Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Понедельник, 12 Апреля 2021    04:52:29
Главная » Новости » Житомир » Экономика » 2019 » Июль » 26 » 13:55:12

Асоціація газового ринку України закликає НКРЕКП встановити економічно обґрунтовані тарифи для всіх операторів газового ринку

26 Июля 2019, 13:55:12 2872 2 Ошибка?Ошибка в тексте?
Выдели слово мышкой
и нажми Ctrl+Enter
Асоціація газового ринку України закликає НКРЕКП встановити економічно обґрунтовані тарифи для всіх операторів газового ринку

Асоціація газового ринку України поділяє стурбованість Європейської Федерації Енерготрейдерів (EFET) та закликає НКРЕКП забезпечити фінансову стабілізацію ситуації в газотранспортному секторі економіки України. Про це йдеться у заяві АГРУ розміщеній на сайті.

22 липня 2017 року в публічному просторі був оприлюдненний лист Європейської Федерації Енерготрейдерів (EFET) адресований українській владі, в якому EFET закликає невідкладно забезпечити фінансову стабілізацію ситуації в газотранспортному секторі економіки України. Зокрема, створити можливість для своєчасних та повних взаєморозрахунків Операторів ГТС та ГРМ з іншими учасниками ринку.

Діяльність газотранспортних компаній регулюється національною комісією (НКРЕКП), яка встановлює тарифи. Вони мають бути економічно обґрунтованими та забезпечувати операторам ГРМ та ГТС відшкодування їх обґрунтованих витрат. Однак, НКРЕКП ухиляється від виконання своїх прямих обов’язків. Саме така бездіяльність Регулятора створила безпрецедентну в історії галузі кризу та сформувала ланцюжок багатомільярдних боргів.

Так, в тарифах Операторів ГРМ ціна природного газу для потреб ВТВ зафіксована на рівні, що вдвічі нижче ринкових. В тарифах Оператора ГТС закладена ціна на закупівлю технологічного газу, що в 1,5 рази нижча ринкової. Через такі диспропорції регулювання Оператори ГТС та ГРМ несуть мільярдні збитки та не в змозі розраховуватись вчасно з постачальниками газу, про що йдеться у вказаному листі EFET.

НКРЕКП невідкладно має встановити економічно обґрунтовані тарифи для операторів ГРМ, які покриють збитки минулих періодів і нададуть змогу погасити заборгованість перед Оператором ГТС. А також врахувати ціну газу для потреб ВТВ, яка дасть можливість Операторам ГРМ придбавати газ для власних потреб прозоро і на ринкових умовах.

З повагою, Прес-служба ГС «АГРУ»


Тэги: газ

Новости партнеров
Комментариев: 2
nvvetal
1 Ololo (nvvetal)   • 14:52:31, 26 Июля 2019 [Материал]

Шошо? Короул?
А вон как счетчики начали ставить, столько людей за нос водили животные
melan
2 melan (melan)   • 17:27:32, 26 Июля 2019 [Материал]

Почему никто не вспоминает об економічно обґрунтованих зарплатах и пенсиях???
Полезное объявление:
Читайте ЖЖ.инфо

Новости Житомира по теме:


Горячие новости

Останні новини Житомира

Система Orphus