Живой Журнал
ЖЖ Инфо » Мой блог » antikorZt » 2018 » Январь » 9
antikorZt Підводні течії житомирського водоканалу

antikorZt


Оценка: 3.5/5 Голосов: 8

Підводні течії житомирського водоканалу

09 Января 2018, 10:12:06 3460 3.5 4

Рік закінчився і час підводити підсумки. Наша громадська організація розпочинає цикл з декількох публікацій «Що і як у 2017 році комунальні підприємства купували».

Розпочнемо з КП «Житомирводоканал» Житомирської міської ради. По-перше, це підприємство монополіст, яке на відміну від усіх інших комунальних підприємств міста, дуже закрите і має особливу політику по відношенню до відкритої інформації та доступу до неї.

По-друге, на «Житомирводоканал», порівняно з іншими підприємствами, з міського бюджету виділяється чи не найбільше коштів. По-третє, у 2017 році житомиряни були не дуже задоволені роботою комунального підприємства. Зважаючи на те, що за останній рік КП «Житомирводоканал» заключило більше 60 угод, ми розповімо про найбільш цікаві з точки зору ймовірної наявності корупційної складової.

Хлор за ціною золота

У 2017 році у кругленьку суму для КП «Житомирводоканал» обійшлася закупівля рідкого хлору. Договір було укладено з ТОВ "Аульськахлоропереливна станція" на 4 мільйони 275 тисяч ще у березні, а до кінця грудня ціна хлору встигла змінитися чотири рази. В момент підписання договору ціна 1 тони хлору становила 14 250 гривень. Далі, у квітні була підписана додаткова угода і вартість змінилася на 15 600, у липні на 16 740, у жовтні на 17 700, у листопаді на 19 440. Тобто вартість підвищилася майже на 40%.

ТОВ «Аульськахлоропереливна станція» фігурує у кримінальній справі по придбанню та транспортуванню рідкого хлору та його реалізації з 2015 по 2017 рік. У матеріалах справи слідчий зазначає, що службові особи ТОВ "Аульськахлоропереливна станція", зловживаючи своїм монопольним становищем на ринку продажу хлору рідкого у балонах та контейнерах, діючи за попередньою змовою з іншими підприємствами, шляхом проведення безтоварних операцій, безпідставно завищили собівартість хлору рідкого та отримали відшкодування таких витрат за рахунок коштів КП ДОР "Аульський водовід" у сумі 1 155 864,60 грн., які вивели з безготівкового обігу та привласнили за допомогою підприємств з ознаками фіктивності, чим інтересам КП ДОР "Аульський водовід" завдано збитків в особливо великому розмірі.

Труби з Кіпру та Гонконгу

У травні 2017 року КП «Житомирводоканал» здійснює закупівлю труб у переможця тендеру – ТОВ «Торгівельний Дім «Євротрубпласт» на 3 мільйони 456 тисяч гривень. Підприємство зареєстроване у місті Рубіжне Луганської області, а от його засновники ні. Зокрема в засновниках значиться «ЕЙПІДЖІ ПОЛІПЛАСТИК ГРУП ЛТД» та «ІНГУЕЛЬ МЕНЕДЖМЕНТ ЛІМІТЕД», що зареєстровані в м. Нікосія у Кіпрі, «ОЙШТЕРЛЕ ХЕРТА» у Вандерлендвіллаз у Гонконзі, а кінцевий бенефіціарний власник Буяновський Валентин має адресу ВайатДвайв, м. Лондон. До речі, ТОВ «Торгівельний Дім «Євротрубпласт» фігурує у справі № 428/13300/17, як підприємство, яке було задіяне у діяльності так званого «конвертаційного центру» на території Луганської області в м. Сєвєродонецьку.

Запасливий Нікітін

У липні 2017 року через конкурсні торги комунальне підприємство купує у ПП «Науково-виробнича фірма СВК» коагулянт для очищення води на основі алюмінію. Вартість закупівлі становить 2 мільйони 493 тисячі гривень. Цікавою вона є тому, що КП «Житомирводоканал» купив більше коагулянту, ніж потрібно нашому місту. За нашою інформацію, розрахунок витрат з 26 липня по 10 жовтня становить 1,8 тон/добу, з 11 жовтня по 31 грудня – 0,9 тон/добу. Тому потреба комунального підприємства складала 208 тон, а не 360. Надмірна «запасливість» директора КП Андрія Нікітіна коштувала підприємству зайвий мільйон гривень. До речі, за місяць до цієї закупівлі водоканал уклав угоду з цим же ПП «Науково-виробнича фірма СВК» на поставку 100 тон коагулянту вартістю 648 тисяч гривень.

Приблизно така ж ситуація на підприємстві і з закупівлею палива. За нашою інформацією, об’єми споживання палива на підприємстві в середньому на рік складають: бензин – 60 000 літрів, дизельне пальне – 96 000. В той час як за 2017 рік було закуплено 100 000 літрів бензину та 120 000 дизельного пального.

14,6 мільйони для підприємства з Київської області

Однією з найдорожчих закупівель у 2017 році для КП «Житомирводоканал» була реконструкція водопровідної насосної станції №2 із встановленням частотних перетворювачів по вулиці Чуднівська, 120. Загальна вартість робіт становить 14 мільйонів 620 тисяч гривень. Підприємство, яке стало переможцем за результатами тендеру зареєстроване у селищі міського типу Ставище Київської області. За нашої інформацією, підрядник одразу долучив субпідрядні підприємства, адже необхідної робочої сили для виконання робіт у Житомирі у нього просто немає.

Були у КП «Житомирводоканал» і інші закупівлі. Зокрема у 2017 році підприємство купувало крани, вентилі та подібні пристрої. Спочатку на 2 мільйони 32 тисячі, а потім ще на 2 мільйони 245 тисяч їх було закуплено через тендер у ПАТ «Сантехкомплект». Підприємство зареєстровано у Києві, а кінцеві бенефіціарні власники, а саме Данилкін Віктор Миколайович та Тісова Тетяна Олександрівна у Російській Федерації місто Москва, та Ясько Геннадій Васильович у Латвії місто Рига.

На 697 тисяч гривень водоканал купив у підприємства ТОВ «АкрісЛогістік» молока та вершків. На скільки виправдана така кількість молочних продуктів – сказати важко. Закупівля відбулася не через тендер. Директором підприємства є депутат Житомирської міської ради Олег Губатюк від партії «БПП». Олега Володимировича відносять до так званої депутатської групи відомого у Житомирі Петра Рудя.

Поки що ми не ставимо крапку у цій історії, проте вже зараз знаємо напевно, що будемо звертатися у правоохоронні органи з вимогою провести перевірку здійснених закупівель підприємством у 2017 році.

 

Прикреплённые изображения:
antikorZt Підводні течії житомирського водоканалу
Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.


Блоги на эту тему:
Комментариев: 4
broadkom
1 Гріша (broadkom)   • 15:24:18, 09 Января 2018 [Материал]

Вся система водопостачання в Житомирі потребує заміни.
Юрко
2 Градовський (Юрко)   • 20:30:41, 09 Января 2018 [Материал]

Знову стукачите?
broadkom
3 Гріша (broadkom)   • 09:12:11, 10 Января 2018 [Материал]

Не стукачу, а кажу як воно є. Тобі ж з Польщі не видно.
Юрко
4 Градовський (Юрко)   • 21:23:38, 10 Января 2018 [Материал]

Ну як же? Гірук же настучав на колишнього друга Стойка)


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо