Житомирські митники підбили підсумки роботи за І квартал 2013 року – до Державного бюджету України перераховано понад 1,1 мільярда гривеньКолектив Житомирської митниці наполегливо працював над виконанням завдань по наповненню Державного бюджету, завдяки чому за І квартал 2013 року забезпечений показник перерахувань в сумі понад 1,1 мільярда гривень, з яких 837,9 млн. грн. перераховано до загального фонду, до спеціального фонду – 293,2 млн. грн.
Необхідно зазначити, що основними бюджетоформуючими товарами є нафтопродукти, надходження від митного оформлення яких становлять 932,2 млн. грн., або 82,4%, інші товари – 199,0 млн. грн. Основним джерелом надходжень митних платежів в Житомирській митниці традиційно є платежі, які сплачуються при митному оформленні товарів в торговому обігу та питома вага яких в 2013 році становить 99,5%, відповідно в неторговому обігу – 0,5%.
Причиною змін основних макропоказників є зміна в структурі імпорту, коливання біржових цін, зміна країн-експортерів. Товари, які мають високий рівень податкового навантаження на 1 кг, ввозяться у незначній кількості.
За І квартал сума збільшення надходжень митних платежів складає:
- по коригуванню митної вартості 18,9 млн. грн. (2012 рік – 23,7 млн. грн.);
- від класифікаційної роботи 3,6 млн. грн. (2012 рік –0,2 млн. грн.);
- за рахунок прийнятих рішень по визначенню країни походження товару 0,2 млн. грн. (2012 рік – 0,9 млн. грн.).
Цьогоріч в митниці перебуває на обліку 895 учасників зовнішньоекономічної діяльності, із них зовнішньоекономічні операції у звітному періоді здійснювало 591 підприємство Житомирщини та 661 суб’єкт ЗЕД, поставлений на облік іншими митницями.
У звітному періоді порівняно з аналогічним періодом 2012 року відбулося збільшення загальної кількості оформлених митних декларацій на 9 %. Експортні операції в 1,7 рази перебільшували імпортні, переважно експортувалися товари сировинної групи (ліс, лісопродукція, камінь та вироби з нього, обладнання).
При здійсненні аналізу експортних вантажопотоків виділяються такі основні країни: Росія, Бєларусь, Польща, Німеччина, при імпортних операціях – Бєларусь, Польща, Литва, Італія, Німеччина.
Начальник митниці Владислав Суворкін зазначив, що не має жодних проблемних питань між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та митницею, введена торік система електронного декларування, значно пришвидшила митне оформлення товарів. Необхідно відмітити, що протягом І кварталу 2013 року 86,7 % декларацій оформлено за процедурою електронного декларування, за аналогічний період минулого року – лише 17,7 %. А після надання митникам повноважень суміжних служб тобто здійснювати попередній документальний контроль, значно скорочено час на кордоні при оформленні та контролю вантажів. Безперечно такі митні новації створюють привабливі умови для залучення інвестицій та ведення чесного і прозорого бізнесу.
Кількість осіб, що прослідували через митний кордон України з початку року становить 209 861, з них 93 % скористалися «зеленим коридором» - зоною спрощеного митного контролю. Загальна кількість пропущених транспортних засобів, що перетнули митний кордон України в І кварталі 2013 року становить 102 тисячі.
Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.