Щоб відпочинок пройшов без зайвих клопотів
Автор: Віктор Вирва, 09.04.2013, 14:16:22
Літні канікули та відпустки наших громадян часто пов’язані з закордонними подорожами. В це й же час деякі батьки відправляють своїх дітей, як в складі організованих груп так і з бабусями чи дідусями на відпочинок до мальовничих місць інших держав.
Щоб уникнути прикростей при виїзді разом з дітьми або у складі груп за межі України необхідно завчасно дізнатись про правила, що регламентують цю процедуру. Тільки за минулий рік через пункти пропуску Північного регіонального управління із-за невірно оформлених документів було не пропущено тисячу сто неповнолітніх громадян України.
Виїзд неповнолітніх громадян України врегульовано Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими Постановою КМУ від 27 січня 1995 р. № 57 (зі змінами, внесеними постановою КМУ від 11.07.07 № 932);
Особами які супроводжують неповнолітнього громадянина України під час його слідування за кордон потрібно мати наступні документи: паспортний документ супроводжуючої особи; проїзний документ дитини (свідоцтво про народження – тільки для поїздок в Російську Федерацію, а також для жителів прикордонних районів, визначених відповідними угодами про спрощений пропуск з Республікою Молдова та Республікою Білорусь); нотаріально завірену згоду обох батьків (законних представників) у якій визначено державу прямування та проміжок часу перебування у цієї державі.
Нотаріально засвідчену згоду іншого з батьків, який не супроводжує дитину, не вимагають при перетині кордону у разі наявності оригіналів або нотаріально завірених копій: свідоцтва про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; довідки відділу запису актів цивільного стану (ЗАЦС) про те, що відомості про батька записані за заявою матері відповідно до частини першої статті 135 Сімейного Кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).
Не потрібна нотаріально завірена згода батьків у випадках коли другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджує запис про батька у свідоцтві про народження дитини; коли у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким прямує дитина, або у проїзному документі дитини є відповідний запис про вибуття на постійне проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном.
Проїзний документ дитини оформляється на три роки або до досягнення дитиною 18-річного віку.
У паспортний документ особи, що супроводжує неповнолітнього громадянина України вклеюється фотокартка. На дітей віком від 5 до 18 років, які виїжджають разом із законними представниками і відомості про яких вписуються у їх паспорти, подаються фотокартки, що вклеюються у ці паспорти і скріплюються печаткою.
Якщо дитина має подвійне громадянство то згідно зі статтею 7 Закону України "Про громадянство України ” особа, батьки або один із батьків якої, на момент її народження були громадянами України, є громадянином України. Відповідно до зазначеного Закону, якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави, у правових відносинах він визнається лише громадянином України.
Про порядок виїзду організованих груп дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення врегульовано Постановою КМУ від 21 грудня 2005 р. N 125.
Діяльність, пов'язану з цією організацією, можуть провадити підприємства, установи, організації, у тому числі благодійні та громадські, за умови, що їх установчими документами передбачається провадження або сприяння діяльності з організації відпочинку та оздоровлення дітей за кордоном.
Для створення комфортних умов, скорочення часу на здійснення контрольних операцій та забезпечення пропуску організованих груп дітей керівництво Північного регіонального управління маючи минулорічний досвід з цього питання, звертається до управлінь культури та туризму, у справах молоді та спорту обласних державних адміністрацій, туристичних фірм, організацій, які спланували поїздки організованих груп дітей, з проханням своєчасного (на передодні виїзду групи) надання інформації про виїзд груп (дата, час, вид транспорту, сполучення руху, списки групи з реквізитами документів на право перетину державного кордону, термін перебування за кордоном; дата, час, вид транспорту, сполучення руху при поверненні). Інформацію надавати до регіонального управління по факсимільним каналам зв'язку (факс: (0412) 424-124).
Прикордонники ж роблять усе, аби неприємностей під час подорожей не траплялося. Інформаційний матеріал знаходиться на всіх автобусних станціях, аеропортах, залізничних вокзалах, на потягах закордонного прямування інформаційні плакати та постери з питань перетину держкордону дітьми. Проводиться робота з провідниками потягів закордонного прямування, які мають попереджати громадян при посадці у вагон про необхідність мати усі потрібні документи. Також більш деталізовану інформацію щодо оформлення документів для закордонних поїздок неповнолітніх громадян України можна отримати на веб-сайті Державної прикордонної служби України або за телефоном гарячої лінії: (044) 527-63-63.
Автор: Віктор Вирва, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
Місто
| 09.04.2013
| Переглядів: 2458