Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Шопінг » Будівництво

Енергозберігаючі склопакети. Таємниці зеленої теплоізоляції, яка підкорює Україну

Автор: Сергій Ковальчук, 10.02.2024, 14:18:56 Енергозберігаючі склопакети. Таємниці зеленої теплоізоляції, яка підкорює Україну
В останні роки в Україні спостерігається зростаючий інтерес до енергозберігаючих технологій, зокрема до енергозберігаючих склопакетів, які знаходять все більше застосувань у будівельній індустрії. Ця інноваційна технологія використовується для підвищення ефективності теплоізоляції та зменшення витрат енергії, що робить їх незамінними у вимогливих кліматичних умовах України. Більше подробиць на сайті https://vskn.in.ua/products/vikna/.

Що таке енергозберігаючий склопакет?

Енергозберігаючий склопакет - це склопакет, в якому використовується спеціальне напилення з рідкоземельних металів, отримане в глибокому вакуумі. Це напилення створює тонку плівку всередині склопакета, яка відповідає за високу теплоізоляцію.

Принцип роботи енергозберігаючого склопакета

Основний принцип роботи полягає в тому, що спеціальна плівка, створена з рідкоземельних металів, здатна відбивати тепло. Вона розташована всередині склопакета, що дозволяє зберігати її від пошкоджень та атмосферних впливів. Це покращує тривалість служби та ефективність енергозберігаючого склопакета.

Основні переваги енергозберігаючих склопакетів:

 1. 1. Ефективна теплоізоляція: Спеціальне покриття на плівці ефективно утримує тепло всередині приміщення в холодну пору року та зберігає прохолоду влітку, що робить енергозберігаючі склопакети ідеальним вибором для клімату України.
 2. 2. Зменшення витрат енергії: Благодаря високій теплоізоляції енергозберігаючі склопакети дозволяють знижувати витрати на опалення та кондиціонування, що важливо для підтримки сталого розвитку та заощадження ресурсів.
 3. 3. Захист від шкідливих ультрафіолетових променів: Плівка також фільтрує ультрафіолетове випромінювання, що захищає меблі та інші предмети в приміщенні від вигорання.
 4. 4. Підвищення комфорту проживання: Зменшення просвітів між склом підвищує звукоізоляцію та покращує загальний комфорт в приміщенні.
 

Як розпізнати енергоефективне скло від звичайного?

Визначення, чи є скло енергозберігаючим, може бути виконане шляхом уважного розгляду та запитань у продавця чи виробника. Ось кілька кроків, які можуть допомогти вам визначити енергозберігаючі склопакети:
 • Дослідження маркування: Перевірте наявність маркування або етикетки на склі. Енергозберігаючі склопакети зазвичай мають відповідні позначення, які підтверджують їхню теплоізоляційну ефективність.
 • Уточнення виробника: З'ясуйте інформацію від виробника чи продавця. Вони можуть надати технічні характеристики та документацію, яка підтверджує властивості енергозберігаючого скла.
 • Технічні характеристики: Вивчіть технічні характеристики склопакета. Енергозберігаючі склопакети мають високий коефіцієнт теплопередачі (U-фактор) та можуть мати інші властивості, наприклад, високу здатність відбивати сонячне випромінювання (SHGC).
 • Наявність спеціального покриття: Енергозберігаючі склопакети часто мають спеціальне покриття, нанесене на скло. Воно може бути видимим або невидимим, і його мета - зменшити втрати тепла.
 • Консультація з фахівцем: Зверніться до фахівців у сфері будівництва або представників компаній, які займаються виробництвом склопакетів. Вони можуть надати додаткові поради та рекомендації.

Загальна рекомендація - завжди перевіряйте документацію та консультуйтеся з фахівцями, щоб мати впевненість у якості та енергоефективності склопакетів, які ви обираєте.

Потенційні недоліки, які можна виявити в енергозберігаючих склопакетах

Хоча енергозберігаючі склопакети мають значні переваги у сфері енергоефективності, важливо також враховувати можливі недоліки:
 • Висока вартість: Енергозберігаючі склопакети часто дорожчі в порівнянні з традиційними. Це може вплинути на загальну вартість будівельних чи реконструкційних робіт.
 • Спеціальний догляд: Спеціальне покриття на енергозберігаючому склі може бути вразливим до подряпин та пошкоджень. Неправильний догляд може призвести до втрати ефективності.
 • Тривалість служби покриття: Покриття на енергозберігаючих склопакетах може зазнати зносу з часом, що може призвести до зменшення ефективності теплоізоляції. Тривалість служби цього покриття може залежати від умов експлуатації та якості виробника.
 • Важкість в ремонті: В разі пошкодження або несправності енергозберігаючого склопакета може бути важко здійснити ремонт чи заміну окремих компонентів. Це може вимагати повної заміни всього склопакета.
 • Обмежені можливості вибору дизайну: У деяких випадках обмежений вибір дизайну або візуальних ефектів через наявність спеціального покриття на склі.
 • Можливість конденсації в середині склопакета: В окремих умовах може виникати конденсація всередині склопакета, особливо якщо він встановлений неправильно або якщо у приміщенні висока вологість.

Незважаючи на ці недоліки, важливо враховувати, що енергозберігаючі склопакети залишаються високоефективним рішенням для покращення теплоізоляції та зменшення витрат енергії в будівлях. При виборі слід ретельно вивчити характеристики, які важливі саме для вашого конкретного випадку.

Енергозберігаючі склопакети стають важливим компонентом сучасних енергоефективних будівель в Україні. Їхні переваги у сфері теплоізоляції та енергозбереження роблять їх привабливим рішенням для тих, хто прагне зменшити вплив будівництва на навколишнє середовище та зекономити на енергоспоживанні. З врахуванням зростання екологічної свідомості та важливості енергоефективності, енергозберігаючі склопакети обіцяють залишатися на піднесеному рівні популярності в будівництві.
Автор: Сергій Ковальчук, редактор рубрики "Будівництво" на ЖЖ.info
Будівництво | 10.02.2024 | Переглядів: 193 | енергоефективність, окна, склопакети, вікна, стеклопакет, теплоизоляция

Читайте також на цю тему: