Сегодня, 7 октября, в Житомирском институте медсестринства проходил форум председателей ОСМД города Житомира.
«На форуме с руководителями ОСМД в Житомире обсудили актуальные проблемы и перспективы развития управления общим имуществом многоквартирных домов. Вместе с народными депутатами Аленой Бабак и Бориславом Розенблатом выслушали все вопросы, которые беспокоят представителей житомирских ОСМД», - пишет городской голова Житомира в Facebook.
По словам Сергея Сухомлина, больше всего жителей волнует вывоз мусора, подготовка домов к отопительному сезону и текущие ремонты.
По состоянию на начало октября в Житомире уже зарегистрировано 206 ОСМД. Только за 9 месяцев 2016 годазарегистрировано 135 ОСМД - это в разы больше, чем за все предыдущие годы.
«В этом году было выделено 24 млн. грн. на проведение капитальных ремонтов в домах, где создано ОСМД. В текущем году капитальные ремонты по различным видам работ было проведено в 54 домах. У нас еще много работы, но я уверен - мы движемся правильным путем», -
резюмирует мэр Житомира.
Якщо комусь цікаво, чому відбувся вибуховий ріст кількості ОСББ у Житомирі і по країні, то ось ознайомтесь, що буде з тими співвласниками багатоквартирного будинку, які не визначаться із формою управління своїм будинком
https://www.facebook.com/sdiyaBuchach/photos/a.931079340317787.1073741829.930262137066174/931079240317797/?type=3
https://www.facebook.com/igor.skoropad/posts/1021956711204936?__mref=message_bubble
https://www.youtube.com/watch?v=_v2FbuwvhdI
А в п'ятиповерхівці навпроти вже більше року ОСББ - як запливали гімном, так і запливають.
А тепер, коли ці будинки добігають свого природнього кінця влада замість того щоб розробити, упровадити і проконтролювати програму комплексного ремонту таких будівель, вирішує все повісити на плечі громадян під егідою створення ОСББ.
А власники (жильці) не спроможні фізично самі сплатити ті рахунки які їм виставить фірма (нормальна фірма з репутацією а не шарашкіна контора) за капітальний ремонт будівлі і підведених комунікацій, бо не мають таких грошей. Тому що це не елітні новобудови де понакупляли квартир багатії, налогова, прокуратура і т.д. а прості громадяни - пенсіонери, робітники, звичайнісінькі родини у яких хватає коштів сплатити комуналку і поїсти.
Так як і "водоканал", якого своїм недолугим керівництвом довели вже до ручки "молоді перспективні керівники" і висмоктують з нього останні соки.
Не здивуюсь, що скоро потрібно буде створювати "організацію співвласників водопроводної труби" і приймати її на утримання - кожному в свому кварталі.
А Сухомлину і команді все пох - вони вулиці перейменовують, плитку кладуть і займаються іншою популістською херньою.
По-перше, багатоквартирний будинок - це спільна сумісна власність власників житла та нежитлових приміщень у ньому.
Тому ремонтувати будинок за кошти міського бюджету - це нонсенс і незаконно, бо він не є комунальною власність міста Житомира, а є спільною сумісною власністю його співвласників.
Я вам пишу про те що мало робитись раніше, у всі попередні роки до епопеї з ОСББ. Тепер вже пізно!
ЖЕКи мали займатися комплексним, капітальним обслуговуванням будівель а не ділити бабло з преміями, красити козирькі перед підїздами і латати трубу де вже прорвало.
Саме це мала контролювати влада і дрючити всяких Пивоварових і подібних за невиконання.
Никто не мешал особо начинать эту эпопею раньше.
Просто подавляющему большинству было пофиг раньше, и пофиг сейчас.
Так и живем...
http://zt-rada.gov.ua/pages/p5947
О, ще один міф "перед створенням ОСББ мою власність - багатоквартирний будтнок, повинні відремонтувати за рахунок бюджету"
Це Ви звичайно маєте на увазі статтю 24 закону про ОСББ, але змушений Вам повідомити, що ця стаття видалена з закону, ось приведу коментар адвоката з цього питання
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=815851625193487&set=a.249085051870150.47674.100003059702914&type=3
Навіть до 2013 року, багатоквартирний будинок - це власність власників житла і інших приміщень у будинку, і ремонтувати її за кошти громади Житомира це ЗЛОЧИН. За кошти бюджету може ремонтуватись лише власність громади Житомира, але ніяк не багатоквартирні будинки, які НЕ Є власністю громади Житомира.
---на певний час, але в Житомирі вже є ОСББ, котрі отримали кошти на кап ремонт будинку---
Взагалі виділяти кошти громади на ремонт чиєїсь приватної власності, у даному випадку багатоквартирного будинку, це м'яко кажучи нонсенс і незаконно, бо тоді давайте виділяти і кошти на ремонт будинків у приватному секторі, це ж теж приватна власність і її власники теж платять податки.
А ця програма це лише стимул для тих хто таки прокинувся і зайнявся своїм будинком, хоча повторюсь - вона незаконна
---
...ЗА РАХУНОК МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ДІЙСНО МОЖУТЬ ЗДІЙСНЮВАТИСЯ КАПІТАЛЬНІ РЕМОНТИ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ, АЛЕ ВИКЛЮЧНО КОМУНАЛЬНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ. Капітальні ремонти багатоквартирних будинків, у яких є неприватизовані квартири, формальним власником яких є територіальні громади, можуть фінансуватися з місцевих бюджетів, але тільки пропорційно до частки комунальної власності у таких будинках.
Всі інші видатки з бюджету на фінансування капітальних ремонтів житлового фонду містять ознаки злочину, передбаченого ст.210 Кримінального кодексу України «Нецільове використання бюджетних коштів» та ст. 365 «Перевищення влади або службових повноважень».
---
http://mentbuster.livejournal.com/518694.html
"Стаття 7. Обов’язки співвласників багатоквартирного будинку.....
2) забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку;"
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/417-19
----------------------------------------------------------------
ПЕРЕЛІК
послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій
Прибирання прибудинкової території
Прибирання сходових кліток
Вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення)
Прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі
Технічне обслуговування ліфтів
Обслуговування систем диспетчеризації
Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем:
гарячого водопостачання
холодного водопостачання
водовідведення
централізованого опалення
зливової каналізації
Дератизація
Дезінсекція
Обслуговування димових та вентиляційних каналів
{Абзац п'ятнадцятий в редакції Постанови КМ № 515 від 17.07.2015}
Технічне обслуговування та поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем у разі їх наявності
{Абзац шістнадцятий із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 515 від 17.07.2015}
Поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків)
Поливання дворів, клумб і газонів
Прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами
Експлуатація номерних знаків на будинках
Освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води
Енергопостачання ліфтів
Мало того, продовжують і надалі платити за послуги, які не надаються.
"Раз меня ударило электричество - значит виновато электричество"
http://tsn.ua/ukrayina/u-makiyivci-lyudyam-na-golovu-vilivayut-fekaliyi-cherez-zamerzli-trubi.html
2. Відмовтеся від послуг ЖЕК і знайдіть іншу обслуговуючу організацію/прибирайта самі