

Та в передбачливого чиновника навіть на цей факт є своє пояснення: «Опубліковуємо такі оголошення за 2 дні до закінчення терміну прийому заяв і робимо це з власної ініціативи, а не відповідно до якихось нормативних вимог», — пояснив Підпокровний.

Авжеж, це якщо по закону робити, то все так складно і довго виходить. Але ж можна «з власної ініціативи», до біса той закон. Оголосили про ініціативу, до вечора почекали і визначили «кращого з кращих», дарма що єдиного претендента, головне — питання закрити.  Створення конкурентних умов, краща пропозиція, прозорість процедури, - то для бюрократів. Прогресивні чиновники вміють «рєшать» все набагато швидше та простіше.

Автор: Дмитро Ткачук http://www.dem-alliance.org/
Дмитро Ткачук | 08 Июля 2013 | Просмотров: 6217 | управління транспорту, Підпокровний, Житомир, корупція, маршрутки, Влада
Редакция "ЖЖ инфо" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 18
nvvetal
1 Ololo (nvvetal)   • 13:20:28, 16 Июля 2013 [Материал]

А кто у него папа? И что с ним не так?
telefon
4 джавахарлал нюру (telefon)   • 21:35:13, 16 Июля 2013 [Материал]

Ололо, плевать нам, кто папа, если сын ставит и решает вопросы в интересах пересичных.
telefon
2 джавахарлал нюру (telefon)   • 21:30:39, 16 Июля 2013 [Материал]

Диетина, а Вы, никак, из критикуемого управления ТиС? )))
telefon
3 джавахарлал нюру (telefon)   • 21:33:04, 16 Июля 2013 [Материал]

"" Люди,не вірте Ткачуку. ""
А что КОНКРЕТНО в статье ложь?
Или эта фраза лишь для того, чтобы человека обгадить?
zavgar
5 завгар (zavgar)   • 21:56:53, 16 Июля 2013 [Материал]

Не брехня, але маніпуляція даними.
Автор пише, що ЗУ "Про автотранспорт" не передбачено права організатора призначати тимчасового перевізника. Це - правда.
А далі той робить висновок, що управління транспорту призначає тимчасового перевізника всупереч законодавству. Оце - маніпуляція, оскільки поняття "закон" більш вузьке за поняття "законодавство". Існують і є чинними на цей час правові норми, що дозволяють Організатору призначати тимчасового перевізника на власний розсуд без проведення конкурсу. Той факт, що малограмотний Автор про такі норми не знає, не означає відсутності таких норм.
nvvetal
6 Ololo (nvvetal)   • 22:53:53, 16 Июля 2013 [Материал]

Завгар
пожалуйста ссылки на нормативные акты, которые не суперечат закону
zavgar
13 завгар (zavgar)   • 20:41:25, 17 Июля 2013 [Материал]

підпункт 6 пункту 55 Порядку проведення конкурсу, затв. постановою КМУ № 1081 від 03.12.2008 року.
Tima
7 Дмитро Ткачук (Tima)   • 00:28:51, 17 Июля 2013 [Материал]

Шановний завгар, просвітіть будь ласка, що це за " норми" такі?
Tima
8 Дмитро Ткачук (Tima)   • 00:41:47, 17 Июля 2013 [Материал]

А щодо "малограмтотності Автора", хотів би зазначити, що настільки грамотний і обізнаний в "правових нормах" автор як ви мав би знати, що категорія "грамотність" абсолютно не передбачає знання певних норм, а лише свідчить про вміння читати та/або писати.
А от згадана вами категорія "правові норми" стосується загальнообовязкових правил поведінки, але аж ніяк не законів чи законодавства.
Тому не варто тут корчити з себе великого лінгвіста та законознавця.
Якщо спроможні навести цитату статті з якогось нормативно-правового акта, який надає право управлінню транспорту самостійно призначати тимсасових перевізників на власний розсуд без проведення конкурсу, радо ознайомлюсь. Та більш аніж впевнений, що конструктиву в даній дискусії від вас не отримаємо, бо якби така норма була ви послалися б на її ще в першому пості, щоб провести "лікбез для автора"...
zavgar
14 завгар (zavgar)   • 20:52:46, 17 Июля 2013 [Материал]

Див. вище.
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/31519095
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/29201218
Ось тут судові рішення, де згадуються маршрути, про які йдеться в оголошенні. З них не видно, чи зупинялися судом рішення конкурсного комітету, але не вказано і протилежного. Тому є всі підстави припустити, що така судова заборона існує.
Tima
15 Дмитро Ткачук (Tima)   • 23:19:16, 17 Июля 2013 [Материал]

А звідки це такі підстави беруться, бо вам так хочеться? :-)))
Якщо немає то це значить, що немає, а хто що собі припускає, це не закон і не законодавство, а субєктивний політ фантазії...
zavgar
16 завгар (zavgar)   • 08:59:55, 18 Июля 2013 [Материал]

А тепер давайте тверезо глянемо на те, що відбулось.
1. Активіст партії Ткачук розтрубив принаймні на двох інтернет-ресурсах про те, що призначати тимчасового перевізника Організатор не має права, бо законодавством це заборонено.

2. Я вказав активісту Ткачуку на те, що законодавство дозволяє організатору призначати тимчасового перевізника.

3. Активіст Ткачук висловив сумніви, попросив у мене назвати правову норму, яка надає право Організатору призначати зараз тимчасового перевізника. Заявив, що я із себе когось "корчу".

4. Я назвав таку правову норму. Нею передбачено, що тимчасового перевізника організатор призначає в тому разі, коли відбувся конкурс, але існує судова заборона оголошувати його результати, і призначається перевізник до кінця судової заборони (тобто до вступу судового рішення в силу). Додатково дав посилання на дві судові справи, в яких згадується два маршрути, щодо яких Підпокровний давав оголошення. Крім того, я зауважив про те, що мені не відомо про те, чи існує така заборона саме в цих двох справах. Важливо, що до цього часу дискусія стосувалась того, чи є, чи немає законодавчих норм, які дозволяють Організатору призначати на свій розсуд тимчасового перевізника без конкурсу. Я довів, що існує.

5. Активіст Ткачук програв спір, але збагатив свої юридичні знання. Але замість подякувати, він вирішив шахраювати. Тепер він робить вигляд, що дискусія стосувалася того, чи в даному конкретному випадку Підпокровний правомірно дав оголошення про тимчасового перевізника. Але мені нічого не відомо про те, чи є судова заборона у цих двох випадках, тому і сперечатися про правомірність дій Підпокровного я не буду, - недостатньо даних.
Дмитро, ви б подякували за науку і в подальшому перевіряли обгрунтованість своїх заяв, кожного слова. Ви ж політик, хоч і в мікромасштабі.
LeXeR
18 Алексей (LeXeR)   • 09:23:12, 19 Июля 2013 [Материал]

"Активист Ткачук" всего лишь "розтрубив" об ОЧЕРЕДНОМ СЛУЧАЕ нарушения законодательства, то есть преступлении со стороны чиновников. А не о какой-либо трактовке норм какого-либо законодательства. Вы попробовали отбелить преступников, но, извините, обосрались. Да, есть норма, о которой вы говорите, но ЭТОТ конкретный случай под нее не попадает. Вот и все, что произошло.
LeXeR
17 Алексей (LeXeR)   • 09:11:33, 19 Июля 2013 [Материал]

Если не указано - значит не приостанавливались. А если бы и были приостановлены - чинуша орал бы об этом в первую очередь, а так - мямлил что-то невнятное. А ваши предположения - это только ваши предположения и не более того. Вы себе можете даже предположить, что где-то есть постановление какого-то суда о том, что Янукович отстранен от должности и вы назначены на его место. Так что можете идти к Яныку и требовать передать вам полномочия.
Юрко
12 Юрій Градовський (Юрко)   • 11:39:42, 17 Июля 2013 [Материал]

А завгар - це не Янукович бува? Бачу, дуже обізнаний скрізь: і тендери, і згвалтування...
Tima
9 Дмитро Ткачук (Tima)   • 00:54:26, 17 Июля 2013 [Материал]

Тепер кілька слів про перший коментар.
Не знаю хто поширює подібні нісенітниці, та мотивація цих людей в принципі зрозуміла.
Видають фантазерів ряд фактів, які свідчать про те, що вони абсолютно не знають моєї біографії, а тимпаче ні самих моїх батьків, ані їх сфери зайнятості.
Впевнений в тому, що Диетина juga
http://zhzh.info/index/8-0-juga це банальний бот, адже подібні пости вже не вперше зявляються під моїми статтями, або в новинах з згадкою про мене.
Зокрема кілька прикладів:
http://zhzh.info/news/2012-11-07-14326
http://zhzh.info/publ/17-1-0-5256
Тоді цей писака називався Ванёк ideal
http://zhzh.info/index/8-11557 сюжетна лінія та ж і явно це не співпадіння, бо людина яка впродовж кількох років залишила на жж 15 постів і 20 відсотків з них присвячених моїй персоні це неспроста.
Та все ж вважаю, що не варто приділяти надмірної уваги ботам, власник яких навіть не може вигадати правдоподібного компромату, або принаймні підкріпити його кількома достовірними фактами.
Tima
10 Дмитро Ткачук (Tima)   • 00:56:36, 17 Июля 2013 [Материал]

Оу... коментар 1 Ololo nvvetal не був першим!
Адмін, а куди подівся дійсно перший комент від http://zhzh.info/index/8-0-juga?
nvvetal
11 Ololo (nvvetal)   • 10:57:42, 17 Июля 2013 [Материал]

Дада
теперь мой коммент первый и выглядит двояко :)))))

Читайте также на эту тему: