ЖЖ » Новини » 2018 Сентябрь 25 » 13:37:05 |
Неконкурентний рівень оплати праці не залишає вибору: кваліфіковані спеціалісти звільняються з підприємства ПАТ «Житомиргаз». Протягом останнього року показник плинності кадрів у компанії становить 12%.
Про це на прес-конференції 25 вересня заявила голова профспілки працівників ПАТ «Житомиргаз» Олена Брюханова: Ми хочемо донести до Президента України, уряду, НКРЕКП та мешканців Житомирщини інформацію про критичну ситуацію у всіх газових компаніях України.
Вона продемонструвала журналістам діаграму, у якій пояснюються складові, що входять до ціни 6,9 грн за 1 куб. метр газу. Вартість газу у цій ціні становить майже 5 грн – 71% (ці кошти отримує НАК «Нафтогаз України»), а тариф на розподіл складає лише 0,63 грн – 9%. За словами Олени Брюханової саме з цього тарифу на розподіл газові компанії можуть планувати свої витрати, і в тому числі формувати фонд оплати праці.
- Причина низького рівня зарплати криється у тарифі на розподіл, який входить у ціну газу. Коли ми отримаємо мільйоні збитки, то постачальник газу отримає мільярдні прибутки. Наприклад у країнах ЄС тариф на розподіл складає 25-30%. Середня зарплата працівників ПАТ «Житомиргаз» складає 6060 грн, після вирахування податків ця сума ще менша. Протягом 2018 року у нас звільнився 281 працівник. А нам потрібно обслуговувати 13 тис. км газових мереж, та велику кількість іншого обладнання. На Житомирщині газ постачається у понад 360 тис. домоволодінь.
Це дуже боляче бачити, коли люди не отримують гідну зарплату та йдуть із підприємства: колись у нас було 5000 працівників, а зараз 1700. Ми просимо врахувати наші побажання аби мати підприємство мало можливість безперебійно постачати газ.
Олена Брюханова наголосила, що наслідки зменшення штату до мінімуму можуть бути катастрофічними: «Хто буде виїжджати на виклики? Так горе, коли прорвало водопровід і тече вода. А якщо почнуть вибухати газопроводи? Це дуже небезпечно, вода не накоїть стільки горя як газ».
Вона заявила, що для нормальної роботи підприємств має бути переглянути ставки тарифу на розподіл у ціні газу: Тариф розподілу має бути хоча б 20%. Ми хочемо, щоб зарплата була 9960 грн - це на рівні зарплати працівників промисловості в Україні.
Ми вже зверталися до влади, та нас не чують. 2 жовтня ми з колегами з інших регіонів плануємо провести страйк біля будівлі НКРЕКП у Києві. Ця ситуація однакова для усіх газових підприємств усієї України, - сказала вона на завершення.
Интересно,а до повышения действующих тарифов какая была у них зарплата?