Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Шопінг » Автомобілі

Вплив якості гальмівних колодок на безпеку та керованість авто

Автор: Светлана Егорова, 26.12.2023, 16:16:26 Вплив якості гальмівних колодок на безпеку та керованість авто

Гальмівна система відповідає за зниження швидкості та повну зупинку автомобіля. Ефективність роботи гальм безпосередньо впливає на безпеку водія, пасажирів та інших учасників дорожнього руху. Ключовий компонент у виконавчих механізмах коліс — гальмівні колодки. Їхнє основне призначення — створення тертя під час взаємодії з диском або барабаном для уповільнення обертання колеса під час натискання на педаль.
Image Якість і стан деталей визначає ефективність гальмування та передбачуваність поведінки машини під час уповільнення. Великий вибір гальмівних колодок від перевірених виробників представлено на сторінці: https://autodoc.ua/ua/category/tormoznye-kolodki-id115-3.

Ризики використання неякісних колодок

Використання зношених або неякісних компонентів вкрай небезпечне. Основні ризики:

  • Збільшення гальмівного шляху. Зношені елементи створюють менше тертя з дисками та барабанами, збільшуючи відстань, необхідну для повної зупинки авто. Це особливо небезпечно для екстреного гальмування.
  • Зниження ефективності ABS. Неякісні накладки порушують правильну роботу антиблокувальної системи, знижуючи її здатність запобігати блокуванню коліс у разі різкого гальмування.
  • Втрата зчеплення на мокрій і зледенілій дорозі. Деякі типи фрикційних матеріалів дуже чутливі до вологи та низьких температур. На слизькому покритті вони можуть повністю втратити зчеплення з дорогою, що загрожує заносами та аваріями.
  • Нерівномірний знос компонентів. Це призводить до різної ефективності гальмування передніх і задніх коліс, зміни вектора уповільнення та може стати причиною втрати курсової стійкості.
 

Вибір та обслуговування колодок для оптимальної керованості

Щоб забезпечити надійність гальмування, важливо правильно підібрати й обслуговувати гальмівні колодки:

  • Вибирайте продукцію від перевірених виробників, рекомендовані до встановлення на вашу марку та модель автомобіля. Враховуйте умови експлуатації — місто або траса.
  • Міняйте колодки в разі досягнення мінімально допустимої товщини накладок (зазвичай 1–3 мм). Не чекайте повного зносу.
  • Під час кожної заміни міняйте відразу всі чотири колодки. Це дозволяє уникнути нерівномірності зносу.
  • Перевіряйте стан дисків і барабанів. У разі деформації вони теж підлягають заміні.
  • Не рідше ніж двічі на рік перевіряйте люфт у підвісці та знос маточинних підшипників — це впливає на точність роботи АБС.
 

Правильний догляд за гальмівною системою допоможе надовго зберегти ефективність гальмування та уникнути небезпечних ситуацій на дорозі. Регулярно перевіряйте стан компонентів і міняйте їх своєчасно, зокрема стежте за рівнем гальмівної рідини. Купити її можна на сайті: https://autodoc.ua/ua/category/tormoznaya-zhidkost-id45-3. Вибирайте якісні запасні частини. Це дешевше та безпечніше будь-якого ремонту після ДТП.

Автор: Светлана Егорова, редактор рубрики "Автомобілі" на ЖЖ.info


Автомобілі | 26.12.2023 | Переглядів: 367 | авто, авторемонт, СТО

Читайте також на цю тему: