ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна |
Подорож розпочнеться з дамби над Тетеревом. Нижче неї, на лівому березі річки, простягся знаменитий денишівський скеледром - гранітний скельний масив висотою до 25 метрів та довжиною понад 150 метрів.
Над скелею та під нею розташовані галявини зручні для туристичних стоянок. А сама скеля - ідеальний тренувальний майданчик для альпіністів. Тут значне різноманіття скелелазних маршрутів семи категорій складності. Унікальний ландшафт дає можливість проводити підготовку до будь-яких подорожей. Саме тому у Денишах часто проводять збори туристів. А сам район відомий далеко за межами України, адже сюди приїздять скелелази навіть з ближнього зарубіжжя.
З дамби відкривається чарівний вид на водосховище. Звідси можна побачити і улюблене місце пірнальників – камінь, що дуже нагадує голову дельфіна. А якщо уважно придивитися, то у далечині можна розгледіти і маківки Преображенської церкви Троїцького монастиря на одному з пагорбів Тригір’я. Перша писемна пам’ятка про цей монастир датується 1613 роком. Тоді це була дерев’яна будівля. Ті споруди, що дійшли до нас змуровані у середини дев’ятнадцятого століття у спрощеному русько-візантійському стилі. Історія обителі наповнена перипетіями, які пов’язані зі змінами політичних устроїв та війнами. Але монастир зберіг не лише свій дух, але й найціннішу святиню – чудотворну Тригірську ікону Божої матері.
Дістатися до монастиря можна йдучи правим берегом уверх проти річки. На цьому шляху мандрівник неодмінно натрапить на старезні дуби. Їх вік – приблизно півстоліття. Найстаршому – п’ятсот вісімдесят років. Його називають «Дубом-патріархом». Це дерево одне з трьох, котрі особливо охороняються у заказнику «Над Тетеревом». Лісівники денишівського лісництва розповідають: «Заказник створений двадцять років тому з метою збереження типових місцевих порід дерев і рослин в унікальному ландшафтному середовищі.». Що до легенди про те, що нібито під ними відпочивало військо Богдана Хмельницького, то ні підтвердити ні спростувати її працівники лісу не беруться. Усміхаючись кажуть, що «Хмельницький відпочивав під кожним старим дубом на Україні».
Ви маєте унікальну можливість побачити на власні очі унікальну денишівську природу та дізнатись більше про велич тригірського храму. Для цього навіть не потрібно буде нікуди їхати, варто лише увімкнути телевізор о 14.05 першого листопада на телеканалі «Житомир». Запрошуємо на мандрівку разом з «ЕкоТуром».Автор: Сергей Роздум, 20 хвилин, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
http://20minut.ua/
запрошую відпочити у на нас на дачах.
подробиці тут www.dachavalia.in.ua
c пов. Валентина