ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна |
- Тут погано годують, тут погане освітлення, - каже вона, - ми не наїдаємось, у деяких кімнатах дуже холодно. Два душа на весь корпус наш. Він аж на першому поверсі. Ти поки йдеш із душу, можеш захворіти.
Теплої води у душі вистачає не всім
Відпочиваючі кажуть: вода у крані майже завжди холодна. Бойлери нагрівають до 300 літрів, однак помитися гарячою водою встигають лише ті, хто раніше стане у чергу. Решта приймає ледь теплий, а то й холодний душ.
Директор «Антоніни» запевняє: усі скарги надумані і спровоковані вихователькою, якій не дозволили безкоштовно утримувати у санаторії дитину. Каже: за 3 роки роботи претензій ні у кого не було. Підтвердженням того, що умови відповідають нормам, є необхідні дозволи та виграний тендер.
- Якби у нас недостатня кількість була помивочних лійок і не в спромозі ми помити дітей, нам би цей дозвіл не дали, пояснює Володимир Чернишевич, директор санаторію. - Ви розумієте, що поставити душі у кімнатах для дітей – це все одно, що заклад похоронити. Бо сьогодні ще не всі діти вміють користуватися туалетом.
«Останньою крапкою стали воші»
Але діти і вихователі стоять на своєму - саме поганий санітарний стан став причиною хвороб.
- Майже всі хворіють. Навіть у моїй кімнаті, - зітхає відпочиваючий Іван Наумець. Я вже кашляю з самого початку цього санаторію тут. Спати холодно часто. Видали 2 каміна на цілий поверх.
Вихователь Анна Микитенко додає:
- Одна дитина залишила санаторій із запаленням легенів. Зараз ще двох хворих дітей мають забрати. Температура – 38. Процедури у дітей почались тільки через тиждень після їх приїзду, але й ті більшою мірою зорієнтовані на лікування зору, а у моїй групі лише кілька дітей мають проблеми з очима.
Останньою крапкою стали воші. Нам сказали працівники цього санаторію, що минулого заїзду теж у 13 людей були воші, і позаминулого були. То я вже не знаю, чи це привезли, чи це вони тут є. Що стосується оздоровлення, тоя його тут небачу.
Головний лікар Галина Шакаренко переконує: воші у санаторій завезли діти,а медперсонал просто недогледів:
- Під час заїзду, як діти тільки приїхали, ми перевіряємо їх. У деяких виявили сухі гниди. Ми їх обробляли, але, десь, мабуть, не доробили. Може бути. І вийшло так, що кілька дітей в цій кімнаті заразилося. Ми їх всіх обробили, все нормально, все чисто.
Зіпсований відпочинок компенсовувати не будуть
Путівки дітям-чорнобильцям придбало Міністерство праці та соціальної політики. За тритижневе оздоровлення кожної дитини держава заплатила майже по 3 тис. грн. П’ятеро школярів не добули до кінця заїзду. Компенсовувати зіпсований відпочинок дітям не будуть. Як пояснив директор, за рахунок невикористаних днів дадуть путівки іншим пільговикам.
Оглядати санаторій приїжджали спеціалісти управління у справах сім'ї та молоді Київської облдержадміністрації. Керівництво санаторію запевнило, що кияни залишились задоволені, претензій не мали. Але в управлінні озвучили іншу думку щодо побаченого:
Максим Вітер, начальник управління у справах сім'ї та молоді Київської ОДА телефоном розповів:
- Заклад не пристосований для санаторно-курортного лікування дітей зазначених категорій та організації їх дозвілля і відпочинку. В приміщенні центру та на вулиці немає місць для заняття фізкультурою і спортом. Гуртки за інтересами не працюють. Бібліотека центру перебуває у занедбаному стані. Існує проблема з постачанням гарячої води. Крім того, профіль санаторію – офтальмологія, а привезли туди дітей-чорнобильців, більша частина яких не має проблем із зором.
Там на той час наших дітей не було. Тільки збиралися туди із Київської області відправляти дітей.
Після оглядин спеціалісти вирішили, у «Антоніну» дітей не відправлятимуть. Але Максим Вітер запевнив, є на Житомирщині і санаторії, з яких малеча не хоче їхати, тож відправлятимуть туди.
Автор: Оксана Трокоз, 20 минут, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
http://zt.20minut.ua/news/10187882