Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто, Україна

Кому ж передаються мисливські угіддя в Житомирський області?

Автор: Иван Гоцалюк, газета Интерес, 25.09.2009, 17:30:21
На це запитання відповідали на прес-конференції голова облради В. Француз та інші відповідальні керівники

Широкого розголосу набуло прийняте двадцять першою сесією Житомирської обласної ради п’ятого скликання рішення про надання мисливських угідь у довгострокове користування приватним структурам. Про це повідомило багато регіональних друкованих видань.

Тому голова обласної ради Віталій Француз визнав за необхідне на прес-конференції дати роз’яснення працівникам регіональних й акредитованих в області всеукраїнських ЗМІ щодо доцільності і правових засад передачі мисливських угідь тим, хто бажає їх утримувати і знає, як на них хазяйнувати.

У прес-конференції, яка відбулася вчора, взяли також участь голова Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олександр Безсмертний, начальник державного управління охорони навколишнього середовища в Житомирській області Сергій Гринчук, заступник начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Захожий, голова фракції блоку Юлії Тимошенко в обласній раді Валерій Кривенко, генеральний директор комунального підприємства “Житомироблагроліс” Ігор Рибинський.

Віталій Француз одразу підкреслив, що сесія приймала рішення про передачу мисливських угідь дванадцяти заявникам, керуючись чинним законодавством. Причому на чітко визначені строки – від 15 до 25 років. А необхідність здійснити такий процес умотивував тим, що у вересні закінчується термін дії договору про оренду мисливських угідь обласною організацією Українського товариства мисливців та рибалок.

Віталій Йосипович зазначив, що обласна рада не вирішує це питання самостійно, вона бере до уваги визначення і пропозиції органів державної виконавчої влади, а саме: обласної і районних держадміністрацій, обласного управління лісового і мисливського господарства, управління охорони природи. Саме вони за чинним законодавством мають управляти цим процесом, приймати заяви і оформляти відповідні документи на виділення мисливських угідь.

Подання, за словами голови облради, уважно розглядаються на засіданнях її комісій і після їхніх висновків, визначень виносяться на сесійне засідання. Серйозне ставлення до розгляду подань на мисливські угіддя аргументував тим, що до обласної ради ще до двадцять першої сесії було представлено майже півсотні десятків заяв охочих взяти під свою опіку мисливські угіддя, а на розгляд відібрали тільки дванадцять подань.

У решті члени комісії знайшли похибки в оформленні документів.

Голова обласного територіального відділення АМКУ Олександр Безсмертний довів до відома, що при правильному оформленні документів не можна відмовляти претенденту на мисливські угіддя у розгляді його подання. Це суперечить антимонопольному законодавству.

Журналісти поцікавилися: “Чи виявляється в цій мисливській історії протекціонізм? Якщо він є то, хто вдається до нього?” “Є таке явище, - відповів В. Француз. – Звертаються, телефонують мені то одні, то інші місцеві і столичні лоббісти. Одні просять комусь посприяти, другі навпаки – закликають неугодному їм не давати дозволу. Запевняю їх, що з депутатами розглядаємо подання так, як годиться. І розповів таку історію.

Одна приватна фірма захотіла взяти в Овруцькому районі понад 80 тисяч гектарів мисливських угідь. Не задовольнили її апетит. То вона звернулася з позовом на обласну раду до суду. “Та нічого, будемо в суді відстоювати інтереси нашої громади”, - сказав голова обласної ради.

Автор: Иван Гоцалюк, газета Интерес, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 25.09.2009 | Переглядів: 8614 | Малин

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 0