alliancegroupplОценка: 5.0/5 Голосов: 1 |
У зв’язку зі стрімкими змінами на ринку праці існує потреба вдосконалення вмінь і навичок, набуття нових компетенцій і кваліфікацій для дорослих осіб. Ринок праці заповнений людьми з гуманітарною освітою, але не вистачає працівників із конкретною спеціалізацією. Саме завдяки такій ситуації стає все більш популярним напрям професійного навчання конкретної спеціалізації.
Можливість отримати таку освіту надає післяліцейна школа, головним завданням якої є підготовка компетентних і досвідчених фахівців-практиків, потрібних на сучасному ринку праці.
За рівнем акредитації післяліцейні школи знаходяться між середніми і вищими навчальними закладами й забезпечують професійну освіту поглибленої підготовки. Професійна освіта є більш доступною і практико-орієнтованою, що робить випускників кваліфікованими.
Порядок навчання, програми та навчальні плани встановлюються за державними освітніми стандартами, опублікованими Міністерством науки і вищої освіти. Випускники післяліцейних шкіл після успішного складання екзаменів отримують диплом про спеціальну професійну освіту за відповідною спеціальністю і їм привласнюється кваліфікація. Форма навчання в післяліцейних школах може бути денною, заочною та вихідного дня (навчання в суботу, неділю кілька разів на місяць). Навчання – безкоштовним або передбачати оплату за проведення екзаменаційних сесій чи перескладання екзаменів.
Зарахування до післяліцейної школи відбувається на підставі заяви й атестата зрілості, перекладеного польською мовою, але можуть вимагатися додаткові документи. Терміни навчання – 1-2 роки, в залежності від обраного напрямку.
Ще однією формою навчання для дорослих осіб є кваліфікаційні професійні курси, після закінчення яких можна отримати титул техніка. Умовою навчання на таких курсах є досягнення віку 18 років, рівень попередньої освіти не береться до уваги. Навчання відбувається на трьох кваліфікаційних рівнях – К1, К2, КЗ. Кожен рівень кваліфікаційного курсу закінчується екзаменом, що підтверджує кваліфікацію у професії. Після закінчення та успішного складання іспитів слухач отримує свідоцтво про закінчення курсу. Навчання може бути як безкоштовним, так і відплатним.