В июне 2015 года на сессии Житомирского горсовета депутатами была принята новая базовая стоимость 1 кв. метра земли в Житомире, которая вступила в силу с 01.01.2016 года.
Согласно требований Налогового Кодекса Украины все землепользователи Житомира пошли получать справку о новой нормативно-денежной оценке земельного участка – и получили шок. Плата за землю выросла почти в 4 раза по сравнению с ценами 2015 года.
Напомним, согласно Налогового Кодекса, до 20 февраля 2016 года необходимо подать налоговую декларацию про плату за землю и вместе с ней справку о новой нормативно-денежной оценке земли.
"Уважаемые представители бизнеса, сообщаю Вам, как представитель комиссии Общественного Совета по вопросам противодействия коррупции, что это есть афера, мошенничество и чиновничий беспредел, потому что решение депутатов от 10.06.2015 расходится с методикой расчета чиновников из Госземгеокадастра Житомира. Они должны были на основании решения депутатов сделать расчеты по нормативно денежной оценки земли. Другими словами Госземгеокадастр Житомира не выполняет решение сессии горсовета и самоуправничают", - считает Александр Коцюбко.
"Я даю вам образец заявления, которое нужно подать на имя начальника Госземгеокадастра, и пусть вам дадут на это заявление четкий ответ в письменной форме. Нужно написать еще заявление на имя председателя Общественного Совета при Житомирской госадминистрации Стельмаха Владимира Ивановича по адресу: г. Житомир, ул. Малая Бердичевская, 25, комн. 115, с просьбой привлечь виновных сотрудников Госземгеокадастра Житомира во главе с начальником к уголовной ответственности за мошенничество и подать на них в суд за неправомерное решение и за нанесение морального ущерба. В 10-00 в четверг мы, предприниматели Житомира, собираемся возле Облгосадминистрации и идем к начальнику Госземгеокадастра за ответами на наши вопросы. И конечно же очень важный вопрос, как этот начальник занял свой пост не прошедши люстрацию в Общественном Совете. Кроме нас самих никто не наведет порядок в нашем городе", - уверен Коцюбко.
Начальнику управління
Держземгеокадастру
у Житомирському районі
Житомирської області
З А Я В А
Прошу надати інформацію про те, якими саме нормативними актами Ваше управління користувалось при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки під забудовою, визначеної у Витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 153/86-16 від 26.01.2016 (надалі Витяг), саме
- Згідно якого документу визначено значення: коефіцієнтів Км 2 (у Витягу 3,303) та Км 3 ( у Витягу 1,225), а також - середня вартість земельної ділянки (у Витягу 249,80 грн/м.кв), якщо значення вищезгаданих показників визначаються рішенням сесії Житомирської міської ради. За рішенням сорок сьомої сесії VІ скликання Житомирської міської ради № 931 від 10.06.2015 визначено:
- у п. 2 «затвердити базову вартість одного квадратного метра земель у місті Житомирі 249 грн. 80 коп.»
- у п. 4.1. «обмежити застосування коефіцієнту Км2 максимальним значенням 0,306»;
- у п. 4.2. «обмежити застосування загального коефіцієнту Км3, що є добутком значень локальних факторів, у діапазоні від 0,5 до 1. При цьому "1" - це максимальне значення коефіцієнту, яке може застосовуватись при розрахунку визначення нормативної грошової оцінці земельних ділянок м. Житомира»
У п. 3. - «Ввести в дію нові розміри плати за землю для всіх суб'єктів господарювання та громадян з 01.01.2016 року».
Також у даному рішенні сесії № 931 від 10.06.2015 р. визначено: У п. 4 «Умовою введення в дію нових розмірів плати за землю є обмеження значення коефіцієнтів, які застосовуються при розрахунку визначення нормативної грошової оцінки земельних ділянок в м. Житомирі.
Нам не зрозуміло, чому, в супереч рішенню сесії Житомирської міської ради № 931 від 10.06.2015 р». Ваше управління, порушуючи рішення сесії міської раді міста Житомира, застосувало нову базову грошову оцінку землю та старі значення коефіцієнтів К2 та К3. Також, просимо пояснити, чому, прийняту сесією Житомирської міської ради нову базову вартість одного квадратного метра землі у м. Житомирі та згідно п. 3. введену в дію для всіх суб'єктів господарювання та громадян з 01.01.2016 року, Ваше управління індексує на коефіцієнти інфляції 2014 та 2015 років. Хоча у Податковому кодексі України визначено:
«Стаття 289. Індексація нормативної грошової оцінки земель 289.2. Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.»
Тому вкажіть дату проведення даної нормативної грошової оцінки земельної ділянки, визначену у Витягу від 26.01.2015, де ви застосували показник середньої вартості земельної ділянки прийнятий до застосування з 01.01.2016 р.
У зв’язку із тим, що Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 153/86-16 від 26.01.2016 необхідний для правильності та своєчасності здійснення податкового розрахунку земельного податку та подання Податкової декларації з плати за землю, просимо надати нам відповідь на дану заяву не пізніш 10 лютого 2016 р. Просимо негайно виправити помилки та надати нам новий Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, де нормативна грошова оцінка земельної ділянки визначена чітко згідно законодавства України. Просимо передати нам відповідь через представника організації за відповідною довіреністю та повідомити нас про готовність відповіді за телефоном _________________ у робочі дні з 9 по 17 годину.
гнати треба його з відти за таку роботу!