В Україні оголошено стан підвищеної небезпеки через вогонь. Житомирщина не виняток. А в найвіддалених частинах району, де я є депутатом, найближча доступна пожежна частина за 40 хвилин їзди.
Щоб припинити вогонь, коростенцям доводиться чекати 40 хвилин машину з водою. Ми ж знаємо, що досить 12-15 хвилин немає даху над головою ще в одній родині. Знаю про це безпосередньо від постраждалих родин, яким надавала підтримку. Саме тому мені стало зрозуміло, що точкові вкраплення – не є панацеєю.
Необхідно до питання підходити комплексно. Так, єдиний вихід в цій ситуації – побудова місцевої пожежної частини.
Зрозумівши це, я почала звертатися в різні інстанції. В результаті, за підтримки губернатора на реконструкцію приміщень котельні з переплануванням під приміщення місцевої пожежної охорони з Фонду державного регіонального розвитку було спрямовано 1 млн 300 тис. грн.., що і буде початком будівництва місцевої пожежної охорони. Це забезпечить: по-перше - оперативне реагування, і по-друге – зниження ймовірного ризику загибелі людей.
Хочу зазначити, що можливість реалізації цього проекту стала можливою, завдяки активній участі голови Бондарівськох сільради Остапчука Олександра, який не тільки вчасно подав документи та придбав пожежну машину, а й долучився до співфінансування проекту в розмірі 10% від його вартості.
Статистика пожеж є сумною. Тільки за минулий рік кількість пожеж у області становила 1395. Внаслідок загорянь у 2015 році загинуло 54 особи, травмовано 24. За цих півроку вже загинуло 39 людей. В зоні ризику і Коростенщина. У 2015 році тут сталося 405 пожеж, і загинуло 9 осіб. На даний період 2016 року кількість займань становить 69, а загиблих налічується троє.
Тож на останок, я б хотіла звернутися до своїх колег-аграріїв не спалювати траву на полях.
Це загроза для людей, для лісу, для сіл, які ми хочемо відродити.