antikorZtОценка: 2.1/5 Голосов: 43 |
Питання будівництва тролейбусної лінії по вулиці Малікова піднімалося чи не з дня заснування мікрорайону Хмільники. Активно почали обговорювати можливість створення даного проекту приблизно два роки тому. За цей час плани змінювалися, майже не щодня. То міська влада порахувала, що це обійдеться міському бюджету в 20 мільйонів гривень, то вирішили, що проект не окупиться і будуть запускати низкопольні автобуси. Навіть презентацію електробусів для житомирян в центрі міста організували. За декілька місяців все знову перегралося, і заступник міського голови з питань транспорту Дмитро Ткачук заявив, що тролейбусній лінії на Малікова все ж бути. Сума – майже 7 мільйонів гривень. За декілька місяців комунальне підприємство трамвайно-тролейбусне управління (далі – КП ЖТТУ) спільно з міською радою розпочали втілення проекту. Першим етапом стало обрання проектанта.
«Прозорий» вибір
Конкурс по вибору проектанта не проводився. КП ЖТТУ разом з куратором Дмитром Ткачуком, очевидно, вирішили, що це недоцільно. Тому виконавця проекту, який міському бюджету коштував 300 000 гривень, обирали на підставі проведеного моніторингу в даній сфері. Простими словами кажучи – або пошукавши в мережі Інтернет, або завчасно домовившись. Ми поцікавилися у начальника трамвайно-тролейбусного управління, яким саме чином проводився моніторинг, на що отримали відповідь «методом отримання цінової комерційної пропозиції проектних інститутів». Тобто перш за все ціна, а такі слова як якість, безпека та досвід компанії у подібних розробках начальнику КП ЖТТУ невідомі.
Проектно-кошторисну документацію за результатами моніторингу виконуватиме ТОВ «Житомирська архітектурно-планувальна майстерня», яке за останній рік стало ледь не основним проектувальником усіх об’єктів, що будувалися чи ремонтувалося за бюджетні кошти. Саме це підприємство пов’язують з головним архітектором міста Євгенією Черкасовою та колишнім начальником УКБ Дмитром Болейко, тому вибір начальника КП ЖТТУ, скоріш за все, не є випадковим.
Інше питання – вартість проекту. Рішенням Житомирської міської ради було виділено 300 000 гривень. За логікою, якщо КП ЖТТУ обирало проектанта з найдешевшою пропозицією, вона однозначно мала б бути меншою ніж ця сума.
Втілення проекту
Ще у вересні наша громадська організація на ім’я міського голови та начальника КП ЖТТУ надіслала запит стосовно будівництва нової тролейбусної лінії. Нас цікавило, чи готовий проект і чи проводяться на даний час будівельні роботи. Від трамвайно-тролейбусного управління 16.09.2016 року ми отримали відповідь, що проект не затверджено, бо він знаходиться на стадії виготовлення, декларації про початок будівельних робіт від Державної архітектурно-будівельної інспекції у підприємства не має, відповідно роботи не проводяться.
Проте 28.09.2016 року представники нашої громадської організації зафіксували встановлення нових опор працівниками КП ЖТТУ. Без проекту та відповідних дозволів, і скоріш за все, на око. У міській раді нам відповіли, що вони не є розпорядниками інформації (складається враження, що зам мера Дмитро Ткачук взагалі не в курсі, що відбувається в місті). Трамвайно-тролейбусне управління виявилося більш оригінальним. Начальник підприємства Андрій Нечуйвітер зазначив, що КП ЖТТУ має право встановлювати опори за свої кошти відповідно до цілей господарської діяльності. Між рядків можна прочитати – там, де заманеться. А до слова, в місці, де встановлюються опори багато різних підземних комунікацій, які під час будівництва можуть бути пошкоджені. Разом з відповіддю Нечуйвітра ми отримали і довгоочікуваний проект та кошторис будівництва, який затвердили набагато пізніше, ніж почалися будівельні роботи.
Афера чи ні?
Перше, що впадає в око, це те, що за документами ширина проїжджої частини по вулиці Новопівнічна становить 9 м 30 см, хоча ще декілька місяців тому комісія з безпеки руху Житомирської міської ради не нарахувала там і 7. Згідно ДБН В.2.3-18:2007 «трамвайні та тролейбусні лінії. Загальні вимоги до проектування» п. 7.3.: «Проїзна частини вулиці та дороги, де проектують тролейбусну лінію, повинна мати, не менше: дві смуги для автомобільного руху на вулиці без трамвайної колії, при цьому загальна ширина дорожнього покриття повинна бути не менше ніж 7 м». Яким чином місцевій владі та підпорядкованому їй підприємству вдалося розширити проїжджу частину до 9 м 30 с, не зрушуючи з місця приватні будинки, залишається таємницею.
За проектом будівництва лінії до мікрорайону Малікова, окрім самої тролейбусної лінії також мають бути облаштовані тротуари та встановлене вуличне освітлення. Чи відбудеться втілення проекту у повному обсязі, або як завжди, при нестачі коштів, частково, побачимо згодом.
Інші позиції кошторису, які викликали у нас здивування – це майже 6 тон бензину та 4,7 тони дизельного пального на загальновиробничі витрати. Що вони будуть возити і куди – питання залишається відкритим. Але навіть для пересічної людини, ця кількість пального здаватиметься просто космічною.
Загалом по проектно-кошторисній документації у нас виникало багато питань. Інша проблема – це доцільність прокладання тролейбусної лінії у цей мікрорайон. Чи стане це успішним проектом дізнаємося згодом, а от що це лише зайвий привід для піару деяких представників міської влади, сумнівів не викликає вже зараз. Та чи не дорого обходиться міському бюджету забаганки чиновників?
Якщо ви про цю статтю, то подивіться уважно на карту, звідки починається і де закінчується вулиця Новопівнічна.
http://zhzh.info/news/2016-10-10-29777