Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Авторская колонка » Ірина Ярмоленко
 

Нова каденція депутатів розвиватиме Житомир за старими програмами?

Автор: Irena Yarmolenko, 29 Декабря 2015, 22:20:59
Автор Ірина Ярмоленко

Ірина Ярмоленко

все статьи автора

 

В понеділок розглядались програми розвитку за різними напрямками. Загальна сума коштів, які розподіляться на ці програми складе понад 100 млн грн. Я за ці проекти програм не голосувала!

 

Журналісти справедливо опублікували порівняльну таблицю, що з року в рік програми розвитку копіюються у своїй більшості. Нових депутатів обирали, аби ми інакше розвивали місто, то чому ми мали затвердити програми, які нічим не відрізняються від програм попередніх років?!

 

Але найголовніше! Влада витрачає наші з Вами кошти, а пише якісь абстрактні філософські цілі. Навіщо це робиться? Впевнена, що це робиться для того, щоб справжній результат витрат ніхто не зміг оцінити.

 

Давайте розберемо приклад на програмі розвитку освіти. Мета цієї програми на десятки мільйонів - “поліпшення функціонування та інноваційного розвитку освіти м. Житомира”.  Абсолютно нечітка мета, досягнення якої виміряти нереально.  Це як “космические корабли бороздят просторы большого театра”.

 

Вихідні я провела за аналітикою результатів ЗНО в Україні і зараз скажу Вам те, що навряд знає управління освіти чи заступник мера з гуманітарних питань. Усі програми “розвитку”, які нам пропонували минулі роки призвели до того, що учні Житомира нічим не кращі за інших учнів України. Учні Житомира суттєво відстають від тих, хто навчається у столиці. І, увага, наші медалісти знають англійську мову найгірше серед усієї України. №1, тільки з кінця.

 

Чого насправді  ми хочемо для своїх дітей від нашої освіти? Звичайно знань, які їм допоможуть безкоштовно вступити до престижного університету та реалізуватись в житті. А відповідно критеріями цієї мети мають стати:

1. Покращення результатів ЗНО з ... до ...

2. Збільшення відсотку вступу на безкоштовну форму навчання з ... до. ..

3. Збільшення відсотку житомирян у ТОП 10 ВИШах України з … до….

 

Мені кажуть, якщо ви така розумна, то напишіть свої пропозиції до усіх програм. То для чого нам тоді люди, які працюють та отримують за свою роботу заробітню платню з наших податків? Депутати, як і міський голова, чи як заступники повинні задавати вектори. Що вчора мною було і зроблено!

Якщо наш виконавчий комітет  -  такі професіонали, то нехай покажуть конретний результат з усіх програм розвитку міста. А не ховаються за “космическими кораблями в большом театре”. Якщо не покажуть конкретний результат - нехай дадуть зелене світло тим, хто зацікавлений в прогресі, змінах, розвитку, меті, яка вимірюється.

 

P.S. І на майбутнє, я зауважила на сесії,  що  буду голосувати за конкретні гроші ВИКЛЮЧНО ПІД КОНКРЕТНІ ЦІЛІ. Й інших буду переконувати так робити. В цьому сподіваюсь на підтримку житомирян. Кожного з Вас. І сподіваюся вже на наступних комісіях від управлінців міста побачити внесені зміни.

 

P. P.S. До речі, якщо пам"ятаєте я так само не підтримала жодного з заступників мера, коли вони обиралиcь, саме через відсутність вимірюваних конкретних цілей. За це, звичайно, отримала від влади порцію чорного піару в свою адресу в примітивному форматі.

Автор: Irena Yarmolenko
Ірина Ярмоленко | 29 Декабря 2015 | Просмотров: 3348 | Ярмоленко, розвиток, Житомир, Програма, Влада
Редакция "ЖЖ инфо" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: