Живой Журнал
Главная » Новости » Общество » 2015 » Май » 8 » 19:24:02
 

Житомирські ветерани поділились враженнями про минулу та нинішню війни. ФОТО. ВІДЕО

08 Мая 2015, 19:24:02 6094 11
Житомирські ветерани поділились враженнями про минулу та нинішню війни. ФОТО. ВІДЕО

За даними Інституту національної пам’яті, у Другій світовій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні втрати України у цій війні оцінюються у 8-10 мільйонів життів.

Українці боролися проти Гітлера та його союзників у арміях Польщі та СРСР, Канади і Франції, Сполучених Штатів Америки та Чехословаччини, на фронтах Європи, Північної Африки та Південно-Східної Азії, на Тихому та Атлантичному океанах. Понад 6 млн. українців воювали у Червоній Армії під час німецько-радянської війни 1941-1945 рр. Близько 100 тис. людей. воювали в Українській повстанській армії у 1942–1950-х рр. У різні часи до людей, учасників Другої світової війни, було різне ставлення. На державному рівні досі борці УПА не визнані воюючою стороною, проте українське суспільство вже давно усвідомило їхній внесок у перемогу над нацизмом, - повідомляє прес-служба Житомирської обласної ради.

Коростенський район став місцем, де переплелися долі учасників війни, що захищали рідну землю і в складі Червоної Армії, і в складі УПА. Восьмеро ветеранів району, які є справжньою живою історією, відвідав заступник голови обласної ради Руслан Годований. Напередодні свята вони отримали квіти, ліки і фінансову допомогу. Комусь було важко пригадати події понад 70-річної давності, а хтось радо ділився спогадами та давав оцінку подіям сьогодення.

Жителька Коростеня 90-літня Ніна Макарчук відбула 15 років заслання і була засуджена до страти за службу у лавах УПА. Розповідає, що спочатку вступила до ОУН, а коли німці закатували її батька, вирішила піти в УПА, де стала розвідницею. Під час війни була засуджена і відіслана до Сибіру на каторжні роботи. Згодом її відправили у ГУЛАГ (рос. - Главное управление исправительно-трудовых лагерей), де мала відбутися страта. «Це було рішення Сталіна, Берії, Хрущова, Суслова і всіх інших. Нас закрили в камеру багато, сидимо. А одного ранку вартові відкривають двері: виходьте по одному. Виходимо. Вистроїли нас у дворі: руки назад, голови вниз. Іде багато начальства з паперами і зачитують: Сталін умер. Як умер Сталін, відмінили нам розстріл. І так я потім вже жила у таборі». Ніна Пилипівна розповідає, що не ображається, коли її називають бандерівкою. «Ми повідсиджували по 25 років, по 15, по 20, і ніхто з нас не був зрадником. Нас уже мало залишилося, але ви знайдіть серед нас, бандерівців, зрадника».

Немов на підтвердження цих слів приходяться спогади колишньої партизанки 94-літньої Ганни Подік, що проживає у селищі Ушомир Коростенського району. «Кажуть, бандери-бандери, а до нашого загону сім бандерівців прибули – не знаю, чи вони самі прийшли, чи їх наші взяли, бо я якраз в розвідці була. І от наша рота пішла на завдання, а мене залишили, щоб я їх охороняла. Я як подивилася, які вони здорові, думаю: це моя смерть прийшла. А які вони виявилися чесні, ще чесніші за наших», - каже Ганна Григорівна.Її чоловік працював у райкомі партії на Західній Україні. «Ось, чоловік розповідав, я чергую в райкомі, коли із КГБ приїжджають люди у бандерівській формі, кажуть: вдягай одяг бандерівський, поїдемо. Куди поїдемо? Поїдемо бандерів душить, щоб вони знали, що бандери душать українців». Після війни радянська влада на 10 років розлучила Ганну Григорівну та її чоловіка.

«Зі спогадів ветеранів ми бачимо, - зауважив заступник голови обласної ради Руслан Годований, - що в їхні долі втрутилися обидва тоталітарні режими – і Гітлера, і Сталіна. Тому ми в жодному разі не повинні забувати таких людей, а повинні їм допомагати, записувати їхні спогади, щоб не мати морального права повторювати помилки минулого». Однак, на жаль, трагічне минуле відгукується трагічними подіями на Сході України. Ветерани не можуть зрозуміти, як сталося так, що доводиться воювати сусіднім дружнім державам, представникам народів, які пліч-о-пліч визволяли Вітчизну. Загалом в учасників Другої світової війни різне бачення і прогнози щодо розв’язки конфлікту. Але їм однаково болить і та війна, що вже 70 років як закінчилася, і ця, в якій відстоюють Україну їхні діти й онуки.

Учасник війни Кухновець Іван ІвановичУчасник війни Острадчук Ростислав ІвановичУчасник війни Шостак  Карп ВасильовичСтарший лейтенант, військовослужбовець 3 і 4 Українського фронту Виговський Антон Григорович.Брав участь у визволенні Румунії, УгорщиниУчасник бойових дій 1941-1942 років, військовослужбовець 502 стрілкового полку,
визволитель Ленінграда Татур Михайло Васильович
Учасник бойових дій Снитка Антон Адамович, партизанський загін ім. Котовського, тихоокеанський флот. Брав участь у визволенні України, Кореї

Тэги: УПА, Житомирщина, ветераны, Годованный, вторая мировая война

Новости по теме:


Комментариев: 11
syo1992
1 Юрий (syo1992)   • 21:25:23, 08 Мая 2015 [Материал]

Слава Украине!!!
Быстрее к победе
Юрко
2 Юрій Градовський (Юрко)   • 05:56:31, 09 Мая 2015 [Материал]

Так сором'яздиво: учасник війни Карп Шостак. Карпо Шостак - воїн УПА! Слава Герою!
SU
3 Viacheslav (SU)   • 10:01:16, 09 Мая 2015 [Материал]

если на нем нет крови расстрелянных и повешенных мирных жителей, и есть хоть капля фашисткой, тогда согласен.....
Hoakina
4 Марина (Hoakina)   • 10:06:17, 09 Мая 2015 [Материал]

На 2. А якщо на радянських солдатах є кров невинних, а вона є, бо війна нікого не жаліє - що теж не погодитесь, що вони герої?
over
5 hm (over)   • 10:52:35, 09 Мая 2015 [Материал]

хоакина сейчас завуалировано, а может и прямо сказала - что фашисты/нацисты ни чем не отличаются от красной армии. маладец.
TarasS
7 Тарас (TarasS)   • 14:29:27, 09 Мая 2015 [Материал]

hm - я зараз завуальовано скажу, що ти придурок. Тільки нікому не розпатякай.
коррупционер
8 владимир (коррупционер)   • 19:10:20, 09 Мая 2015 [Материал]

на 4.
это называется передергивание слов.дешевая уловка с вашей стороны.а вот в подтверждение ее слов.

«Не могу найти книгу Рабичева. Как быть?»

Книга Рабичева — это то, о чем я говорил в эфире «Эха Москвы». Это невероятной эмоциональной силы, огромное, с моей точки зрения, событие. Книга, которая гарантированно будет запрещена. Называется она «Война все спишет». Это воспоминания орденоносца, довольно простого, довольно незатейливого фронтовика, который просто честно фиксирует все то, что делали советские войска на территории Германии. И фиксирует настолько страшно, что могу сказать, с помощью этой книги я над самим собой ставлю физиологические опыты
и далее по тексту......

ссылочка:http://snob.ru/profile/20736/blog/92098
over
9 hm (over)   • 20:56:41, 09 Мая 2015 [Материал]

так а чего передергивание? вам не кажется что при любых расскладах - мы обошлись с ними куда более гуманно чем они с нами? да и вообще они с людьми. или при союзе были концлагеря где убивали десятками-сотнями тысяч? нет. никто не отрицает что наша сторона тоже вела себя не ахти, не на то время некоторые вещи были условно приемлимыми. Я слов не передергивал, а хоакина попросту сравнила обе стороны, и поставила их воедино.не надо покрывать ее.
Hoakina
10 Марина (Hoakina)   • 21:11:06, 09 Мая 2015 [Материал]

На 6. Для мене ще в перебудову в цьому плані стала откровенням книга Віктора Нєкрасова "В окопах Сталинграда". Він фронтовик. Вся правда страшної війни.
коррупционер
11 владимир (коррупционер)   • 21:24:45, 09 Мая 2015 [Материал]

на 7.
марина,ниодной из этих книг я не читал.но глупо верить в то что победители всегда в процессе были хорошими а проигравшие зверьем.ну я просто непонимаю какую школу ценностей надо иметь что бы так думать.
tuna
6 norman (tuna)   • 13:13:48, 09 Мая 2015 [Материал]

наследники Бранденбург 800 и исполнители плана барбаросса уже в почёте .
Объявление на ЖЖ инфо: