Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Начальник житомирского ЖЕКа рассказал о планах и проблемах

Автор: Сергій ФЕЩЕНКО, газета Місто, 10.12.2009, 22:40:31
КОМУНАЛЬНИКИ ЗВІТУЮТЬ: БОРГИ НАСЕЛЕННЯ З КВАРТПЛАТИ ЗМЕНШУЮТЬСЯ, ЩО ДОЗВОЛЯЄ ЖЕКАМ ЯКІСНІШЕ НАДАВАТИ КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Житомирське комунальне виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне підприємство №4 - одне з найбільних у місті і обслуговує територію району Крошня.

Основне завдання підприємства - правильне ведення і зберігання житлового господарства, своєчасне проведення поточного і капітального ремонту будівель, утримання їх у належному технічному і санітарному стані, поліпшення благоустрою дворових територій тощо. Сьогодні на балансі 4-го жеку - 79 багатоповерхових будинків. 123 штатних працівники підприємства відповідають за дотримання благоустрою у кварталах приватного сектору та громадських місцях району Крошня.

Про те, з якими здобутками та негараздами закінчує календарний рік КВЖРЕП №4, ми вірішили дізнатися, поспілкувавшись з його керівником Володимиром Тичиною. Розмова передбачала бути цікавою ще й тому, що кореспондент газети «Місто» три роки тому спілкувався з паном Тичиною на аналогічну тематику. Тоді керівник установи скаржився на скрутний фінансовий стан підприємства, незадовільну платіжну дисципліну населення і, як результат, - заборгованість із заробітної плати працівникам жеку, кадровий голод та неможливість надання якісних комунальних послуг населенню.

Отож, сьогодні нам цікаво дізнатися, чи зміг КВЖРЕП №4 за ці три роки вибратися із складної економічної ситуації, і яким чином планує надалі покращувати якість надання комунальних послуг мешканцям Крошні?

Володимир Тичина:

- Сьогодні заборгованість населення з квартплати складає 2,4 календарних місяця. Якщо оперувати цифрами, то поточний борг населення складає 854 тисячі гривень, а місячне нарахування здійснено у сумі 342 тисячі. Порівнюючи із ситуацією кількарічної давнини, ця заборгованість не є значною, більше того, її можна назвати поточною. Особисто я очолюю жек останні 7 років, а тому пам’ятаю часи, коли борги населення з квартплати сягали 14 календарних місяців. Ось тоді підприємство було справді на межі банкрутства. Та, на щастя, ми вистояли і змогли покращити фінансовий стан установи, а отже, і якість надання послуг. В свою чергу, варто відзначити помітне покращення платіжної дисципліни громадян - у нас значно зменшилась кількість боржників з квартплати. Громадяни платять вчасно і справно. Так, за вересень ми маємо проплату населення комунальних платежів у межах 98%, у жовтні - 99%. Решту складають злісні неплатники, з якими відповідно до рішень судів працює виконавча служба, а також громадяни, які з тих чи інших причин сплачують квартплату одразу за декілька місяців.

З іншого боку, економічна криза сильно вдарила і по комунальній галузі міста. Так, якщо у 2007 році міськвиконком ресурсами міського бюджету здійснив 6 капітальних ремонтів м’яких покрівель та відремонтував внутрішньобудинкові мережі трьох багатоповерхівок, то вже у 2009 році, на жаль, не було виконано жодного ремонту м’яких покрівель та не виділено жодних дотацій. Саме тому КВЖРЕП змушений самотужки здійснювати ті заходи, які належать до компетенції міського бюджету. Так, цього року жек власними силами і за власний рахунок виконав демонтаж аварійних козирків на входах у під’їзди. На їх місце були встановлені нові, щовідповідають усім вимогам безпеки.

- Які результати діяльності КВЖРЕПу у сфері дотримання благоустрою території підпорядкованого вам району?

- Вважаю, що непогані, оскільки за результатами цьогорічного міського конкурсу КВЖРЕП №4 здобув почесне друге місце як кращий виконавець послуг. Нинішнього року силами нашого підприємства було відремонтовано 9 багатоповерхових будинків, побілено і пофарбовано 30 житлових під’їздів. Поточним ремонтом покрито близько 3000 квадратних метрів покрівлі будинків, а отже на осінь ми вийшли практично без скарг населення щодо неякісного стану дахів. Нинішнього року поблизу під’їздів відремонтовано та встановлено 35 нових лавочок та понад 50 урн для сміття. Щоправда, «зусиллями» вандалів їх кількість дещо скоротилась.

Провулками приватного сектору за певним графіком курсує трактор, який щомісяця вивозить близько 200 кубів твердих побутових відходів та сміття. Тариф на цю послугу, який складає 4 гривні на місяць з приватного господарства, забезпечує функціональний стан транспортного засобу, що вивозить сміття, зарплату водієві та сплату усіх передбачених податків. Зауважу, що така ініціатива корисна не лише мешканцям приватних будинків, які, зазвичай, не знають куди дівати побутове сміття, й для міста в цілому, оскільки ліквідація стихійних сміттєзвалищ коштує комунальним службам набагато більші суми грошей.

- Чи має жек заборгованість з зарплати і яка ситуація з кадровим забезпеченням підприємства?

- Наразі у нас відсутня заборгованість перед Пенсійним фондом та податковою інспекцією. Заборгованість з заробітної плати незначна і перебуває у межах статистичного місяця. Ще три роки тому ситуацію можна було назвати катастрофічною - заниженість тарифів, відсутність дотації з міського бюджету, мізерна сума нарахованих та відшкодованих субсидій. Сьогодні ж тарифи наближені до економічних реалій, населення справно платить, а отже КВЖРЕП має можливість надавати більш якісні послуги. Наразі і вакантних посад у нас немає - очевидно фінансова криза вплинула на ситуацію на ринку праці, і до нас повернулися кваліфіковані зварювальники, теслярі, електрики, тобто ті спеціалісти, яких ще рік тому важко було утримати на зарплату у 1300 гривень. Сьогодні вони погоджуються на такі умови, оскільки робота у жеку гарантує стабільність та хоч невеликий, але гарантований заробіток.

Автор: Сергій ФЕЩЕНКО, газета Місто, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 10.12.2009 | Переглядів: 7831 | ЖЭКи, Житомир

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 0