Живой Журнал

Житомир » Мой блог » antikorZt » 2017 » Апрель » 19
antikorZt На утепленні школи № 14 кудись поділась третина коштів

antikorZt


Оценка: 4.6/5 Голосов: 9

На утепленні школи № 14 кудись поділась третина коштів

19 Апреля 2017, 09:31:22 1849 4.6 4

Черговий об’єкт проекту ефективної термосанації за проектом НЕФКО став центром нашої уваги. Минулого року ми виявили численні порушення в процесі утеплення загальноосвітньої школи № 17. Тож починаючи розслідування по іншому об’єкту (школа № 14) ми передбачали, що і тут виявиться багато проблем. На жаль, так і вийшло.

ЗОШ № 14 почали утеплювати минулого року. Загальна вартість робіт, згідно з додатковою угодою № 6 від 22.02.16 складає 11 031 756 грн. Підрядником робіт значиться ПРБФ «Комунальник». Минулої осені ми оглядали об’єкт. Частина одної із стін на той час була утеплена, але не оздоблена остаточно. Складалось враження, що роботи не ведуться, хоча під стіною було будівельне риштування, також можна було побачити купи сміття. Отримавши цього року документи по вже проведених роботах, ми, звичайно ж, виїхали на місце подивитись, наскільки реально просунулось утеплення. Стараннями будівельників ми були вражені. Тільки частина стіни мала нормальний вигляд ззовні. Загалом стіна візуально дуже дивна. Вона не просто не рівна, її поверхня хвиляста і явно не тому, що це передбачено проектом. Риштування під стіною школи вже було, не дивлячись на те, що був робочий день, роботи також не велись. Загалом на сьогодні утеплено одну велику і одну маленьку стіну.

За актом приймання виконаних будівельних робіт № 1 за жовтень минулого року закрито суму більше 4,6 млн. гривень. При цьому огляд об’єкту показав, що відсоток виконаних робіт складає лише 40% від вказаних в акті.
 

Ми зробили аналіз цього акту і виявилось, що практично по кожній позиції перевищено витрати матеріалів у порівнянні із нормативами приблизно вдвічі. Таким чином загальна сума перевитрат  склала 272 732,75 грн. По розділу перекриття повністю відсутній склад робіт. При цьому матеріалів списано на суму 1 104 462,52 грн. За загальними підрахунками перевищена сума списаних матеріалів з урахуванням ПДВ складає 1 652 634, 32 грн. Погодьтесь не мало, як на ніби використані 4,6 млн. грн.
Щодо робіт, то їх в акті «запроцентовано» на 165 тисяч гривень більше, ніж є реально.

Загалом, навіть якби не було такого вражаючого перерозходу матеріалів видно, що загальна площа утеплення менше ніж третина будівлі, а вже ніби використана сума складає майже половину від загального кошторису.

На жаль, тенденція по ремонтах об’єктів вражає. За час діяльності нашої організації «Антикорупційний рух Житомирщини» ми практично не бачили документів, за якими не вбачалось би порушень. При цьому в управлінні капітального будівництва, принаймні за часів керівництва Дмитра Болейка та Дмитра Мамрая, акти підписувались, схоже, без перевірки, як наприклад по ЗОШ № 17, коли гроші заплатили за утеплення фундаментів, яких і близько не було, або по ЗОШ № 14. Або з відкритими очима, тоді мотивація була інша.

Ми впевнені, що така ситуація з утепленням об’єкту здивує не тільки нас, але й зацікавить правоохоронні органи. Тож найближчими днями підготуємо звернення по результатах проведеного нами розслідування.

Прикреплённые изображения:
antikorZt На утепленні школи № 14 кудись поділась третина коштів antikorZt На утепленні школи № 14 кудись поділась третина коштів
Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.

Блоги на эту тему:
Комментариев: 4
Марио
1 Батхет (Марио)   • 11:29:14, 19 Апреля 2017 [Материал]

Ну так, Украина в 2017 заняли уже первое место по коррупции, а в 2015 том была на 7 мом а в 2013 гдет она 14 том
Юрко
2 Градовський (Юрко)   • 08:16:12, 20 Апреля 2017 [Материал]

До такої хвилюватости стіни призводить неякісна вата (втрата властивостей внаслідок неправильного зберігання чи транспортування) або не призначена для фасадних робіт вата (низька щільність).
Кот
3 Которович (Кот)   • 08:58:19, 20 Апреля 2017 [Материал]

Яка вата? Знову вата? :-))))))
Юрко
4 Градовський (Юрко)   • 15:21:52, 20 Апреля 2017 [Материал]

Мінеральна)


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо