ЖЖ інфо » Статті » Шопінг » Продукти та напої |
Замовити їжу в парк, додому чи в офіс нині зовсім не складно. Кожен бажаючий може оформити замовлення через інтернет чи зателефонувати в службу доставки їжі у Львові. Якість сервісу та різноманітність послуг постійно покращуються, щоб людина, яка скористалася наявними опціями, отримала максимум задоволення.
Потреба в послугах подібного характеру назрівала дуже давно. Даний напрямок розвивався поступово, аж доки не набув звичних для нас характеристик. Якщо вірити фактам, то перші компанії з доставки їжі з’явилися в 50-х роках минулого століття на Заході. Втім, заглянувши глибше в історію, можна знайти ще дещо досить схоже на сучасні служби доставки. Мова йде про рознощиків піци наприкінці XIX століття. «Даббавала» працювали в Індії. Вони носили їжу в спеціальних металевих місткостях.
Чи існує в наші дні система «даббавал»? Так, хоча, звісно, вона дещо відрізняється від тої, що існувала раніше, однак, досі не має жодного аналога у світі. Щоб скоординувати свої дії, рознощики їжі використовують систему позначень, яка базується на візуальних символах та кольорі. Як не дивно, та вірогідність помилкової доставки в такому разі складає в гіршому випадку – лише 1 раз десь на 8 мільйонів замовлень. Неймовірно!
Якщо говорити про Захід, варто зазначити, що популярності служби доставки почали набувати лише на початку XX століття. Стрибок у розвитку цього напрямку відбувся в 50-х роках. Це пов’язують з розповсюдженням засобів зв’язку. Після Другої світової життя людей на планеті поступово приходило до норми.
Служби доставки в Україні з’явилися після розпаду СРСР. Звісно, інтернет тоді був диковинкою, тож мало хто міг скористатися його перевагами, але люди замовляли їжу додому, особисто відвідуючи заклад чи диктували замовлення телефоном. В 2000-х роках стала практикуватися доставка піци, бургерів та інших різнотипових страв з одного ресторану. Зараз же кожен бажаючий може замовити салати, боули, антипасті та багато різної смачної їжі, що пропонує сервіс – служба доставки зі Львова Ratatouille.
Щоб замовити улюблені страви, люди використовують телефон та інтернет. Доставка їжі на замовлення має шалений попит у всіх розвинених країнах, в тому числі й у нашій державі. Тепер достатньо зайти на сайт компанії, скористатися мобільним додатком або мессенджером – може бути маса варіантів.
Розвиток сервісів доставки супроводжувався еволюцією упаковки. Раніше їжа часто приходила до споживача в холодному вигляді, що не могло його не засмучувати. Упаковка здавалася вкрай незручною, тож треба було щось робити. В 1960-му в Мічігані з’явилася картонна упаковка для їжі. В ній страви охолоджувалися не так швидко. Її уподобали, тож не дивно, що піца та деякі інші страви доставляються в картоні навіть зараз.
Лапшу упаковують у контейнери зі спеціального паперу. Він складається з товстого картону, що захищений з обох боків покриттям із поліетилену. Її вигляд є візуально приємним. Така упаковка не розмокає та використовується для підігріву в мікрохвильовці. Певне місце в даній сфері займає й посуд із пластику, та поступово його стає все менше та менше.
Для доставки їжі кур’єрів оснащують теплоізоляційними сумками. Саме вони здатні зберегти страви гарячим. А сумки з підігрівом не дозволять їжі прохолонути навіть, якщо кур’єр проведе чимало часу в пробці. Служби доставки їжі – компанії, які заслужили любов та повагу широкого загалу.
Автор: Светлана Егорова, редактор рубрики "Продукти та напої" на ЖЖ.info