ЖЖ інфо » Статті » Україна |
ПЗВ — це пристрій електричного захисту, що захищає від ураження електричним струмом. Для досягнення цієї функції в перемикачі використовується явище електромагнітної індукції. У нормальних умовах векторна сума струму, що протікає через автоматичний вимикач, дорівнює нулю. Однак, якщо де-небудь в ланцюзі виникає струм витоку, наприклад, ураження людини електричним струмом, сума не буде нульовою, і це викличе появу струму в котушці, який відключить автоматичний вимикач і негайно розірве ланцюг.
Таким чином, принцип роботи ПЗВ не особливо складний, але сам пристрій має бути дуже точним — навіть автоматичні вимикачі з низькою чутливістю виготовляються строго відповідно до дуже точних вимог.
Основний поділ ПЗВ полягає на критерії чутливості, тобто на величину витоку струму, яка повинна відбутися для спрацьовування захисної системи. Є три типи перемикачів:
Однак цей поділ не вичерпує всіх можливостей, оскільки окремі автоматичні вимикачі можуть виявляти різні типи струмів витоку:
Також варто додати, що автоматичні вимикачі цього типу можуть мати приєднаний модуль вимикача максимального струму.
Пристрій захисного відключення — це додатковий необов'язковий елемент захисту, який використовується в якості доповнення до класичного захисту від короткого замикання між фазою і корпусом.
Відповідаючи на питання, який пристрій захисного відключення для будинку, квартири або офісу буде кращим, в першу чергу необхідно знати точні параметри електромережі в даному колі. Найпопулярнішим і в деякому сенсі універсальним автоматичним вимикачем для будинку є протиточний вимикач з номінальним струмом 25 А і високою чутливістю (30 мА). Однак це не означає, що це перемикач, який можна використовувати в будь-якій схемі — без точних характеристик схеми його придатність не може бути визначена в конкретному випадку.
Автор: Олег Ковальский, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info