Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Как готовиться к родам в Житомире

Автор: Ирина Ярмоленко, 04.09.2013, 10:45:16
Яку допомогу можна отримати у житомирських пологових будинках, коли туди звертатись, що робити, а чого - ні у статті-довідці про щасливі та не менш складні 9 місяців виношування нового життя.

Нездоровий спосіб життя, погана екологічна ситуація, неякісна їжа, компю’теризація та різні впливи – одні з головних причин безпліддя та народження нездорових діток. Лікарі наголошують: лише у відповідальних батьків – здорові діти.

Період вагітності не є чимось незвичним. Це нормальний фізичний стан продовжувачки роду. Але все ж є ряд порад, про які, на думку житомирських спеціалістів, майбутнім батькам варто пам’ятати.

Тільки подумали і... до лікаря

У пологовому будинку No1 (що на вул. Велика Бердичівська) заступник головного лікаря Світлана Данилюк радить парі ще до зачаття звернутися до лікаря-гінеколога: «Якщо жінка без профілактики завагітніє, то далеко не все ми зможемо лікувати під час вагітності. Хімія негативно впливає як на жінку, так і на плід». Медики пояснюють, що до лікаря варто завітати і на ранніх термінах. У такому разі попередити відхилення та інфекційні процеси набагато легше.

Не варто поспішати з УЗД

Світлана Данилюк розповідає, що житомирянки через кілька днів затримки одразу поспішають зробити перше ультразвукове дослідження (УЗД). Лікар не радить цього робити: «Наявність вагітності може виявити лікар чи тести. На 3-5 тижні вагітності йде формування всіх систем органів. Я б не радила втручатись ультразвуком у процес ділення клітини. Це підтверджується нашими протоколами обстеження», – говорить Світлана Данилюк.

Коли потрібно УЗД

«Через нашу далеко не найкращу екологію існують певні критичні терміни, під час яких жінки обов’язково повинні проходити обстеження», – продовжує пані Світлана. «Перше УЗД жінка повинна зробити в термін з 9 до 11 тижня, якщо в неї все благополучно протікає, і якщо немає ніяких загроз. Тоді ж проводять обстеження і на вроджені вади розвитку. Друге обстеження проводиться на 18–20 тижні. Це повторне УЗД, на якому ми можемо побачити, як працюють органи плода і чи немає ніяких відхилень. Тоді ж знову перевіряємо і на вади розвитку. Інфекції бувають різного роду: ті, які передаються статевим шляхом, які можуть виникнути унаслідок контакту із тваринами, з хворими людьми. Обов’язково це потрібно враховувати», – каже лікар.

Психологічна підготовка

Сім'ї часто не готові до пологів: є страхи та тривоги. Психотерапевт Житомирського обласного пренатального центру В’ячеслав Гаврилов каже, що боятися нічого. Головне поспілкуватися з фахівцями та отримати знання як себе поводити: «Я проводжу шість занять з вагітною. Одне з них – разом із чоловіком. У нас пологи партнерські, тобто чоловіки присутні при процесі. Ми все робимо для того, щоб дитинка народилася в сім'ї. Тих чоловіків, які бояться, ми переконуємо про важливість його присутності. Ще жоден майбутній тато не відмовився після того, як отримав достатньо інформації. Ми так готуємо чоловіків, що вони побачать лише найкраще. Буває так сусідка і подруга настрашили, що дівчина й заміж не хоче», – жартує лікар. Є й випадки складніше.

«Через нашу екологію (згадаймо хоча б ЧАЕС), харчування та інші стреси (як для психіки так і організму), лікарям доводиться шукати слова і пояснювати про ризики під час пологів як для матері, так і дитини», – розказує заступник головного лікаря з медсестринства Тамара Гуріна.

Готуватися до пологів потрібно з радістю

Якщо жінка зацікавлена у здоров’ї своєї дитини, вона повинна нормально харчуватися, відпочивати, гарно спілкуватися з друзями та навіть не обмежувати себе в робочих моментах: «Краще яблучко з черв’ячком, ніж гамбургер. Щодня свіже повітря, позитивні емоції від членів родини і чоловіка. Коли жінка відчуває підтримку – не боїться йти на пологи», - запевняють житомирські медики.

Школа відповідального батьківства

При кожній жіночій консультації є школа підготовки до пологів. Коли жінка стає на облік, то лікар-гінеколог це пояснює. Жінка повинна повністю довіряти своєму лікарю не тільки через хвороби, але й емоційно. В центрі планування сім'ї консультації безкоштовні.

«На занятті, присвяченому грудному вигодовуванню ми розбираємо різні теми: різні труднощі, як їх долати; техніку правильного прикладання, знайомимося зі зручними позиціями. Наші жінки почуваються більше впевненими. Намагаємося, аби наші жінки вміли приймати мудрі рішення. З 100% вагітних – 70 % відвідують школу відповідального батьківства», – розповідає психолог пренатального центру Ірина Штиль.

Час народжувати

В пологовий будинок жінка може і повинна звертатися у будь-який час. В медзакладах розуміють так: «Якщо жінка приїхала – значить її щось турбує». Під час пологів лікарі часто лише стежать за процесом. При народженні дитини далеко необов’язкова медична допомога. Але за потреби, лікарі в будь-який час напоготові втрутитися в процес.

«За кожною жінкою закріплений лікар і акушерка. Лікар веде пологи, заводяться спеціальні картограми, розписана родова діяльність. Це все дозволяє не пропустити якесь ускладнення. У нашої служби є чіткі протоколи і персонал знає, хто, що, коли і як повинен робити, аби не виникло хаосу», – запевняє Світлана Данилюк.

Підтримка годувальниць

В пологому будинку жінка в середньому знаходиться 3-5 днів. Але на цьому все тільки починається. В Житомирі є група підтримки грудного вигодовування. Якщо виникли будь-які питання, гаряча лінія працює цілодобово.

Довідка: За 7 місяців цього року народилося:
  • в пологовому будинку N1 – 2150 немовлят (на 350 більше порівняно з минулим роком)
  • в обласному пренатальному центрі – 2155 немовлят.

Ірина Ярмоленко, газета 20 хвилин

Автор: Ирина Ярмоленко, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 04.09.2013 | Переглядів: 8850

Коментарів: 0