В Житомире
власти уже даже не скрывают, что планируют передать 8 сентября помещение Кресто-Воздвиженской церкви, где до недавнего времени был размещен Музей природы, московскому патриархату.
При этом стоит отметить, что только в Житомире московский патриархат владеет несколькими крупными храмами, еще больше их - в пригородных селах.
Вместе с тем, многотысячная община УПЦ Киевского патриархата имеет только один храм в городе -
Свято-Михайловскую церковь.
Проводить Божественную литургию священики Михайловской церкви вынуждены в три смены, а в большие праздники храм переполнен до отказа. Многочисленные обращения священников УПЦ КП местные власти просто игнорируют.
-
Мы просим передать нашей общине храм еще с 1989 года, - рассказал настоятель Свято-Михайловского собора отец Богдан. - В то время московский патриархат даже не претендовал на нее. Сегодня ситуация стала еще хуже - с тех пор как губернатором Житомирской области стал Сергей Рыжук, он любым способом старается избегать встреч с нашим Владыкой. А многочисленные письменные обращения остаются без ответа.
Отец Богдан рассказал, что православная община киевского патриархата собирается 8 сентября пройти крестным ходом под стены Житомирской областной администрации, где именно в это время и будут рассматривать вопрос о передаче помещения Крестовоздвиженской церкви, с требованием не отдавать храм московскому патриархату.
Отец Богдан считает, что этот вопрос даже не религиозный, а политический.
- Своими действиями нынешняя власть откровенно показала, в чьих интересах она работает. При этом стоит напомнить, что именно храмы Московского патриархата на выборах становились очагами активной политической агитации, где прихожан откровенно призывали голосовать за Партию Регионов и Виктора Януковича, - утверждает Отец Богдан.
Пропозиції до переліку питань для розгляду на шостій сесії обласної ради шостого скликання:
1. Про хід виконання обласної комплексної програми соціального захисту інвалідів на 2008-2012 роки.
2. Про внесення змін до обласного бюджету на 2011 рік.
3. Про затвердження розпоряджень голови обласної державної адміністрації.
4. Про Програму розвитку місцевого самоврядування в Житомирській області на 2011-2015 роки.
5. Про Програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2011-2014 роки.
6. Про внесення змін до Програми розвитку агропромислового комплексу Житомирської області на 2011-2015 роки.
7. Про внесення змін у додаток до рішення обласної ради від 28.12.10 № 59 «Про Програму забезпечення депутатської діяльності на 2011 рік».
8. Про внесення змін до програми залучення інвестицій в економіку Житомирської області на 2011-2015 роки.
9. Про внесення змін до Програми забезпечення відкритості в діяльності обласної державної адміністрації, обласної ради та розвитку інформаційної сфери області на 2010-2012 роки.
10. Про внесення змін до Програми підтримки та розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області на 2011-2012 роки.
11. Про врегулювання питання щодо стягнення заборгованості з оплати житлово – комунальних послуг.
12. Про новий склад комісії обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих.
13. Про погодження клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до «Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливих захисних лісових ділянок» по дочірньому підприємству «Дзержинський лісгосп АПК» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради.
14. Про надання погодження ПДРГП «Північгеологія» щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами.
15. Про надання погодження Державній геологічній службі геології та надр України щодо продажу на аукціоні спеціальних дозволів на користування надрами.
16. Про надання погодження казенному підприємству «Кіровгеологія» щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами.
17. Про надання погодження товариству з обмеженою відповідальністю «Черняхівський спецкар’єр» щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами.
18. Про надання гірничого відводу товариству з обмеженою відповідальністю «Об’єднана гірничо-видобувна компанія».
19 Про надання гірничого відводу товариству з обмеженою відповідальністю «Граніт-Резерв».
20. Про зміну та встановлення меж населених пунктів Кирданівської сільської ради Овруцького району.
21. Про зміни та встановлення меж населених пунктів Народицького району.
22. Про нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України Римської В.О., Матвійчук В.Ю., Артемюка М.І.
23. Про нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України Весельського Ф.В.
24. Про нагородження Грамотою Верховної Ради України Сахненка С.П.
25.. Про відзначення Премією Верховної Ради України Дідківської Т.І.
26. Про звернення до Верховної Ради України щодо проблем розвитку позашкільної освіти.
27. Про визнання такими, що втратили чинність, рішень обласної ради.
28. Інформація про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради на п’ятій сесії обласної ради шостого скликання.
Питання комунальної власності:
1. Про передачу об’єкта незавершеного будівництва за адресою: м. Бердичів, вул. Шевченка, 60, у комунальну власність територіальної громади міста Бердичева.
2. Про передачу патологоанатомічного корпусу.
3. Про списання основних засобів із балансів установ, організацій та підприємств, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.
4. Про продаж автомобіля.
5. Про внесення змін та погодження в новій редакції статутів спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів Житомирської обласної ради.
6. Про зміну назви та юридичної адреси Житомирської дитячо-юнацької спортивної школи Житомирської обласної ради при Житомирській школі-інтернаті для дітей-сиріт і дітей, що залишились без батьківського піклування.
7. Про припинення Житомирського училища культури і мистецтв ім. І. Огієнка Житомирської обласної ради шляхом перетворення у Житомирський коледж культури і мистецтв ім. І. Огієнка Житомирської обласної ради.
8. Про продаж основних засобів.
9. Про затвердження передавального акта.
10. Про внесення змін до рішення обласної ради від 26.06.08 № 570 «Про припинення комунального підприємства «Тетерів-Агро» Житомирської обласної ради шляхом ліквідації», зі змінами та доповненнями.
11. Про внесення змін до рішення обласної ради від 17.03.11 № 95 «Про делегування повноважень по оперативному управлінню об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області» зі змінами та доповненнями.
12. Про внесення змін до рішення обласної ради від 03.12.04 № 548 «Про внесення змін до рішення обласної ради від 27.05.02 «Про делегування повноважень обласній державній адміністрації».
13. Про внесення змін до рішення обласної ради від 17.03.11 № 99 «Про затвердження Положення про оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області».
14. Про внесення змін до рішення обласної ради від 17.03.11 № 100 «Про затвердження Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області».
15. Про внесення змін до рішення обласної ради від 17.03.11 № 108 «Про затвердження Положення про порядок формування і застосування тарифів на послуги, що надаються підприємствами спільної власності територіальних громад області».
16. Про передачу в оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства «Обласний лікувально-оздоровчий реабілітаційний центр «Полісся» Житомирської обласної ради.
17. Про відміну рішення обласної ради від 14.11.08 № 696 «Про передачу приміщення».
18. Про затвердження розпоряджень голови обласної ради.
19. Про внесення змін у додаток до рішення обласної ради від 17.05.11 № 195 «Про приватизацію об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області».
20. Про впорядкування трудових відносин з Грицюком Ю.М.
21. Про внесення змін у додаток до рішення обласної ради від 17.03.11 № 93 «Про надання пільг з орендної плати для бюджетних установ».
22. Про використання основних засобів.
23. Про зміну розміру орендної плати.
24. Про внесення доповнення до контракту з начальником комунального підприємства «Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації» Житомирської обласної ради.
25. Про призначення завідувачки комунального підприємства «Аптека «Міжлікарняна» Житомирської обласної ради.
26. Про надання згоди на передачу будівлі за адресою: м. Житомир, вул. Котовського, 91, у державну власність.
27. Про фінансову підтримку комунального підприємства «Агромолтранс» Житомирської обласної ради.
28. Про внесення змін та затвердження в новій редакції Положення про Радомишльський психоневрологічний інтернат Житомирської обласної ради.
29. Про Програму підтримки комунального підприємства «Агромолтранс» Житомирської обласної ради.
30. Про переукладення контракту з Біденком О.В.
31. Про комунальне підприємство по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради.
32. Про передачу в оренду приміщення гаража.
33. Про Програму підтримки комунального підприємства «Обласний лікувально-оздоровчий реабілітаційний центр «Полісся» Житомирської обласної ради.
34. Про Програму підтримки Житомирського обласного підрядного спеціалізованого ремонтно-будівельного об’єднання «Житомиррембуд» Житомирської обласної ради.
35. Про реорганізацію Житомирської обласної школи вищої спортивної майстерності Житомирської обласної ради.
36. Про передачу у власність Житомирської єпархії Української Православної Церкви (Московського патріархату) приміщення відділу природи обласного краєзнавчого музею Житомирської обласної ради (колишньої Хресто-Воздвиженської церкви).
37. Про встановлення орендної плати.
Нет, нужно просто писать как вы, в кавычках - "Православная Церковь" Киевского Патриархата.
Ну, как "Продукт молочный" на банках с бурдой, не имеющих отношения к коровам))
Но увы, похоже мамонт будет зимовать на улице, пополнит армию БОМЖей.
Отец Фёдор идите святите пасочки :)))
А вообще то МП всегда нехватает.
Что то они поскромничали: вместо сквера возле собора надо было сделать персональную парковку для лексюсов и меринов владык и батюшек.
А расходы возложить на Рыжука и Дебоя - иначе анафема всем!!!
Обратите внимание: Большинство вопросов с развёрнутыми темами - кто, что, зачем, почему. А часть (малая) вопросов обзывается НУ ОЧЕНЬ РАСПЛЫВЧАТО И НЕКОНКРЕТНО. Как правило, это самые скользкие и незаконные вопросы.
И ещё бросилось в глаза: Пункт 16 предлагает передать центр Полесье в аренду, а пункт 33 предлагает утвердить ему, Полесью, ПРОГРАММУ ПОМОЩИ!!! То есть, на ДЕНЬГИ ОБЩИНЫ ПОМОЩЬ ЧАСТНИКУ?!
Других толкований этих пунктов не вижу!
а московский патриархат величает храмами но мельчает общиной....
ну ну....а верные МП рябчиками завтракают что ли....знаете...сидели бы мы в компании с вами за одним столом да...то после такой вашей фразы я бы сразу сказал...
СТОП.ЭТОМУ БОЛЬШЕ НЕ НАЛИВАТЬ.
Это правило проверено историей.
Так что церковные доходы еще долго будут высокими.
факт остается фактом.живем хуже и хуже.но причем здесь теология.
Церковь становиться государством в государстве.
А как же местным прихвостням тоже хочется побольше и побольше набрать - несмотря на то, что собственность находится в другой стране.
И Рыжук зарабатывает на новый орден от МП - "Лобзатель Московской церки 3 степени": в аду им черти будут клеймо на задницу ставить.
Ну, це таке, а по теме, насколько я знаю: Украина- светская страна, где религия и церковь отделены от государства. И религиозной организацией считается любая, зарегистрированная в Минюсте и не запрещённая судом. И если у этой организации десятки тысяч сторонников в Житомире, то к ним надо прислушаться в независимости от того, считает другая религиозная организация их "самозванцами", "отступниками" и т.п.
Есть такой житомирский этнограф и историк Мокрицкий, который изучал этот вопрос и даже свой время публиковал статью об этом.
В этих статьях подробно описано кто и на какие пожертвы построил эти здания.
http://ru.wikipedia.org/wiki/Спасо-Преображенский_кафедральный_собор_(Житомир)
"А что же там такое на Михайловской, вернее кто?" - а я звідки заю що там у Вас? Ви от перше дізнайтесь, а вже потім пишіть! Особисто я там крім Михайлівської церкви УПЦ КП нічого не бачив...
Этот самый патриарХУАТ имеет отношение к сносу церквей во времена СССР, к работе на КГБ, к слежке за инакомыслящими, к написанию наговоров и ложных показаний для политических уголовных дел, для стучанию о всем, что происходит в церкви и за границей церкви.
Но я, собственно, не об этом. Один неглупый человек однажды сказал: церковные служители делятся на 2 вида - Священники и духовенство.
Священник - это психолог, советчик и в идеале совесть нации как Александр Мень или патриархи православной церкви, которые не отреклись от веры в изгнании и в лагерях. Настоящий священник никогда не станет против познания, прогресса, не будет заниматься дележом и продажей.
А духовенство - это одетые в рясы расшитые золотом с дорогими крестами церковные функционеры, иногда поддерживающие, иногда прислуживающие властям за кусок земельки подороже, приходик побольше, и в результате за личное обогащение.
P.S. Ни коим образом не хочу обидеть религиозные чувства читателей сего. Сказанное может относиться к священнослужителям любой веры. И ещё думаю, что Богу деньги, золото и недвижимость не нужны.