ЖЖ » Новини » Суспільство і влада » 2011 Ноябрь 11 » 14:04:07 |
Городской глава Владимир Дебой удивляется, почему люди не понимают, что городской бюджет не обязан им выделять деньги на технический осмотр лифтов.
- В платежную квитанцию за квартплату не входит графа капитального ремонта лифтов. Люди, покупая карточки, таким образом, оплачивают только текущий ремонт подъемников, - объясняет Дебой.
Решение проблемы лифтов - это общегосударственная проблема ЖКХ всей Украины, а не местного, житомирского уровня.
Жительница улицы Рыбалко Людмила Мартынюк, как и большинство житомирян, недовольна таким положением дел: «Я не понимаю, почему мы должны платить за капитальный ремонт лифта, если мы покупаем карточки на проезд. Нам сказали, что мы должны скинуться целым подъездом на документацию и осмотр лифта».
Дебой пообещал журналистам, что в домах, где лифты остановлены, на восстановление их работы будут выделении средства на ближайшей сессии Житомирского городского совета.
Позже, как стало известно «Журналу Житомира», мэр Владимир Дебой созвал депутатов на сессию 7 декабря 2011 года.
Міською владою прийнято механізм, за яким будинок може відмовитись від карток. Кожен має право вибору. Уповноважте старшого по Вашому житловому будинку, нехай він проведе опитування (чи організує збори мешканців) і протокольно оформить їх колективне рішення - відмовитися від ліфтових карток. Тоді мешканці вашого будинку і Ви, сплачуватиме у "квартплаті" додаткові кошти за послугу, якою користуєтесь. Але врахуйте, що де-хто також сплачуватиме, навіть попри те, що нею не користується. Спробуйте організувати такі "слуханя":-)
Я не захищаю той механізм, який є на даний час. Я лише констатую факт, що витрати на недолугі картки (які мають ЛИШЕ 3-місячний термін експлуатації) є дешевшими (але не до кінця прийнятними і обгрунтованими!), ніж тариф у "кварплаті" за обслуговування ліфту. А вся "бадяга" у тому, що механізм обчислення тарифу є необгрунтованим. І ціна картки (поїздки), і тариф у "квартплаті", мають бути нижчими!!!
По суті статті: мешканцям, які потерпають від БЕЗДІЯЛЬНОСТІ міської влади потрібно скаржитися на ці дії (бездіяльність) у прокуратуру: рішення про інститут "карток" прийнято владою, ціни (тарифи) затверджені, а проблема не зникла та не вирішується.
еще один фактор - карточная система есть только в Житомире... Вы считаете наш город самым прогрессивным... у нас самые умные керманычи? это вопрос не только про лифты... показательно, что наша "влада" ноет о тех проблемах, которые возникают вследствие неэффективного управления... а мы эту неэффективность ОБЯЗАНЫ оплачивать из своего кармана...
------------------
Я впевнений, що цей розрахунок НЕОБГРУНТОВАНИЙ, а тариф ЗАВИЩЕНИЙ. Я про це писав вище, якщо Ви не помітили.
Наступне. Я, наприклад, мешкаю на переодстанньому поверсі в будинку. І, відповідно, інколи просто змушений користуватися ліфтом за допомогою картки. Але ж є інші мешканці будинку, з 1-го по 4-ий поверхи, які ліфтом ВЗАГАЛІ АБО ПРАКТИЧНО не користуються. За ЩО їм платити? Резонно?
Тому я все ж прихильник "карткової системи". Проте вчергове наполягаю, що повинен бути проведений об'єктивний розрахунок тарифу, наданий висновок регулятором та проведений конкурс серед профільних підприємств на право обслуговувати ліфти, які б запропонували найліпші умови і реальні гарантії своєї роботи, наприклад, при виходу з ладу ліфту, та відповідальності за невиконані зобов'язання. Крім того переможця вищезгаданого конкурсу має бути зобов'язано, погоджуюсь, укласти договори із споживачами (нами з вами), де чітко мають бути акцентовані строки та механізми заміни/ремонту (за рахунок обслуговуючого ПП) зламаного ліфту.
Та і ліфт який везе мене 40 метрів за 0,25 проти маршрутки - 4 км за 2,50 ще гарно порекламувати треба і вимити щоб не гидко зайти. Просто на монополії капусту стригти довго не вийде