ВиКОценка: 4.3/5 Голосов: 18 |
Поспішне оголошення конкурсу
Управління житлового господарства Житомирської міської ради 25 липня 2013 року оголосило конкурс серед виконавців послуг з утримання будинків та прибудинкових територій Житомира. Простіше кажучи, всім житомирським ЖЕКам хотіли знайти заміну у вигляді приватних підприємств. Формальна мета – покращення якості житлово-комунальних послуг та зменшення оподаткування. Так це пояснювали чиновники у коментарях ЗМІ до певної дати. Згодом аргументи змінились.
Формальною підставою подібної «реформи» у сфері ЖКГ міста став прийнятий майже 10 років тому Закон «Про житлово-комунальні послуги» та Постанова Кабінету Міністрів №631 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг» від 2005 року. У Житомирі втілювати ці документи на практиці форсованими темпами кинулись лише цього літа. Про оголошення конкурсу його потенційні учасники дізнавались з газет, а провести його хотіли менше, ніж за місяць.
Як учасники ринку, так і депутати від опозиції в один голос заявляли про свої підозри, що за конкурсом стоять шахрайські схеми міської влади.
Згідно оголошених умов, уповноваженими особами, які здійснюють зв’язок з учасниками конкурсу стали Володимир Кропивницький та Світлана Півоварова. Схоже, чиновники надто буквально зрозуміли це словосполучення. Принаймні «зв’язок з учасниками конкурсу» був встановлений безпосередній.
Приватні ЖЕКи Дебоя, Кропивницького і Півоварової
Вже 26 липня (тобто наступного дня після оголошення конкурсу) у Житомирі було зареєстровано 11 нових приватних підприємств. Їх назви клонують існуючі у місті ЖЕКи: «Приватне підприємство «КВЖРЕП №1»… «КВЖРЕП №3» і так до ПП «КВЖРЕП №16». Винятком зі списку став приватний КВЖРЕП №4 Володимира Тичини, який вже декілька років працює у місті. Його підприємство не було продубльовано, хоча самого Тичину все ж таки з ринку викинули за допомогою конкурсу. Така ж доля спіткала КомЕнерго-Житомир Юрія Антіпова.
Відповідно до оригіналів документів, які є у розпорядженні «20 хвилин», кожне з новостворених ПП має ідентичний склад засновників. Це житомиряни Діков Євген Борисович, Єфімов Віталій Миколайович та Оленнікова Альона Василівна. Статутний фонд кожного ПП – 3 тисячі гривень, а частки між засновниками поділено в пропорції 20% Дікову, і по 40% Єфімову та Оленніковій.
Назви 11 приватних підприємтсв дублювали ЖЕКи
У ході нашого журналістського розслідування ми виявили прямий зв'язок між засновниками цих 11 приватних підприємств із мером Володимиром Дебоєм, його заступником Володимиром Кропивницьким та начальницею житлово-комунального господарства Світланою Півоваровою. Очевидно, грошові потоки планувалось поділити у такій же пропорції – по 40% Дебою та Кропивницькому, та 20% Півоваровій.
Дебой – Оленнікова. 40%
Житомирський міський голова Володимир Дебой є співзасновником товариства з додатковою відповідальністю «Житомирпиво», яким він керував до обрання мером міста. Бізнес родинний. До Володимира Житомирське пиво варив його батько Михайло Дебой.
В числі співзасновників цього підприємства, окрім родичів мера, значиться вже відома нам Оленнікова Альона Василівна. Більше того, відповідно до витягу держреєстру юридичних осіб саме вона є керівником ТДВ «Житомирпиво».
Дебой і Оленнікова є співзасновниками "Житомирпиво"
Кропивницький – Єфімов. 40%
Заступник Житомирського міського голови Володимир Кропивницький багато років володіє ТОВ «Фабрика вікон «Океан». Зараз номінальним власником підприємства є його дружина – Кропивницька Людмила Геннадіївна, а офіційним директором – Єфімова Оксана Геннадіївна. Як бачимо, батька обох жінок звали Геннадієм, тож можемо зробити припущення, що вони сестри.
Офіційний сайт фабрики «Океан» містить контакти дилерського відділу у особі… Віталія Єфімова. Журналісти «20 хвилин» зателефонували на 44-64-64 і відбувся наступний діалог:
- Фабрика вікон «Океан», слухаю вас!
- Доброго дня! Я можу поспілкуватися в Віталієм Єфімовим?
- Хто його питає?
- Клієнт.
- Його зараз немає, але я можу Вам допомогти?
- Мені потрібно поспілкуватися з паном Єфімовим. Він у вас директор?
- Так він директор, але усі питання можна вирішити зі мною…
Скріншот сайту фабрики "Океан" з контактами Єфімова
Півоварова – Діков. 20%
Начальник житлового управління Житомирської міської ради Світлана Півоварова має зятя. Ним є Євген Діков – третій співзасновник новостворених приватних ЖЕКів. Крім того, саме Діков є номінальним керівником всіх 11 фірм-прокладок, які повинні були «надавати» буцімто житлові послуги житомирянам.
Якщо перших дві зв’язки Дебой-Оленнікова та Кропивницький-Єфімов лежали майже на поверхні, то знайти зв’язок між Півоваровою і Діковим було дещо складніше. Оскільки він значиться операційним керівником всієї новостворюваної комунальної бізнес-імперії, то журналісти «20 хвилин» припустили, що ця людина повинна мати причетність та досвід роботи у житлово-комунальній сфері міста. Однак, прізвище нічого не говорило жодному з наших джерел. Дізнались ми про цей родинний зв’язок майже випадково.
Зять Півоварової очолює фіктивні ЖЕКи
Адреси фірм-прокладок
Не лише безпосередні родинні узи говорять про зв’язок між міською владою і схемою заволодіння ринком комунальних послуг Житомира. Всі 11 новостворених приватних КВЖРЕПи зареєстровані на трьох адресах:
– вул. Хлібна, б. 39/19, кв. 104 (ЖЕКи №№1, 3, 5)
– вул. В. Бердичівська, б. 41, кв. 89 (ЖЕКи №№ 6, 8, 9, 11)
– вул. 1-го Травня, б. 64, кв. 51 (ЖЕКи №№ 13, 14, 15, 16)
Квартира у п’ятиповерхівці по вул. В. Бердичівська, 41 є приватною власністю Світлани Півоварової.
Фіктивність приватних "ЖЕКів
Чиновники запевняли, що внаслідок проведення конкурсу будинки житомирян будуть обслуговувати найперспективніші та найпотужніші приватні підприємства, а тарифи будуть знижені. Втім, навіть поверховий аналіз свідчить, що приватні КВЖРЕПи повинні були стати лише фінансовою прокладкою, основна мета якої – вивести мільйони гривень проплат за комунальні послуги з бюджетної сфери.
Жодне з трьох приміщень, де зареєстровані 11 ЖЕКів не придатне для роботи навіть однієї такої установи. Два будинки є житловими, а один – це лише кілька кімнат у офісній будівлі посеред Житнього базару.
Компанії не мають штату працівників — керівників, бухгалтерів, інженерів, слюсарів, сантехніків, прибиральниць тощо. У компаній немає телефонів. Все це та сміхотворно малий статутний фонд — ознаки фіктивності фірм. По суті – це голі «Роги і копита».
Схема не спрацювала. Поки…
Згідно оголошення про проведення конкурсу, відкриття конвертів з пропозиціями повинно було відбутись 23 серпня. Однак, захід перенесли без вказання причин на 30 серпня. Того дня конверти були відкриті, однак жодне (!?) з приватних підприємств-клонів міських ЖЕКів не подали на конкурс. Схема не спрацювала.
За інформацією джерел нашого видання, рішення про неучасть у конкурсі 11 приватних ЖЕКів міської влади приймалось в останній момент. За цей час увагу до конкурсу проявили декілька політиків, ЗМІ та Антимонопольний комітет. Подейкують, що остаточне рішення було прийнято після того, як Дебою стало відомо про витік інформації. Вірогідно, що розслідування «20 хвилин» не пройшло не поміченим для очільників міста.
На даний час схема, яка дозволила би розпоряджатись мільйонними фінансовими потоками комунальної сфери всього міста поки (підкреслюємо, поки що) заморожена і місто нічого не втратило.
Можна задатись питанням – чи є злочинцем крадій, який повернув гаманець жертві, будучи поміченим?
Замість післямови
Ми кілька разів телефонували у прес-службу мерії, пояснювали зацікавленість Володимира Дебоя у зустрічі з журналістами «20хвилин». Навіть прямий дзвінок безпосередньо до мера нічого не дав. У прес-службі пояснили, що питання проведення конкурсу міський голова не коментує. Усі запитання до Світлани Іванівни, і то безпосередньо після оголошення результатів.
Ми звертаємося до колег-журналістів: можливо, після оприлюднення даного розслідування хоча б вам вдасться поспілкуватися на цю тему з керівником міста?
Владислав Пучич, «20 хвилин»
А Вы вчера не перезвонили... :(
Это суть т.н. "демократии": не хочешь голосовать за вора-олигарха А. — можешь проголосовать за вора-олигарха Б., а то и за вора-олигарха-нациста С.
То ли дело в т.н. Совдепии!
Не хочешь голосовать за вора-коммуниста - идешь в дурку, или на зону.
Да, Михаил, печально, но ты прав.
Только откуда же это жулье вдруг взялось?
Кузница кадров.
Сколько уже лет нет КПСС и комсомола - а вот интересно бы узнать статистику: каков процент власть имущих имеет комсомольско-партийное прошлое? (даже среди "вора-олигарха-нациста")
Как думаете?
Говнячая схема оказалась - прибыль маленькая, а уборку всё равно делать надо.
Вот и придумали фирмы типа прокладок Олвиз - единственная цель - деньги впитывать.
А все работы так бывшие ЖЭКи бы и делали...
Вот вам повод, по которому надо выводить людей на улицы и ТРЕБОВАТЬ СМЕНЫ РУКОВОДСТВА ЖИТОМИРА!!!
Или кишка тонка?!
Или сами по маковку в коррупционном дерьме?!
И от ПР хотелось бы реакции!!!
"Владислав Пучич, «20 хвилин»"
И во все крупные интернетгазеты.
Интересно, они догадались это сделать?
Ти думаєш, у Юзівських нема чим займатися - як реагувати на безневинні витівки містечкових під'юзників? :)
И почему за день ни один ОБЪЕОПОВЕЦ ИЛИ КОММУНИСТ не нарисовались в комментах, не рассказали, что делают зубковцы, симоненковцы, тягнивбоковцы, чтобы выкинуть эту обгадившуюся троицу из тёплых кресел?
Але я про це не кричатиму голосно. ;)
Этот вопрос напрямую почти всех житомирян касается.