GRANIT86Оценка: 2.8/5 Голосов: 25 |
Вихід із Європейського Союзу є правом членів Європейського Союзу по TEU (Стаття 50): "Будь-яка держава-член може прийняти рішення про вихід з Союзу у відповідності зі своїми конституційними вимогами." Жодна держава ніколи не виходила з ЄС, хоча деякі залежні території або напівавтономні області виходили. З них тільки Ґренландія явно проголосувала за вихід, від'єднуючись від попередника ЄС, Європейської економічної спільноти (ЄЕС), в 1985 році. Жоден член-держава ніколи не проводили національний референдум про вихід з Європейського Союзу, хоча в 1975 році у Великій Бртианії відбувся всенародний референдум про вихід з його попереднику, ЄЕС, 67,2% виборців проголосували за те, щоб залишитися в Спільноті.
http://uk.wikipedia.org/wiki/Вихід_із_Європейського_Союзу
Лондонська Financial Times інформує про обережне просування британськими консерваторами ідеї референдуму про вихід Великої Британії з Європейського союзу, за що проголосувала консервативна більшість парламенту. Супротивники такого референдуму, який можна очікувати не раніше 2017 року, зокрема, ліберально-демократична опозиція, лякають прихильників такого кроку прикладом України. Так, газета цитує речника лібералів Вінса Кейбла, котрий каже, що Велика Британія ризикнула б стати, як Україна чи Туреччина, та могла б бути піддана багатьом обмежуючим тарифам у разі виходу з Європейського союзу.
http://www.radiosvoboda.org/content/article/24989148.html
Офіційний Вашингтон висловив стурбованість з приводу планів британського уряду провести загальнонаціональний референдум щодо подальших відносин країни з Євросоюзом.
Як заявив заступник держсекретаря США по Європі і Євразії Філіп Гордон, США зацікавлені у "сильному британському голосі всередині ЄС", а подібні референдуми "часто призводили до того, що країни замикалися в собі".
Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, майже половина населення Великобританії виступає за вихід країни з Європейського союзу. Ще 11 років тому за членство у співтоваристві виступало переважна більшість жителів країни - 68%.
http://dt.ua/WORLD/ssha-sturbovani-mozhlivim-vihodom-britaniyi-z-yevrosoyuzu.html
У відкритому листі низки британських бізнесменів на адресу видання "The Independent”, бізнесмени розкритикували керівництво країни за недостатню боротьбу з євроскептицизмом, який особливо поширився у Британії у квітні під час передвиборчої кампанії до місцевих органів влади.
Серед авторів листа – засновник та керівник групи компаній "Virgin” Річард Бренсон, керівники Конфедерації британської промисловості, компанії "Deloitte” та інші.
Є й ще одна країна яка може покинути ЄС:
Представник німецької Соціал-демократичної партії Пєєр Штайнбрюк заявив: « Угорщину, де в останні роки "встановився диктаторський режим", потрібно виключити з Євросоюзу» за те, що у березні угорський парламент прийняв низку резонансних поправок до конституції, що викликали осуд ЄС).
Про поправки до угорської конституції тут http://dt.ua/WORLD/yes-sturbovaniy-ugorschina-zrobila-svoyu-konstituciyu-antidemokratichnoyu-118428_.html
Безусловно, потенциальных кандидатов, большинство из которых представляют всю ту же бывшую разодранную Югославию, со скрипом и условиями примут. Турция - ВЕЧНЫЙ кандидат.
Что касается нашей страны, то возможный ассоциированный статус - предел достижения на ближайшие годы (если не десятилетия). Тот же ЕС будет смотреть как скажется на взаимоотношениях кандидатов введение ТС квот и прочих заградительных мер, а так же как мы будем выполнять те или иные старые и все новые условия ЕС. Отношения же самого ЕС с ТС будут только нарастать и возможно даже превысят пол триллиона долларов - значительная сумма.
4675636B20796F752C2064616D6E20636F6D6D756E697374212121
Fuck you, damn communist!!!
6675636b20796f75
fuck you