Про депортацію поляків до Казахстану пам’ятають у Житомирі
Автор: Ирина Коник, 31.10.2011, 14:21:02
29 жовтня у Житомирі пройшла Міжнародна наукова конференція «Забутий злочин. До 75-ої річниці депортації поляків з України до Казахстану».
Організаторами конференції виступили Товариство «Спільнота Польська» (Варшава), Федерація польських організацій України (Львів), Житомирський державний університет імені Івана Франка, співорганізатор – Обласна громадська організація «Студентський польський клуб».
Учасниками конференції були науковці з Польщі та України, які представили результати новітніх досліджень щодо обговорюваної теми. Також участь у дискусії взяли свідки трагедії – люди, які були депортовані чи народилися у Казахстані, а зараз проживають на Житомирщині.
Конференція відбулася за участю представників посольства Республіки Польща в Україні, почесного консула Республіки Польща у Житомирі Юрія Водерацького, Генерального Консульства РП у Вінниці, голів польських організацій Кіровограда, Львова, Вінниці, Хмельницька, Харкова, Києва, Житомира.
Також у заході взяла участь начальник управління по зв'язках з громадськістю Житомирської міської ради Ольга Білобровець.
Учасники заходу говорили про депортацію поляків з України до Казахстану як про одну з найтрагічніших сторінок в історії польського народу.
«Це дуже важливо – пам’ятати свою історію. Мимаємо розуміти, що історія – це не вчитель, вона не пробачає погано вивченого предмету. Тому ми повинні вивчити той розділ, що стосується гіркого періоду в житті польського народу», - наголосив Юрій Водерацький.
Довідково: Після остаточного утвердження репресивного сталінського режиму в СРСР, починаючи з 1932 — 1934 рр., різко зміниласяася партійно-державна політика щодо національних меншин. Почалася ліквідація польських національно-культурних закладів, у 1935 р. був ліквідований Мархлевський польський національний район. В той же час розпочинаються масові депортації польського народу з місць його компактного проживання «як ворожих і ненадійних елементів» до східних районів України, Казахстану, Сибіру, а також до концентраційних таборів. У 1936 р. було депортовано майже 36 тис. поляків. Нищівний удар було спрямовано проти католицької церкви. Тисячі священнослужителів були репресовані.
Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»
Автор: Ирина Коник, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
Місто
| 31.10.2011
| Переглядів: 2182