Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Среда, 26 Января 2022    02:02:56
Главная » Новости » Житомир » Экономика » 2019 » Июнь » 13 » 14:49:58

Вузол боргів на ринку газу веде до його колапсу

13 Июня 2019, 14:49:58 2617 9 Ошибка?Ошибка в тексте?
Выдели слово мышкой
и нажми Ctrl+Enter
Вузол боргів на ринку газу веде до його колапсу

Асоціація газового ринку України поділяє стурбованість всіх учасників газового ринку у зв’язку з кризою неплатежів по всьому ланцюгу постачання газу. В сегменті постачання газу по ПСО між учасниками ринку не один рік продовжують накопичуватись взаємні боргові зобов’язання. Які за різними підрахунками вже досягли 1 млрд долларів США. На жаль, ця боргова пухлина вже поширилась на комерційний сегмент ринку газу, про що свідчать заяви Асоціації газових трейдерів України.

Головним винуватцем каскаду боргових зобов’язань є НКРЕКП. Регулятор впродовж років поводиться безвідповідально, нехтуючи своїми прямими обов’язками - затвердження економічно обґрунтованих тарифів для операторів ГРМ. Цілеспрямована дискримінаційна тарифна політика НКРЕКП призвела до того, що тільки через занижений тариф оператори ГРМ за п’ять років отримали збитки на суму 17 млрд. грн.

Зазначимо, що всі оператори ГРМ відстоюють своє право в суді на отримання економічно-обгрунтованого тарифу і компенсації від НКРЕКП за нанесені збитки. Тож, сума таких виплат за підсумками всіх судових розглядів може перевищити  17 млрд. грн.

Збитковість тарифів на розподіл операторів ГРМ призвела до формування заборгованості перед АТ «Укртрансгаз» і вона продовжує зростати. В умовах дискримінаційної політики діючого НКРЕКП загроза банкрутства нависла не тільки над газорозподільними компаніями. Нещодавно, АТ «Укртрансгаз» заявив про преддефолтний стан компанії. Це ставить під питання можливість залучення міжнародних партнерів для спільного управління українською ГТС.

Тільки за перші три місяці роботи ринку в режимі добового балансування заборгованість АТ «Укртрансгаз» перед трейдерами склала 530 млн. грн. В свою чергу, АТ «Укртрансгаз» не має змоги розрахуватися з учасниками ринку. На думку учасників Асоціації газові трейдери України, відсутність ресурсів АТ «Укртрансгаз» підриває довіру до оператора ГТС і ставить під сумнів подальше функціонування ринку в умовах щодобового балансування за європейським зразком.

Збиткова модель розрахунків, що існує на ринку природного газу, є головною перешкодою розвитку конкуренції. Вона позбавляє споживача можливості вибору, а учасники ринку не матимуть ресурсу для розвитку зручних та сучасних сервісів та продуктів.

Асоціація газового ринку України закликає НКРЕКП негайно переглянути збиткові тарифи операторів ГРМ і компенсувати накопичені збитки, як того вимагає чинне законодавство та численні рішення судів.

Прес-служба АГРУ


Тэги: газовый рынок, газоснабжение

Новости партнеров
Комментариев: 9
SkyNet
1 Дмитрий (SkyNet)   • 15:32:29, 13 Июня 2019 [Материал]

То есть, вы хотите сказать, что геноцидные тарифы всё это время ещё и занижены в несколько раз? Похоже на очередное нае...алово, чтобы иметь повод повышать их дальше. А с коррупционной составляющей не пробовали разобраться?
Яблочный
2 Алексей Федорович (Яблочный)   • 18:01:29, 13 Июня 2019 [Материал]

Ці борги якраз і викликані високими тарифами - населення просто не спроможне сплачувати комуналку вчасно і в повному обсязі.
ANB
3 Alexandr (ANB)   • 18:02:05, 13 Июня 2019 [Материал]

А Ви уявляєте скільки потрібно бабла щоб відмазати кореша фірташа від екстрадиції в США?! А Ви переймаєтесь якимись тарифами!
Марио
4 Батхет (Марио)   • 00:44:08, 14 Июня 2019 [Материал]

У нас в подъезде 10 квартир и у всех задолженность по отоплению от 35 тыс до 3000, я тоже плачу четверть, знаю, потому что платежки иногды втыкают в закрытую дверь подъезда, а по остальным тарифам более менее, насколько я знаю что тарифы не должны превышать 15 ти процентов от зарплаты. По радио НВ озвучили что водоканал в любом случае введет абонплату
garold
6 Кonstantin (garold)   • 11:23:55, 14 Июня 2019 [Материал]

Я вас разочарую,абонплату введут на все коммунальные услуги,и если коммуналка превышает 15% то вам положена субсидия.
Zefir
5 Моє місто (Zefir)   • 06:11:02, 14 Июня 2019 [Материал]

Фірташа на гіляку, а газове хозяйство державі! І все буде в порядку.
viewer
7 Name Surname (viewer)   • 12:12:17, 14 Июня 2019 [Материал]

Укрзалізниця, автомобільні дороги вже державні. Там порядок?
Dmitry
9 Dmitry (Dmitry)   • 13:37:23, 14 Июня 2019 [Материал]

И шо? Держава рады не даст той же Укрпочте, Укртелекому, Укрзализнице... С чего бы у вас тарифы были другими без Фирташа. Только и радости, что упыря посадят.(но к нашему благосостоянию , увы, это отношения не поимеет - государство у нас неэффективный собственник, способный точно так же только повышать тарифы.)
Dmitry
8 Dmitry (Dmitry)   • 13:33:46, 14 Июня 2019 [Материал]

Самое поднять тарифы и удивляться: чего ж это никто не платит? Дебилы.

И еще. Газ, добываемый в Украине - почему по цене импортируемого?
При прочих равных составляющих, в его цене нет оплаты за транзит. Вот и продавайте внутри страны дешевле.
Уроды.
Полезное объявление:
Читайте ЖЖ.инфо

Останні новини Житомира

Система Orphus