ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто |
Для виконання кримінальних та адміністративних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі в Україні створена та діє у кожному районі області та країни служба під назвою „кримінально-виконавча інспекція”. Даний орган є однією із структурних одиниць Державної кримінально-виконавчої служби України, що є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, який безпосередньо реалізує єдину державну політику у сфері виконання кримінальних покарань.
На підставі статті 13 Кримінально-виконавчого кодексу України, кримінально-виконавча інспекція здійснює діяльність з виконання покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт. Крім цього, інспекція здійснює контроль за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, а також звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Адміністративним законодавством України кримінально-виконавча інспекція наділена повноваженнями виконувати адміністративне стягнення у виді виправних робіт та громадських робіт.
В Житомирській області виконання судових рішень та контроль за поведінкою засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, покладено на 25 районних підрозділів кримінально-виконавчої інспекції, які входять у 9 міжрайонних відділів. На обліку в інспекції перебуває біля 4000 засуджених та 800 адмінпорушників, якими опікуються 86 працівників. 95 % персоналу інспекції є офіцерами Державної кримінально-виконавчої служби України, мають спеціальні звання. Спільно з органами внутрішніх справ та ЦСССДМ працівники інспекції здійснюють контроль за поведінкою підоблікових осіб та одночасно настановляють на шлях самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві, займаються профілактикою асоціальної поведінки серед них.
Але
досить часто трапляються випадки,
коли люди, яким держава надала шанс
виправитись без позбавлення
волі, не бажають вести законослухняний
образ життя. Вони не виконують обов’язків,
які покладені на них судом, ухиляються
від відбування покарання, порушують громадський
порядок, не з’являються до інспекції
у встановлені дні тощо. В таких випадках
кримінально-виконавча інспекція вживає
ряд передбачених законодавством заходів,
в наслідок яких, особи відправляються
для відбування покарання в місця позбавлення
волі, а порушникам, які не схотіли виконувати
адміністративне стягнення у вигляді
громадських робіт, це стягнення заміняється
адмінарештом. Так, за 9 місяців поточного
року засуджено за ухилення від відбування
кримінальних покарань та направлено
в місця позбавлення волі 111 осіб; ще
142 адмінпорушникам замінено громадські
роботи на адміністративний арешт.
Спеціаліст сектору кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирській області Власюк О.В.
Автор: Олена Власюк, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info