Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Наш город

Скандал в Королёвском суде г. Житомира

Автор: Надія Яновська, газета Субота, 09 Июля 2009, 17:22:31
Більше місяця житомирянка Галина Чижова, 58 років, намагається довести правоохоронним органам та суду, що її побили співробітники спецпідрозділу «Грифон».

23 квітня цього року біля 12:30 жінка зайшла у приміщення Будинку правосуддя м. Житомира, щоб отримати рішення суду від імені своїх родичів із Харкова, чиї інтереси вона представляє у суді. Після цього планувала поїхати з друзями відпочити. Але візит до суду затягнувся, перетворившись у справжнісінький трилер...
«МЕНЕ ВОЛОЧИЛИ ПО СХОДАХ»

Галина Харитонівна говорить тихо. Коли прошу говорити голосніше, вона просить вибачення, що не може:

-У мене зірвався голос після того випадку. Досі не прийшла до тями.

23 квітня в канцелярії Коро-льовського районного суду Чижовій сказали, що рішення немає. Відтак Галина Харитонівна написала заяву голові цього суду, щоб їй дали це рішення. Рідні Чижової фігурують у цивільній справі (вони судяться із працівницею Житомирського міського виконкому за те, що вона буцімто незаконно приватизувала їхню землю – ред.).

-Мені порадили звернутися до заступника суду Побережного, який був на місці. Його секретарка попередила мене, що він був не в настрої після якоїсь наради. Я постукала в двері його кабінету і зайшла. Він сидів на стільці. Я дала свою заяву. Він прочитав її. Потім кинув: «Це ви судитеся з цією людиною? (Мав на увазі працівницю Житомирського міського виконкому – ред.). Я втомився. Вийдіть.» Я благала, щоб він розглянув заяву, бо стікають строки. Тоді він встав з-за столу. Я сказала, що жалітимуся і звернуся до Верховного суду. Розвернулася і пішла в напрямку канцелярії, - згадує Галина Харитонівна.

Вийшовши з Будинку правосуддя, Чижова подалася в бік машини, де сиділи її чоловік Олександр Степанюк, 48 років, та знайомий.

-Раптом мене хапає зі спини за руки молодий хлопець у формі. Сказав, що я ображала суддю. Почав виламувати мені руки. Підбіг ще його колега, і вони разом волочили мене по сходах. Я стала кликати на допомогу. Назустріч побігли мій чоловік із знайомим. Але ті хлопці вже завели мене у приміщення і зачинили двері.

За зачиненими дверима грифонівці, як зазначила Галина Харитонівна, складали протокол.
-Суддя наказував їм писати, що я на нього лаялася. Тим часом в суд зайшов мій адвокат Володимир Ніколаєв. Він та ще одна жіночка, яка працює в суді, сказали, щоб я, не дай Боже, нічого не підписувала. Але найдужче обурило те, як ті грифонівці зверталися до мене. Я ж їм по віку в матері гожуся. Один самий крикливий сказав мені: «Моя мати не шляється по судах, а сидить вдома». Тримали в суді мене там з 13:00 до 17:30.
На ім’я Галини Чижової був виписаний протокол про адміністративне правопорушення, що вона в залі за-сідань висловлювалася нецензурною лайкою в адресу судді та міліції, а на зауваження не реагувала.

«Я НЕПРИТОМНІЛА, ВИКЛИКАЛА «ШВИДКУ»

-Я вже не рада, що взагалі погодилася представляти своїх рідних, бо потрапила в цю халепу, - зітхає Галина Харитонівна.

Вона показує на руки і каже, що всі вони були в синцях.

-Ось досі болять зап’ястя. Я одразу ж зняла побої, але не знаю, чи це щось дасть. Крім того, я інвалід другої групи і в мене серйозні проблеми зі здоров’ям. Якщо раніше я просто пила крапельки від серця, то після того суду у мене почалися приступи, я непритомніла, доводилося навіть «швидку» викликати. А з 20 по 26 травня навіть лікувалася у кардіологічному відділенні.

Галина Харитонівна виймає з папки кардіограму та діагноз, де вказано, що у неї ішемічна хвороба серця, стенокардія.

-Зараз я відчуваю безвихідь, апатію. Це замкнуте коло, – розводить руками Галина Харитонівна.

СУДУ ПОКИ НЕ БУЛО

Слід сказати, що 5 відділ внутрішньої безпеки обласної міліції повідомив Чижовій, що розглянув її звернення щодо неправомірних дій деяких працівників міліції. Для надання правової оцінки матеріали перевірки направлені в прокуратуру Богунського району м. Житомира. Також відповів Верховний суд, який за дорученням свого Голови направив скаргу в прокуратуру Житомирської області та обласної ради суддів.

Власне суд по цій справі (щодо покарання чи непокарання згідно того адмінпротоколу – ред.) поки не відбувся, його перенесли. Як нам стало відомо, Чижова наполягла на відводі. З іншого боку, навіщо це робити? Бо якби було рішення суду, хай не на її користь, можна було оскаржити його в апеляційному суді.

Ще одна сторона конфлікту суддя Василь Побережний у телефонній розмові зауважив, що не хоче коментувати цей випадок, бо дуже зайнятий.

-Що тут говорити? Вона ж обматюкала секретарів! – додав він.

Автор: Надія Яновська, газета Субота
Наш город | 09 Июля 2009 | Просмотров: 10729 | скандал, Житомир, суд
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: