ЖЖ » Новини » Гроші і Економіка » 2019 Март 15 » 16:15:13 |
Уряд України вкотре змінив програму виплати субсидій – тепер вони будуть видаватися субсидіантам на руки «живими грошима». У зв’язку з цим у нових платіжках за лютий від «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ», які мешканці Житомирської області та обласного центру вже почали отримувати з сьогоднішнього дня зникла графа «Субсидія».
Такі платіжки (рахунки) за спожитий газ у лютому 2019 року не містять субсидії і повинні оплачуватись у повному обсязі. Про це журналістам сьогодні розповів В’ячеслав Тарасов – директор ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ».
«Уряд змінив механізм субсидування населення, запровадивши монетизацію. Тому рахунки за газ у лютому вже не міститимуть субсидій. Споживачам, яким призначена житлова субсидія у 2018 році, її видадуть «живими грошима» (на банківську картку або в «Укрпошті»»). Ними субсидіант повинен самостійно повністю розрахуватися за спожитий газ», - зазначив Тарасов.
За його словами, запроваджена урядом монетизація субсидій - це шлях України до відкритого рину природного газу, і цей механізм в майбутньому дасть змогу споживачу обрати собі незалежного постачальника.
У газовій компанії просять звернути увагу на цю зміну у рахунках, та розповісти про неї своїм рідним, батькам, бабусям та дідусям, самотнім людям, які отримують субсидію. Адже якщо споживач не оплатить повністю рахунок і заборгованість складе 340 грн, то він не отримає субсидію на наступний період.
Графа пільги у рахунку залишається без змін.
У «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» наголошують, оплатити рахунки за спожитий газ можна будь яким зручним способом: у будь якому відділені банку, Укрпошти, через особистий кабінет, платіжні сервіси та навіть Viber.
За рахунками споживачі повинні розрахуватися впродовж 5 днів після його отримання, за розрахунковими книжками – до 10 числа наступного місяця.
З усіх питань субсидій як і раніше треба звертатись до УПСЗН, за гроші готівкові до "Ощадбанку" чи "Укрпошти".
Коментуючи стан розрахунків населення, В’ячеслав Тарасов зазначив: борги за спожитий газ значно зросли за останній час і на сьогодні сума боргу споживачів становить 712 млн грн (проти 555 млн грн станом на 1 січня 2019 р.). Також за субсидії борг у 129 млн грн. за попередні періоди, це кошти як газівникам винна держава, а вони винні НАК «Нафтогаз України».
https://goo.gl/Txi7Uj
https://goo.gl/VnQQVC