Живой Журнал
ЖЖ Инфо » Мой блог » Юрко » 2012 » Март » 13
Юрко Прорегіональна більшість у Волиньраді не захотіла захистити чорнобильців

Юрко


Оценка: 3.1/5 Голосов: 15

Прорегіональна більшість у Волиньраді не захотіла захистити чорнобильців

13 Марта 2012, 13:19:56 2142 3.1 6


Чорнобиль
Чорнобиль

12 березня 2012 року під час другого пленарного засідання Волинської обласної ради прорегіональна більшість не захотіла підтримати проект "Звернення до Верховної Ради України та Генеральної прокуратури України щодо безпідставної невиплати пенсій та умисного невиконання судових рішень з приводу пенсійних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Проект звернення до розгляду запропонував голова фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" у Волинській обласній раді Анатолій Вітів.

Нижче подаємо текст звернення, яке більшість у Волинській обласній раді відмовилась ухвалювати:

"28 лютого 1991 року Верховна Рада України ухвалила Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яким встановила чіткий перелік пільг, компенсацій та інших державних соціальних гарантій, потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС, зокрема інвалідам-чорнобильцям, ліквідаторам, евакуйованим із зони відчуження та іншим. Посилаючись на брак коштів, Верховна Рада і Кабінет Міністрів України своїми нормативно-правовими актами неодноразово істотно урізали компенсації та пільги для чорнобильців.

Проте Конституційний Суд України своїми Рішеннями визнавав ці акти незаконними. Це, зокрема, Рішення Конституційного Суду від 20 березня 2002 року (справа щодо пільг, компенсацій і гарантій), від 17 березня 2004 року (справа про соціальний захист військовослужбовців та працівників правоохоронних органів), від 1 грудня 2004 року (справа про зупинення дії або обмеження пільг, компенсацій і гарантій), від 11 жовтня 2005 року (справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання), від 9 липня 2007 р. (справа про соціальні гарантії громадян) тощо.

Оскільки держава в особі вищого органу виконавчої влади відмовилась від своїх соціальних зобов'язань, громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, почали активно відстоювати свої права в судах. Для багатьох чорнобильців результатом затяжної кількарічної судової тяганини стали судові рішення про нарахування пенсій у розмірах, що гарантувалися українським законодавством. Зазначені рішення вступили в законну силу і пенсійні фонди не лише нарахували, але й почали виплачувати зазначені пенсії.

Центральна влада недовго "терпіла" таку незалежність судів. З приходом до влади Януковича рішення українських судів щодо чорнобильських пенсій були брутально розтоптані. Замість реформи системи соціального забезпечення "регіональні оптимізатори" пішли шляхом свавільного нехтування будь-яких соціальних зобов'язань держави перед українцями.

Уряд Азарова-Тігіпка-Табачніка ухвалив Постанову № 745 від 6 липня 2011 року "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету", якою в рази зменшив гарантовані державою компенсації, пенсії та інші виплати для чорнобильців. Більше того, Міністерство соціальної політики України листом № 9391/0/14‑11/039 від 20.09.2011 року заборонило Пенсійному Фонду України та головним управлінням Пенсійного Фонду України в Автономній Республіці Крим, обласним, в містах Києві та Севастополі проводити перерахунки і виплати пенсій чорнобильцям на підставі рішень судів.

Наведені факти свідчать, що режим Януковича пішов війною на соціально незахищені верстви населення України.

Очевидно, дії посадових осіб Міністерства соціальної політики України та Пенсійного Фонду України спрямовані на безпідставну невиплату встановлених законом пенсій, а також на умисне невиконання судових рішень або перешкоджання їх виконанню, за що статтями 175 та 382 Кримінального кодексу України відповідно встановлена кримінальна відповідальність. Також дії посадових осіб Міністерства соціальної політики України, в першу чергу Віце-прем'єр-міністра України – Міністра соціальної політики України С. Тігіпка, є перевищенням влади або службових повноважень, тобто містять ознаки злочину, передбаченого ст. 365 Кримінального кодексу України.

Депутати Волинської обласної ради солідарні з чорнобильцями та іншими соціально незахищеними категоріями населення у боротьбі за їхні визначені законом соціальні права, на які наступає режим Януковича. Вважаємо, що держава зобов'язана виконувати свої соціальні обов'язки, а чиновники, які допустили свавілля повинні бути притягнені до встановленої законом відповідальності. І, головне, Президент України, який не виконує своїх обов'язків гаранта Конституції повинен піти з посади.

Враховуючи наведені факти та обставини, з метою захисту конституційних прав чорнобильців Волинської області та їхнього соціального захисту, на підставі статті 26 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" Волинська обласна рада

вимагає:

від Верховної Ради України:

1. Запровадити єдиний державний електронний реєстр громадян, для яких законодавством передбачені пільги, компенсації та інші соціальні гарантії, з відкритим доступом до основних даних кожного пільговика (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, місце проживання, пільговий статус за законом тощо) та посилити кримінальну відповідальність за незаконне отримання статусу пільговика.

2. Монетизувати частину пільг і компенсацій, щоб припинити фінансування підприємств, установ та організацій, які, замість виконання свої зобов'язань щодо пільговиків, спрямовують кошти на власні потреби.

3. Позбавити персональних пенсій, пільг та інших привілеїв усіх, хто отримує їх за свою діяльність на керівних посадах у КГБ, КПСС і ВЛКСМ.

4. Встановити пряму залежність розміру пенсії від стажу роботи та допустиме п'ятикратне співвідношення між максимальною і мінімальною пенсією.

5. Припинити наступ на соціальні права українців і негайно відкликати антинародний законопроект "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".

від Генеральної прокуратури України:

1. Вжити заходів прокурорського реагування щодо забезпечення належної реалізації норм Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та усунення порушень, зазначених у цій заяві.

2. Притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб Міністерства соціальної політики України та Пенсійного Фонду України, які вчинили безпідставну невиплату встановлених законом пенсій (ст. 175 КК України) та допустили умисне невиконання судових рішень щодо перерахунків і виплат пенсій чорнобильцям або перешкоджали виконанню цих рішень (ст. 382 КК України).

3. Притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб Міністерства соціальної політики України та Пенсійного Фонду України, в діях яких містяться ознаки злочину, передбаченого ст. 365 Кримінального кодексу України, – перевищення влади або службових повноважень.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"

Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.


Блоги на эту тему:
Комментариев: 6
telefon
1 джавахарлал нюру (telefon)   • 23:39:59, 13 Марта 2012 [Материал]

Двумя руками поддерживаю все 8 требований.
А то, что в депутатах везде сидят барыги, которым пересичные до ж.опы, так это все мы знаем.

Вот только не знаем, как это изменить. Ведь для выборов честному человеку денег не хватит. Потому в кандидатах опять ТОЛЬКО барыги будут (ну, за редким исключением).
marketing
2 USB (marketing)   • 00:23:21, 14 Марта 2012 [Материал]

Телефон, елементарно изменить!
Пойти и проголосовать за ту же ВО Свобода на выборах.
И НЕ голосовать за всякие банды типа ПР, БЮТ, Фронт Зрад и прочих деятелей у корыта.

НО неееет, ваши **пересичные** таки пойдут и снова начнут выбирать из сортов дерьма, а потом будут жаловаться, что в етот раз их уже снова имеет БЮТ со своей кодлой.
marketing
3 USB (marketing)   • 02:01:05, 14 Марта 2012 [Материал]

Сами увидите по результатам выборов осенью 2012 года.
telefon
4 джавахарлал нюру (telefon)   • 02:18:32, 14 Марта 2012 [Материал]

Убери слово "шавки".
Почему ты решил, что именно тебе можно оскорблять остальных?
Так в Канаде полицейских воспитывают?
Нескучный
5 Игорь (Нескучный)   • 08:16:38, 14 Марта 2012 [Материал]

какой поицейскй?
Дайте человеку хоть где-то говорить. В реале же он просто никчема.
Герой мля ,калужский!
Antirat
6 Antirat (Antirat)   • 19:58:21, 14 Марта 2012 [Материал]

Ты уже показал своё лживое нутро, когда не предоставил ни одного доказательства свои слов.
Странно, что за ложь и клевету не банят.


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо