В воскресенье 21 августа в городе Олевск, Житомирской области, был открыт памятный знак Олевской республики "Полесская Сечь".
Памятник имеет вид большой каминной глыбы с надписью на прикрепленной к ней металлической табличке "Установлено по случаю 70-летия провозглашения Олевской республики "Полесская Сечь", 21.08.1941 - 15.11.1941 гг под командованием основателя Украинской Повстанческой Армии (УПА) Тараса Бульбы-Боровца".
Одним из инициаторов установки памятного знака стал местный свободовец Виктор Коц, а профинансировал это, в частности, председатель Житомирской ВО "Свободы" и самый известный в Украине адвокат политзаключенных Сидор Кизин.
Конструкцию (или внешний вид) монумента он называет "антивандальной". Хотя у местных властей идея его установки сопротивления не вызвала - Сидор рассказал, что как ни странно, городской совет проголосовал "за" почти единогласно - против были только два депутата-коммуниста.
Само мероприятие мне очень понравился, потому что не был скучным (кто знает, подобные открытия всевозможных памятных знаков и мемориальных досок, как правило, чрезвычайно скучные), - пишет в своем блоге журналист Олена Билозерская. Только мэр читал свою очень смелую (как для регионала) речь по бумажке - о том, что Олевская республика - это было классно, и Бульба-Боровец не может нести ответственности за то, что кто-то из его бойцов потом куда-то пошел воевать, потому что была война, и братья стреляли в братьев, главное - сделать выводы и не повторять этих ошибок.
Мєр Олевска вдвоем с Олегом Тягнибоком сняли с памятника белое покрывало. Прозвучал государственный гимн, во время которого, а также после выступлений особо почитаемых ораторов казаки стреляли из пушки.
И Тягнибок, и Сидор Кизин говорили о том, что создание Олевской республики, когда наши ребята-украинцы изгнали со своей земли красных и коричневых оккупантов, создали свое полноценное маленькое государство со всеми его атрибутами и зажили как люди, - показал извечное стремление Украины иметь свою государство.
Свободовцы призвали украинцев не впадать в отчаяние - Украина непременно будет украинской.
Сидор Кизин у памятника в Олевске, фото Олена Билозерська
да я его словами и аргументами задавлю....до драки не дойдет...небеспокойтесь.....а жириновский не с собчаком дрался а с немцовым....и не дрались они а жириновский сок выплеснул из стакана на немцова.
2. Регламентувати вживання української мови у ЗМІ відповідно до кількості українців – не менше, ніж 78% їх площі та ефірного часу.
3. Забезпечити синхронний звуковий переклад державною мовою іншомовних виступів, передач та фільмів на телебаченні і радіо. Здійснювати переклад коштом власників ЗМІ.
4. Скасувати оподаткування на україномовне книговидання, аудіо- та відео- продукцію, програмне забезпечення.
5. Запровадити обов'язковий іспит з української мови для держслужбовців та кандидатів на виборні посади. Зобов'язати всіх держслужбовців вживати українську мову на роботі та під час публічних виступів.
6. Запровадити до програм усіх вишів України обов'язковий курс "Культура української мови" обсягом не менше ніж 72 години.
7. Перевірити відповідність мови викладання в усіх без винятку навчальних та виховних закладах до офіційного статусу навчальних закладів. Позбавляти ліцензій навчальні заклади, якщо викладання у них здійснюється іноземними мовами без належного оформлення статусу закладу з іноземною мовою викладання. Припинити постачання навчальних посібників та підручників іноземною мовою коштом Державного бюджету України у заклади, що не мають офіційного статусу закладів з іноземною мовою викладання.
8. Культивувати кращі традиції української педагогіки. Припинити практику механічного копіювання іноземних зразків, зокрема Болонського процесу.
9. Розширювати мережу дошкільних освітніх закладів. Забезпечити кожній українській дитині доступ у дошкільний заклад.
10. Відновити і зберегти систему позашкільних закладів та дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
11. Забезпечити випускникам середніх спеціальних та вищих навчальних закладів перше робоче місце.
12. Ухвалити державну програму патріотичного виховання та ґартування характеру молодого покоління. Забезпечити активне дозвілля і оздоровлення дітей та юнацтва. Сприяти поширенню мережі дитячо-юнацьких та молодіжних патріотичних організацій, спортивних секцій, гуртків, літніх таборів для дітей та юнацтва.
13. Змінити принципи надання звань кандидата наук і доктора наук та структуру Вищої атестаційної комісії України (ВАК) для забезпечення реального, а не формального контролю за якістю дисертаційних робіт.
14. Стимулювати повернення українських науковців, що виїхали закордон.
15. Запровадити програми стимулювання співпраці між українськими та провідними іноземними науковими лабораторіями.
16. Привести патентне законодавство України у відповідність з провідною світовою практикою патентного законодавства. Забезпечити отримання науковцями-розробниками не менше ніж 25% від суми, отриманої з продажу прав на патент за їхній винахід.
17. Вилучити з фондів дитячо-юнацьких та публічних бібліотек совєтську пропагандистську літературу. Закуповувати коштом бюджету національні твори літератури, образотворчого мистецтва, музики, кіно для поповнення фондів бібліотек, музеїв, фонотек, відеотек, репертуару театрів, музичних колективів тощо.
18. Надавати на конкурсній основі державні стипендії і ґранти на здійснення мистецьких проектів, створення національних творів літератури, образотворчого мистецтва, музики, кіно, вистав, концертних програм, телерадіопрограм тощо.
19. Розвивати мережі концертних залів, кінотеатрів, книгарень, виставкових залів та галерей, забезпечивши для них сприятливі умови оренди.
20. Внести питання захисту національного інформаційного простору до компетенції РНБО. Створити громадське радіо та телебачення, конкурентноспроможну українську кіноіндустрію.
21. Позбавляти ліцензій ті ЗМІ, які порушують мовне законодавство, принижують національну гідність українців, поширюють дезінформацію або здійснюють антиукраїнську пропаганду.
22. Зобов'язати всі ЗМІ інформувати громадян про власників видань та каналів (для преси – у кожному номері; для ТБ та радіо – щоденно в ефірі).
23. Збільшити ввізне мито на іноземну поліграфічну, аудіо- та відеопродукцію. Запровадити податок на ретрансляцію іноземних радіо- та телевізійних програмних продуктів, тиражування та прокат музичної і кінопродукції. Спрямувати отримані кошти на розвиток національного інформаційного простору.
26. Встановити пільгове оподаткування у сфері розвитку новітніх інформаційних технологій та сучасних електронних мереж. Ліквідувати на території України монополію транснаціональних корпорацій у галузі інформаційних технологій.
27. Створити українську операційну систему для ПК на базі існуючих вільних систем із якісним перекладом, великою кількістю українських шрифтів, запроваджуючи службу підтримки та безпеки. 3апровадити українську операційну систему в усіх державних органах та установах.
28. Налагодити вітчизняне виробництво україномовного програмного забезпечення (передусім – спеціалізованого: бухгалтерського, складського, навчального, для діловодства тощо) для державних установ, навчальних закладів та для вільного продажу. Зобов'язати бюджетні установи користуватися винятково українським програмним продуктом.
29. Сприяти створенню єдиної Української помісної церкви з центром у Києві.
Было бы разумнее, доработать уже одну из существующих.
2. Програма гарна, але ..., якби ж то всі навчальні заклади були забезпечені в повній мірі підручниками, ... . (Пригадую час коли був студентом, так в нас не те щоб на українській, на російській їх браувало).
Особенно интересен этот вопрос в приложении к произведениям Гоголя.
Я и не в вышиванке.
Целостность образа у него разрушается.
Всё равно что в костюме и кедах ходить))
Полная немецкая форма может вызвать нежелательные ассоциации.
А так - кому надо, заметит, оценит.
И волки сыты, и овцы при деле.
Отчего же вы комментарии исключительно по-украински пишете?))
" которые за бабки продаются даже глазом не моргнув." - аргументи будуть?
Извините, делать что?
Методику провозгласили давно - "комуняку на гілляку".
Я с ней не согласен, если что.
типа фишка такая сейчас 3D?
На третьем фото он поднял глаза к небу и промолвил "Усё, с завтра завязываю с политикой". В небе что то грохотнуло и сердце стало отпускать...
И на последнем фото: Кизин заметил, что провод обмотан красной изолентой и начал подозрительно осматривать присутствующих...
Пора менять аватарку и писать новые темы о старом.
А мне третье фото напомнило матерь, кормящую грудью))
Кадр 4: Передняя бабулька: - Эй, в зелёной фуражке, у тебя штаны по швам разошлись.
Все бабульки хватаясь за сердце: - Божечки, срам то какой!
Кадр 5: Вот так начинали собирать Свободотерминатора.
(бубнит из-под стола)
ЕСЛИ У ВАС НЕТ ПАРАНОЙИ, - это еще не значит, что за вами никто не следит)))