Протягом двох місяців 25 осіб, серед яких журналісти, громадські та політичні активісти, соціальні педагоги, психологи, студенти та викладачі, представники органів місцевої влади й члени політичного об’єднання «Сила людей», пройдуть у Житомирі «Курс самоорганізації».Ініціатором проведення такого проекту для житомирян та активних мешканців регіону виступили депутат обласної ради Дмитро Кропачов й викладач Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.
Наразі такий освітньо-політичний курс проходить у Київі, Харкові, Ужгороді, а з 14 жовтня до них приєднався і Житомир.
За словами Солонтая, який став тренером на першому занятті, подібні освітні проекти - це те базове, чим мають займатися у міжвиборчий період політичні організації на місцях. Чи не вперше в Україні за цю справу взялася «Сила людей» і заплановано, що після того, як «Курс самоорганізації» пройде одна група осіб, набиратимуть інших аж до того часу, поки населення у більшій мірі не орієнтуватиметься у питаннях самоорганізації у різних сферах.
Житомиряни мають пройти 10 основних занять, теми для яких вони можуть пропонувати самостійно і голосувати за вже запропоновані. Зокрема, їм розкажуть про політичну систему України, суспільну, громадську та політичну діяльність, самоорганізацію, самоврядування, вплив громади на владу до, під час і після виборів, пряму демократію та інше. Ділитимуться своїми знаннями та досвідом провідні суспільні діячі у статусі лекторів, експертів та консультантів.
Під час першого двогодинного заняття учасники «Курсу самоорганізації» працювали у групах над спільним визначенням поняття «самоорганізації» і намагалися знайти реальні приклади цього процесу. Надалі окрім теоретичних занять, їм буде запропоновано виконувати практичні завдання для фіксації набутих навичок під час навчання.
Дмитро Кропачов приєднався до числа учасників і впевнений, що так само має зробити кожен політик, аби разом з представниками громади побачити, проаналізувати реальні проблеми, які заважають їхній самоорганізації. Для себе особисто під час проходження тренінгів планує дізнатися, чого ж насправді від політичних сил хочуть виборці і яке суспільство хочуть побудувати, на які держані процеси та процеси місцевого рівня хочуть впливати.