Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Викладачі Житомирського університету взяли участь у науковій конференції в Польщі

Автор: Катерина Мельник, 04.10.2013, 10:48:48 Викладачі Житомирського університету взяли участь у науковій конференції в Польщі
Викладачі Житомирського державного університету ім. І. Франка взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Зміни формули емансипації жінок від XVIII до першої половини XX століття» (Білосток, Республіка Польща).



26 – 27 вересня 2013 р. у Білостоцькому університеті (Республіка Польща) відбулася Міжнародна наукова конференція «Зміни формули емансипації жінок від XVIII до першої половини XX століття», в якій брала участь наукова делегація з Житомирщини. Організаційним центром підготовки делегації стала кафедра теорії та історії світової літератури ЖДУ ім. І. Франка у складі викладачів В. С. Білявської, О. В. Коржовської та К. О. Мельник, до якої приєдналися також докторанти Л. М. Єршова та Г. Д. Левченко і старший викладач ЖНАУ І. М. Можарівська.

Тематика вересневої білостоцької конференції була пов’язана із виходом знакової для польської емансипаційної думки книги «Голос жінки в жіночому питанні» (1903), яка детермінувала нові поштовхи та ідеї європейського емансипаційного руху. Актуальність затитулованої проблематики виявилася затребуваною і для сьогодення. Учасники конференції висвітлили перетворення, яких зазнала ідея емансипації від початку ХІХ до першої половини ХХ ст., проаналізували низку класичних творів з емансипаційною тенденцією у європейському контексті, поступ ідеї емансипації в Україні, Польщі, Білорусі, Латвії, Литві, Росії, Словаччині та Чехії.

Організаторами конференції  виступили кафедри літератури позитивізму  й Молодої Польщі та філологічних досліджень «Схід – Захід» факультету філології Білостоцького університету. Міцні наукові зв’язки з ними стали наслідком цілої низки міжнародних наукових конференцій, учасником або організатором яких був завідувач кафедри теорії та історії світової літератури проф. В. О. Єршов: «Красота Словацького» (Білосток, 2009), «Пограниччя, цезури, сутінки Чеслава Мілоша» (Білосток, 2011), «Універсум Ю. І. Крашевського» (Житомир, 2012) та «Ю. І. Крашевський – письменник – мислитель – авторитет» (Білосток, 2012).

Житомирська делегація була найчисельніша і не поступалася мобільністю та активністю представникам європейських освітніх закладів. В. С. Білявська, Л. М. Єршова, О. В. Коржовська, Г. Д. Левченко, К. О. Мельник та І. М. Можарівська представили свої наукові здобутки на пленарному засіданні та в секціях: «Емансипація чи емансипації», «Романтичні креації та ремінісценції», «Постаті – долі – тексти жінок». Участь франківців у конференції засвідчила високий рівень житомирських студій, неординарність волинського погляду на досліджувану проблематику, ґрунтовність і об’єктивність наукових висновків.

Окрім наукових заходів (пленарні й секційні слухання, дискусії, презентації нових наукових видань), на учасників незабутнє враження справили також унікально збережена урочиста архітектура палацу Браніцьких, в якому відбувалися пленарні засідання, прем’єра авангардистської драматичної обробки гоголівського «Вія», що алюзорно перегукувалася з емансипаційною проблематикою конференції, екскурсія історичними, культурними й освітніми місцями Білостоку, яка не лише показала старанно збережену старовинну архітектуру центральної частини міста, але й продемонструвала європейське ставлення людей до найдальших його куточків.

Автор: Катерина Мельник, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 04.10.2013 | Переглядів: 2991

Коментарів: 0