Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Україна

Вшануймо пам'ять Леха Качинського!

Автор: Владимир Ищук-Жолкевський, 09.04.2011, 23:47:25
Житомирська обласна молодіжна громадська організація «Союз польської шляхти» звертається з ініціативою до житомирського міського голови і депутатів житомирської міської ради із пропозицією перейменувати вулицю Станіслава Косіора на вулицю імені Леха Качинського.

Рік назад, 10 квітня 2010 року, сталася жахлива трагедія. В авіакатастрофі під Смоленськом, трагічно загинули 96 польських державних діячів, на чолі із Президентом Республіки Польської Лехом Качинським. Вони летіли у Катинь, щоб вшанувати пам’ять польських офіцерів, які в 1940 році були замордовані за наказом Сталіна. Летіли, не знаючи, що відправляються в останню подорож свого земного життя… Рік назад,загинули чесні і принципові політики та великі друзі українського народу. Тінь чорного смутку огорнула планету.  Новітній відгомін Катинської трагедії відізвався у людських серцях невтішним болем…

У ці дні ми поминаємо жертв тієї катастрофи. Пам'ять про великого друга України Леха Качинського та інших трагічно загиблих польських діячів, живе в серцях усіх людей доброї волі, усіх прихильників польсько-українського примирення і порозуміння. З огляду на це, в першу річницю Смоленської трагедії, ми звертаємося до Вас із пропозицією перейменувати вулицю Станіслава Косіора на вулицю імені Леха Качинського.

Лех Качинський був одним із найбільших активних лобістів інтересів України в європейських та євроатлантичних структурах, він активно виступав за історичне примирення і порозуміння між польським та українським народами. За визначний особистий внесок у зміцнення українсько-польських відносин, 6 грудня 2007 року, він був нагороджений орденом Ярослава Мудрого І ступеня.

Станіслав Косіор (разом зі Сталіним, Молотовим, Кагановичем і Чубарем) Апеляційним судом міста Києва був визнаний винним у вчиненні геноциду українського народу (ч. 1, ст.442 Кримінального кодексу України). Внаслідок цього злочину, згідно з висновком проведеної у ході досудового слідства судової науково-демографічної експертизи, в Україні загинуло 3 млн. 941 тис. осіб. Згідно із чинним Законом України «Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні», ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року, Голодомор 1932-33 років був офіційно визнаний актом геноциду українського народу. Вулиця Косіора підлягає перейменуванню, також, згідно із чинним і діючим Указом Президента України Про демонтаж пам'ятників і перейменування вулиць на честь осіб, причетних до голодоморів і політичних репресій (№250/2007 від 28 березня 2007 року та №432/2009 від 12 червня 2009 року).

Ми звертаємося до усіх суб’єктів польського і полонійного руху Житомира із проханням підтримати нашу ініціативу.
Автор: Владимир Ищук-Жолкевський, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info
Україна | 09.04.2011 | Переглядів: 2494
Коментарів: 4
UmnajaMasha
1 Мария Антонова (UmnajaMasha)   • 10:06:39, 11.04.2011 [Материал]

Переименователи!
Последними словами Качинского были польские маты
Уважаемый, Ищук Вова, который теперь Вольдемар Жолкевский!
Едьте в свою Польшу и там называйте хоть туалеты именами Великой шляхты, ума-то на большее не хватит!
violla
2 Виолетта (violla)   • 11:25:06, 11.04.2011 [Материал]

У нас везде одни поляка) Едьте в Польшу-получайте карту поляка или карту побиту и живите там.Или хотя бы язык польский выучите, когда себя полякаии называете.Вам нет куда деньги потратить?В больницы для онко детей отправьте.Или вы хотите, чтобы власть откаты себя взяла за переименование улицы и выделила 200 тыс. гривен на таблички?
ГЫ:Что Качынський сделал конкретно для нашего города?
hetman
3 Гетьман Коронний (hetman)   • 12:24:01, 13.04.2011 [Материал]

UmnajaMasha
Поляки та українці Житомира живуть на своїй землі, вони тут живуть віками. І в Польщу нікого не треба випроваджувати. Мої предки, як поляки так і українці, жили тут впродовж століть. Ми на своїй землі. А вам я раджу вивчити українську мову і навчитися виявляти повагу до титульного народу на землі якого ви живете!!!

violla
В Житомирі не повинно бути вулиць названих іменами осіб причетних до голодоморів та репресій українського народу.

Український суд визнав Косіора причетним до геноциду українців. Качинський, на відміну від Косіора, був одним із великих друзів України, одним із найбільших активних лобістів інтересів нашої країни в Європі.

Якщо питання ставитиметься, що той чи інший діяч зробив для нашого міста, то треба буде взагалі перейменувати більшість вулиць, названих іменами діячів, які нічого "конкретно" для нашого міста не зробили.

Тепер про гроші на перейменування. В міськраді є безліч бізнесменів, було б непогано, коли б вони скинулися на добру справу... Нормальній людині повинно бути соромно ходити по вулицям названим іменами осіб, чиї діяння не вкладаються в елементарні поняття загальнолюдських цінностей.

hetman
4 Гетьман Коронний (hetman)   • 12:42:25, 13.04.2011 [Материал]

UmnajaMasha
І ще добавлю. Як сказала моя дружина, треба бути спочатку людиною, а вже потім визначатися із національною ідентичністю. Якщо для певної особи є чужими будь-які загальнолюдські цінності, то вона й національності мати не може. Адже спочатку треба стати людиною.

Косіор, для прикладу, також був поляком, але його земні діяння ставлять під сумнів не лише його людяність, а й саму людськість.

Щодо Качинського, то будучи поляком, він залишався людиною. Людиною, яка мала честь, гідність, відвагу. Людиною, яка все своє життя і до останнього свого подиху змагалася за правду.