ЖЖ » Новини » Мистецтво і культура » 2023 Ноябрь 30 » 10:41:16 |
Свято святого Миколая в Україні ― традиційне та довгоочікуване протягом багато поколінь. В 2023 році День святого Миколая відзначають 6 грудня у зв’язку з переходом на Новоюліанський календар. Подарунки на святого Миколая можна дарувати дітям, підліткам та дорослим ― усі раді знайти сюрприз під подушкою.
За легендою, святий Миколай у ніч перед святом приносить слухняним дітям солодощі або гроші, а тим, хто поводився погано ― різки під подушку. Хоча найпопулярнішими подарунками залишаються солодощі, українці винахідливо знаходять, що можна ще покласти під подушку близьким людям, щоб порадувати хоча б невеличкою дрібничкою.
Подарунки варто обирати, опираючись на інтереси людини, а також стать, вік, бажання та професію ― доросла людина може з нетерпінням чекати щось для свого хобі, а може колекціонувати гномиків. Також не всі діти більше за все хочуть іграшки ― для декого можуть бути важливіші речі.
Врешті, підібрати подарунок можна, провівши легку розмову щодо того, що вона любить чи хоче, або прямо запитати у друга чи родича, що він хоче.
Діти дошкільного віку люблять увагу та подарунки, а більше ― іграшки, тому можна дізнатися, що дитина хоче отримати від святого Миколая і цілеспрямовано придбати іграшку. Якщо дитина не знає або не може вибрати ― розвиваючі ігри, набори ляльок та героїв із мультиків чи фільмів можуть порадувати малюка, який з нетерпінням чекає на свято.
Діти молодшого шкільного віку мають більш широкі інтереси ― це вже не обов’язково іграшка. Тут у пригоді можуть стати:
Підлітки мають чіткі інтереси чи хобі, цікавляться спортом чи іншими заняттями, тому подарунок може мати ще й корисний характер, це можуть бути кращі окуляри для плавання, навушники, струни для музичного інструмента. Електроніка, книги, сувеніри ― можливі подарунки.
Підлітки цікавляться танцями чи музикою, тому квиток на концерт чи стендап також можуть вразити дівчину чи хлопця-підлітка. Звичайно, якщо хтось дуже любить солодощі, то солодкий набір із улюбленими смаколиками ― також приємний подарунок.
Якщо ви перебуваєте у стосунках, то легко могли обговорювати такі питання як подарунки. Можна також напряму спитати у половинки, або загадати подарунок. Щоб зробити приємне близькій людині, можна подарувати:
1) подарунковий набір ― у Мережі можна замовити що завгодно, від стандартних дрібничок до секретних боксів, де можуть бути неймовірні цікавинки. Тут важливо берегтися від шахраїв.
2) чашка, футболка чи інший предмет одягу чи сувенір із написами ― можливо, людина має захоплення і чашка із малюком Йодою, яка змінює малюнок від нагрівання ― її мрія? А може, хтось чекає на футболку чи худі із романтичним написом або улюбленим гуртом.
3) квитки на концерт ― якщо хочете провести час разом та виповнити бажання, гарний варіант для другої половинки.
4) колекційні моделі чи іграшки ― якщо ваша половинка збирає моделі чи колекціонує фігурки ― чому б не поповнити колекцію та зробити подарунок?
Коли ви живете разом та створили родину, то частіше за все вже знаєте, про що мріє ваша дружина чи чоловік. Свою увагу можна проявити, подарувавши необхідну річ, оплативши салон краси чи спа, купивши річ, про яку людина давно думала, але не купувала сама. Ідеї для таких подарунків можуть бути такими:
Як наші батьки завжди знали і знають, що ми хочемо, то самі майже ніколи не зізнаються, чого їм не вистачає. Подарунок на святого Миколая батькам ― завжди цікава та важлива справа, бо він має втішити найближчу людину.
Подарунки для батьків не обов’язково класти під подушку, але важливо, щоб під час їх встановлення були присутні ви особисто. Такі подарунки залежать від вашого бюджету та родини, ними можуть бути:
Важливо пам’ятати, що для будь-якої людини в першу чергу важливим буде не подарунок, а ваш час та увага, витрачені на нього, та любов, з якою це все вибиралося та купувалося. Можливо, дорослі знають, що це не казковий персонаж, а подарунок від людини, тоді як діти молодшого віку будуть думати, що це святий Миколай. Але ж ви, роблячи подарунок, станете найкращим Миколайчиком для них.
ПЦУ переходить на новий Новоюліанський календар, і релігійні свята змістилися по даті їх святкування. Це також стосується наших різдвітих та новорічних свят ― від святого Миколая до Різдва.
Відповідно, подарунки, які традиційно дарували 19, 31 грудня та 7 січня тепер варто дарувати в день святкування:
В кожній родині існують свої традиції дарування подарунків на новорічні та різдвяні свята ― в якийсь день прийнято дарувати солодощі чи гроші, в інший день подарунки складати під ялинку.
Традиційно, українці на День святого Миколая подарунок кладуть під подушку, подарунки на Новий Рік і Різдво складали під ялинку. Проте, кожна родина сама вирішує, як дарувати подарунки та де їх складати.