MOKRIZZONNIОценка: 4.3/5 Голосов: 11 |
Лісова пісня
Якщо я навіть хворий і знесилий
Я встану і піду -щокроку в стоні
Страшніш нема задухи -як щосили
Молитись стінам у німім поклоні
Як звір на здобич - я ж чекаю мить
Щоб раз на тиждень,стогнучі в бетоні
Порвати пута - і в природнім лоні
Схопить окраєк щастя за блакить
Блакить мовчить-аж поки сонце встане
В полуденнім жару блакить розтане...
В вечірніх спалахах лякливий вітерець
На щогли кине хмари-й полинуть геть...
Та на Поліссі можна й зеленмить зловить!
Лоскочуть нас зеленорунові долоні
І вже не суть-то поруч гай шумить
Чи біг стриножених міщан лупає в скроні
А в тінях... інші кольори-від зайд в завісу!
Червонокнижиє весни тихцем співає
Розмаї квітів -то лиш миті Всесвіт-Лісу!
Але зірву і їх - очами лиш зриваю!
Нехай по миті будуть щастя-кольори
Я їх зберу і збережу - немов кохання...
Кохання -це не квіти звечору
А це коли ти любиш без прощання!
20.05.2012 Павло Мокрицький
____________
Навіть жутко хворий я не став чекати доки відцвіте ота загадкова відома з єдиного локалітету на Житомирщині червонокнижна біла гвоздика Dianthus pseudoserotinus Błocki і вивчивши деякі матеріали 20-го травня подався в Левків.В цю поїздку я запрошував із форуму ідейного клубу концептуального туризму, майте на майбутнє що то таке, серед всього і такого роду шукання...без обмежень людини в певних рамках етики http://zhzh.info/forum/41-9459-1
Майстер з порізаними пальцями що видають бувалого лісника, довго та грамотно розказував про навкружні ліси -особливо мене зацікавила розповідь про Березове Болото яке я якось проїжджав.Виявляється вглибині болота встановлено стелу з іменами тих партизан, хто тих чорних часів знайшов в ньому свій притулок, а про події саме в тому болоті написано не багато не мало -цілу книжку одним київським дослідником! Отримавши серед всього від майстра кілька зацепок та порад, я вирушив на пошуки отієї червонокнижної білявки.Уявіть собі -мені треба було прочесати на велосипеді величезний квадрат лісу..і не дорогами, а бажано галявинами, судячи із особливостей тієї квіточки. Її наявність там підтвердила мені якраз сьогодні й одна туристочка,із спеціальністю геоботанік%%. Як виглядає прочісування -задоволення для велоформату небагато:(http://img690.imageshack.us/img690/8498/12ekostezhkalevkov1.jpg
В ліс! Погода була скушна того дня. Зів`яле сонце та злежане нерухоме небо...без ознак співучасті в моїх шуканнях.Ні за ні проти -просто вісить собі...Водночас на землі приземний вітер всяко заважає бігати за метеликами а от за квітками доводиться бігать об`єктивом -напроти.
Та це не завадило багато цікавого відшукать-частинку тут представляю.
Саме чудесне в форматі неквапливого шукання квіточки -це повіііільнннееее катіння чи чалапання лісом! Що після суєти на роботі та міської навали справ так розслабляє!!! Цей формат -такий собі "Стоп"! Саме дяки ньому я вдивлявся як ніколи, прислухався як ніде.
Ледве з`їхавши з переповненої машинами траси ,що летіли на Смоловку просто повалятись на пісочку (саме для цього сьодні купляють машини!) я трохи заглибився в ліс і одразу покинув ґрунтову дорогу -щоб віднайти, оскільки обабіч дороги не росте нічого).
Тишу лісового життя я спробую передати відсутністю лишніх букв подалі в цьому дописі :))
Пухівка піхвова -росте на чистих живих болотах -колись наші предки набивали подушки цим білопушистим пір`ячком
Uploaded with ImageShack.us
Нестоптане ордами тихе лісове озерце обрамлене угрупованням цих перинок.На ньому буяє життя...літає, кусає...і повзає
Uploaded with ImageShack.us
Всевіт-Ліс, планета-Листя :)
Uploaded with ImageShack.us
Квіти вбирають в себе сонце ціле літо, щоб потім передати в Суниці...Сониці ...сонячні ягоди.Ніщо дарма не пропада
Uploaded with ImageShack.us
Подекуди з лісу виринають висілки, які свого часу не поборола радянська ідея укрупнення-колективізації та подібне.Висілки ті тихоплинні огорожі лісу від часу ..о як красіво))
Uploaded with ImageShack.us
Далііі....то стою, то їду, то роздивляюсь -ну як би ще я побачив цього метелика? Зелену зелень на зеленому тлі? Вдома дяки фотографії стенду з колекцією метеликів що я робив взимку в музеї Поліського заповідника я одразу визначив де шукати цей вид в книжці.
Хех -та він так і називається, як я його і знайшов- Хвостюшка підзелень (Callophrys rubi) :)) Дуже неспокійний пожирач листків був.Скільки ж я витоптав там тієї малини заради того малинника роду голуб`янок (( (жарт)
Uploaded with ImageShack.us
Чистота хаосу дерев раптом порушується вишколом зрубів та огорожі що запрошує буржуєв правильно відпочити, поплавати в брудному якомусь болоті з претензією на басейн, попити води із колодязя що виявився закритим за огорожою :((( і ще багато чого.Чи випадково саме під стінами цього закладу я продираючись крізь молодняк трапив оце ?
Вбитий навиліт хижак (пазюри, клюв, окрас грудки -схоже на змієїда -але не стверджую)Зверніть увагу -вбили такого летючого красеня і не з`їли.Так, для потіхи..тільки людина на таке здатна.Просто констатація.
Uploaded with ImageShack.us
Не далі як далі я трапив доволі амбіційний мурашник, що вирішив царювати прямо на дорозі :))) Вперше в житті таке побачив - думаю він просто молодий і глупий, та скоро порозумнішає:)) Власне королеві що як тут в блозі писали десь там, на глибині півтора метри нічого не буде від такої дислокації.Залишається тільки передати їй привіт: O salve, Regina!
Uploaded with ImageShack.us
Ліс-дерево згриз
Серцевину- муравлині
А кору- на зимню пору
І ні тіні по корінню.
Так було -і є донині :)) (с)
Uploaded with ImageShack.us
Я так тихо й уповільнено маленькими ковтками пив лісовий час, що не зчувсь як вибрів по секундних стрілках-гілках на пару косуль.Косулі ж бо відомі своєю чутливістю та лякливістю.Бачити їх бачив не раз в різних нетрях -а от щоб відзняти- Мить! Немає!Пасібо косулі за 10 секунд мого здивованого глипання :)))
Косуля Левківська миттєволяклива
Uploaded with ImageShack.us
Наостанок красівий сюжет із одуванчиком в лісовому розмаїтті зелені...Показовий коллаж.Забирайте собі кому до вподоби -праву або ліву фото:))
Uploaded with ImageShack.us
квітку в цій поїздці знайдено не було, але маємо свідчення що вона там є, і по-друге, я відшукав професора Орлова з наукового інститута, автора відкриття цієї квітки в цьому лісі, а з ним є шанси швидше та певніше знайти шукане! Також є ще ідеї що може разом з ним вдасться втілити...а це є головне в подібних велопоїздках.
Продовжуємо цієї неділі ( 27-го травня)
Любіть свій ліс -він живий.Йому буває боляче!
2. Отдельным пунктом про: **Вбитий навиліт хижак (пазюри, клюв, окрас грудки -схоже на змієїда -але не стверджую)Зверніть увагу -вбили такого летючого красеня і не з`їли.Так, для потіхи..тільки людина на таке здатна.Просто констатація**
Того кто ето сделал (убил птицу):
а) поймать.
б) Вывести в лес.
в) Устроить на него самого охоту с реальным огнестрельным оружием у охотников. Принял бы личное участие с огромным удовольствием.
Це з етимологією повязано? Версія?
Клєщи мене ніколи не чіпали -я навіть в лісі в велоформі хожу. 4+ група крові -може через це..йа рєдкостна сво...е.. ммм рєдкий птах)))
Лакмус -є таке поняття "Авторське художнє словотворення" ;). Там без претензій.
http://zhzh.info/blog/2011-12-26-3483
З повагою.