Живой Журнал
Главная » Новости » Криминал » 2009 » Март » 26 » 12:41:31
 

В Житомире задержаны трое мошенников из Днепропетровска. ФОТО

26 Марта 2009, 12:41:31 9099 3
В Житомире задержаны трое мошенников из Днепропетровска. ФОТО

В руки житомирських правоохоронців потрапила трійка негідників, які промишляли ошуканством серед літніх людей. Як повідомила «Журналу Житомира» Ольга Номерчук, ВЗГ УМВС України в Житомирі, усі вони – жителі Дніпропетровська віком від 38 до 49 років. Один з них раніше судимий.

– Шахраї діяли технічно дуже акуратно, - розповідає начальник обласного управління карного розшуку Сергій Ертус. – Тому їх було важко викрити, а тим більше затримати на гарячому. На сьогоднішній день по нашій області зафіксовано 4 факти їх злодіянь. Але відомо, що займалися шахрайством та грабували вони й на території інших областей України.

Зловмисники приїжджали в місто, на короткий строк знімали квартиру та вирушали до банківських установ з метою визначення своєї жертви. Стоячи у чергах, вони уважно слідкували за тим, хто і яку грошову суму отримує. В обранні жертв шахраї надавали перевагу літнім людям – їх легше підманути. Причому, якщо один з них заходив у банк або поштове відділення, то він вже не брав участі в подальшій грі, щоб не бути впізнаним. Щезали пройдисвіти з місця скоєння злочину дуже легко та швидко, адже мали у своєму розпорядженні автомобіль.

За словами міліціонерів, шахраї використовували найрізноманітніші схеми та методи ошуканства. Одним з них був трюк з грошовою «куклою». Потенційна жертва на вулиці знаходила пакет з грошима, до неї одразу ж підходив перший зловмисник та вмовляв присвоїти знайдене, поділивши гроші навпіл. У цей же час з’являвся другий пройдисвіт та представлявся господарем підібраного пакету. Поки з’ясовувалася істина, жертві замість грошей зазвичай підсовували «куклу». Все траплялося настільки стрімко, що постраждалий не запам’ятовував прикмет зловмисників, та й в цілому не пам’ятав обставин того, що з ним сталось.

Якщо ж шахрайські схеми не спрацьовували, а грошова сума була занадто привабливою, то пройдисвіти автоматично перетворювалися на грабіжників, силою видираючи гроші у своїх жертв.

Саме так в Житомирі постраждала літня житомирянка. Хоча із самого початку шахраї намагалися підманути її за допомогою «кукли». Проте, помітивши повне ігнорування жертвою своєї акторської майстерності, зловмисники вирвали з її рук сумку у той момент, коли жінка заходила до під’їзду свого будинку, і безслідно щезли.

Коли Василь Петрович (ім’я змінено – авт.) вийшов з поштового відділення, в його кишені як раз знаходилося ні багато, ні мало – близько 2 тисяч гривень виплачених йому та його дружині пенсій. Чоловік неквапно вирушив додому пішки. Несподівано його наздогнав якийсь незнайомець та звернув увагу на пачку доларів, що лежала просто під ногами. Оце так знахідка! Не дозволяючи Василю Петровичу отямитися, незнайомець вже підговорював його поділитися знайденими грошима. У цей момент так само несподівано до них приєднався ще один чоловік, начебто валютчик, який тільки-но загубив пачку доларів. Він попросив обох показати вміст кишень, а також усі грошові купюри, що мали при собі чоловіки. Умовний «валютчик» почав швиденько перебирати гроші Василя Петровича, намагаючись вгадати серед них свої загублені. Другий чоловік як раз теж вивернув свої кишені, в яких і виявилися злощасні доларові купюри. Звичайно, Василю Петровичу гроші повернули, але тільки щось близько 200 гривень. Але це він помітив тільки тоді, коли нарешті дійшов тями. Зрозумівши, що став жертвою шахраїв, постраждалий чоловік поспішив у найближчий райвідділ міліції.

20 березня до міліції звернувся ще один постраждалий мешканець Житомира. За аналогічною схемою шахраї відібрали у нього 3 тисячі гривень. Правоохоронці відреагували миттєво. Дорогою видавалася кожна хвилина. Орієнтування на підозрюваних осіб та їх автомобіль одразу ж отримали усі наряди міліції, що несли службу в місті, а також екіпажі ДАІ, які чергували на автошляхах області.

Не минуло й години, як шахраї були затримані. За цей час вони вже залишили межі міста і їхали в напрямку Попільнянського району. Під час огляду у них було вилучено фальшиві грошові купюри доларів США та євро, російські рублі та українські гривені, що призначалися для формування «кукол», мобільні телефони, а також маскувальний матеріал – близько шести різних головних уборів, а також одежа, яку зловмисники міняли по мірі виходу на «чергове діло».

За словами керівника обласного управління карного розшуку Сергія Ертуса, відносно затриманих порушено кримінальні справи за статтями 190 (Шахрайство) та 186 (Грабіж) Карного кодексу України.

P.S. Шановні громадяни! Якщо у наведених нижче обличчях затриманих зловмисників (фото затриманий, затриманий 2, затриманий 3) ви впізнали своїх кривдників, або ви маєте будь-які відомості про даних осіб, звертайтеся до міліції за тел. 8 (0412) 40-73-50 або „102”. Конфіденційність гарантується.

Новости по теме:


Комментариев: 2
komp03_narod_ru
1 Alex (komp03_narod_ru)   • 23:07:28, 26 Марта 2009 [Материал]

позируют аднака , красавцы
bda
2 ДДД (bda)   • 11:14:59, 27 Марта 2009 [Материал]

Такие методы использовались в начале 90-х. Возвращаемся!
Объявление на ЖЖ инфо: