Живой Журнал

Главная » Новости » Экономика » 2009 » Август » 14 » 15:29:00

Житомирская область на 14 месте по развитию экономики в Украине

14 Августа 2009, 15:29:00 7459 4
Житомирская область на 14 месте по развитию экономики в Украине

За показниками розвитку економіки в першому півріччі Житомирщина посіла 14-е місце в загальнодержавному рейтингу областей України. Як кажуть у спорті, закріпилася всередині турнірної таблиці.

Індекс промислового виробництва у нашому регіоні за цей період становить 71,5 відсотка минулорічного надбання у цій галузі. Проте він на 2,6 відсотка вищий за аналогічний всеукраїнський показник. У першому півріччі приросту виробництва досягнуто тільки в хімічній і нафтопереробній галузях – майже на 2 відсотки.

В інших галузях промисловості відбувся спад. Найбільший у машинобудівній – аж на 55,7 відсотка, у виробництві меблів – на 45,4, у целюлозно-паперовому виробництві й видавничій справі – на 39,2, в обробці деревини й випуску виробів з неї - на 35,8 відсотка. Майже на 29 відсотків здала свої позиції провідна для нашої області добувна промисловість. Та все ж сукупно промисловість забезпечила основну частину загальнообласного прибутку – майже 73 відсотки.

У грошовому виразі це становить 22,8 млн гривень. Найвищий загальний фінансовий результат у першому півріччі мають м. Житомир – 29,8 млн гривень, м. Новоград-Волинський – 16,8 млн грн. А в Радомишльському, Овруцькому й Баранівському районах та м. Коростені перше півріччя закінчили з великими збитками. Про це доповів на черговому засіданні колегії облдержадміністрації, на якій обговорено підсумки роботи господарського комплексу області, заступник голови ОДА Ігор Орлов.

Він вважає, що головною причиною спаду виробництва стала світова фінансово-економічна криза. Водночас визнав, що даються взнаки неузгодженість у діях інститутів вищої влади, прорахунки в управлінні економікою. Він вважає, що є можливості добитися позитивних змін у промисловості. Адже в першому півріччі в цю галузь області залучено 155,7 млн доларів США іноземних інвестицій.

Найбільше проінвестовані Новоград-Волинський район (42,7 млн дол.), Житомир (40 млн дол.), Бердичів (21,8 млн дол.). Голова облдержадміністрації Юрій Забела зазначив, що на полях області визрів загалом добрий урожай зернових культур, і закликав зробити все для того, щоб зібрати його вчасно, без втрат. Резерви хліба допоможуть поліпшити економічне становище області, пише Іван Андрієнко, газета Інтерес.

Тэги: экономика, Житомирская область
   По материалам: газеты Интерес
Комментариев: 4
galloz
1 oleg (galloz)   • 18:02:29, 15 Августа 2009 [Материал]

Из той же оперы .При катастрофичном падении промышленности на Востоке можно и первое место занять .Только хорошо ли это ?
Outcast
2 АлисА (Outcast)   • 18:26:32, 15 Августа 2009 [Материал]

>Він вважає, що головною причиною спаду виробництва стала світова фінансово-економічна криза.
Охоспади, как круто, что в мире кризис - в Украине появилась новая железная отмазка ее загибания...
3 Cobalt   • 15:58:54, 17 Августа 2009 [Материал]

А что, в Украине всего четырнадцать облас-
тей? !!!
4 Ценитель праздников   • 11:20:18, 18 Августа 2009 [Материал]

На "почетно призовом" четірнадцатом месте:))))). Как говорят "зато не последние":))
Объявление на ЖЖ инфо:

Новости по теме: