Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина

Як протистояти хамам за кермом

Автор: Максим Банников, 19 Апреля 2010, 00:40:38
Витратити дещицю часу на написання цього матеріалу автора підштовхнула низка причин, насамперед  – дописи форумчан в темі «Водители житомирских маршруток не знают ПДД – ГАИ».

Один з форумчан з біблійним ніком описав в згаданій темі ситуацію, коли неправильно запарковане авто створює складнощі пасажирам громадського транспорту. Нижче наведені варіанти правомірних дій по розв’язанню даної ситуації, які є такими, якщо ви чітко знаєте, що правопорушення очевидне, не сумніваєтеся в цьому та знаєте яким пунктом ПДР це регламентується.

Варіант перший – для розумних та не дуже завантажених роботою.

Фіксуєте порушення на фото, відео, вказуєте марку авта, держ.номерний знак, час та місце порушення, записуєте контактні дані свідків. Згодом пишете заяву до УДАЇ міста, долучаєте до неї зазначені докази та дані свідків, і протягом 2-х місяців чекаєте на відповідь з ДАЇ про вжиті заходи. Протягом цих двох місяці ДАЇ зобов’язано на підставі ваших доказів скласти протокол та передати його в суд для накладання стягнення.

Якщо ДАЇ протягом цього часу не повідомило вас про вжиті заходи – оскаржуєте його бездіяльність в адміністративному суді. Дуже раджу в заяві про адмінпорушення ДАЇ одразу ж про це попередити – це збільшує вірогідність їхньої правильної реакції майже до 100%.

Очевидно, що вам та іншим свідкам доведеться тягатися по ДАЇ та судах, підтверджувати наведене, і це може зайняти певний час, який не в усіх є. Та й сума штрафу для порушника може бути вельми несуттєвою.

Варіант другий – для розумних, зайнятих та не боягузливих, а також радикалів.

Уважно вислуховуєте вухами те, що бубнявить на зупинці обурений з приводу правопорушення (неправильної парковки) натовп. Встановлюєте контакти із необхідною кількістю фізично розвинутих, тверезих та адекватних на вид чоловіків (до речі, якщо ви самі випили хоча б пляшку пива – раджу залишити справу до інших часів). Фіксуєте правопорушення на фото-відео, як першому варіанті, а потім відштовхуєте авто правопорушника в місце, де парковка дозволена. Якщо правопорушник прибігає під час цього – змушуєте це зробити його самого, але без погроз та фізичного насильства.

Оскільки вам навряд чи вдасться авто відкотити, але ваша активність викликала позитивну реакцію натовпу, і якщо правопорушника все ще нема, знову фіксуєте свідків, а далі є два варіанти: написати на капоті колюче-ріжучим пристроєм, дозволеним до використання, щось на кшталт, «штраф за неправильну парковку – 350 грн.», або проткнути пару-трійку колес та написати про штраф на папері, підкладеному під двірничок.

Нє, можна, звичайно і міліцію викликати, але менти – істоти ледачі, поки приїдуть….

Далі – спокійно їдете по своїх справах. Якщо вас за це починає розшукувати міліція – надаєте їм матеріали фіксації та адресу свідків та пояснюєте, що діяли в стані крайньої необхідності, намагаючись припинити адміністративне правопорушення. Якщо до вас намагається докопатися власник авта – пишете про це заяву ментам, а додатково в ДАЇ по першому варіанту. В разі наїзду – можна ще по тихому власнику в табло заїхати – допомагає, але вірно розраховуйте силу удару та його підстави, аби вас не притягли по кримінальній статті.

Конешно, якийсь сильно дурний автовласник може подати на вас і до цивільного суду за завдані суттєві збитки, але знову ж таки – ви припиняли правопорушення.

За великим рахунком – пара-трійка таких ситуацій привчить житомирських глеків за кермом думати про те, що за 20-30 метрів є законні місця для зупинки. Конкретний негатив цього шляху розв’язання ситуації полягає втому, що якщо її побачать діти-підлітки, або інші морально незрілі особи, вони можуть сприйняти таку поведінку за норму, і це треба враховувати.

Діючи за другим варіантом - думайте про наслідки та реально зважуйте свої можливості. Якщо не почуваєтеся достатньо захищеним - дійте по першому, або обурюйтеся на форумі Журналу Житомира.


Бувальщинку вилучено рішенням автора за нововиявленими обставинами.

По нововиявленим обставинам незабаром буде новий допис в цьому блозі. Сподіваюся - буде цікаво.

Так само автором готується робота про дружинників та інші аспекти роботи тих, кому цікаве покращення ситуації в місті.


І наостанок. Коментарі форумчан автор вітає, але навряд відповідатиме. На особисті дописи автор відповідатиме по мірі наявності часу, оскільки трохи заклопотаний (http://zhzh.info/publ/9-1-0-2138). Для тих житомирян, хто «нє асіліл, многа букав» - скорочена версія тут: http://antenna.com.ua/antenna/14019.html.

Автор бажає успіхів всім, хто робить Житомир краще не лише на форумі!

Автор: Максим Банников
Наш город | 19 Апреля 2010 | Просмотров: 5128 | БАННИКОВ, дороги, водители
Комментариев: 10
muza
1 Мария (muza)   • 13:58:55, 19 Апреля 2010 [Материал]

Аплодую стоячі!
Muz
4 Игорь (Muz)   • 13:25:23, 21 Апреля 2010 [Материал]

За щоо? О_о
Muz
9 Игорь (Muz)   • 12:35:04, 22 Мая 2010 [Материал]

Здається в цій ситуації і один і другий ХАМИ.....
иноходец
2 ИНОХОДЕЦ (иноходец)   • 23:11:54, 19 Апреля 2010 [Материал]

Это очередная сказка, такие советы гражданам Бельгии рассказывать будешь, в Украине не работает. Сам паркуйся нормально.

[b]Ми хіба вже на брудершафт кирнули? Тезу тіпу "сам дурак" не коментую, хоча підозрюю, що згадані опелеїздючи ссавці - ваші родичі. Так, любезнейший?[/b]
І до чого тут Бельгія?

И нечего из себя правоохранителя строить, крайним останешься, на любую силу есть противосила, бить по кабине человека противозаконно при таких обстоятельствах.

Alex_BeNDeR
3 Alex_BeNDeR (Alex_BeNDeR)   • 23:52:08, 19 Апреля 2010 [Материал]

Ужос, какая наивность. Тут тебе и просьба ментов об охране (вообще фантастика если согласятся), причем сам же этих ментов запрягаешь своими доносами-настукиваниями, тут тебе и удар в рожу нехорошим дядям.

[b]Докладніше, блска, де донос?[/b] \\ Заявка в ГАИ о стоящей машине это не донос? С точки зрения водителя очень даже донос\\

Ну просто герой романа.
+знову ж таки – ви припиняли правопорушення+
- а кто Вас уполномочил этому? Можно и самосуд устраивать, и людей казнить. Я б за толкание машины своей наверно б не постыдился за монтировку взяться. Не то что уже за прокалывания шин... Для таких вещей есть эвакуаторы, раз уж на то пошло.

[b]Обов*язок підтримувати громадський порядок, за думкаю автора, лежить на кожному дієздатному чоловікові. Дія інколи полягає і в стукоті по черепній коробці тупих створінь для пожвавлення в них розумової діяльності, шо нєясна?[/b]
\\Порядок - относительное и хлипкое понятие. Опять же скажу, что до самосуда тут недалеко. Если один человек будет наводить порядок у другого человека, то виновны будут оба, потому что это все прописано, и суд не будет решать дело по моральным принципам.\\

\\ АВТОР, НА КАКОМ ЯЗЫКЕ ПИШЕТЕ? ЭТО НЕ УКРАИНСКИЙ. И ТЕРМИНОЛОГИЯ ВЕСЬМА СВОЕОБРАЗНАЯ. \\

Igmor
10 Igmor (Igmor)   • 12:44:13, 30 Ноября 2010 [Материал]

Дааа, язык изложения.... нет слов.
"...это просто какой то позор. "
Alexei_Zakshevsky
5 Алексей Закшевский (Alexei_Zakshevsky)   • 17:38:00, 21 Апреля 2010 [Материал]

Я с большей активностью поддержал бы первый вариант (что, как сказал автор, требует больше свободного времени). Аще лучше востановить институт дружинников. И крепких и не пъяных и юридически подкованых парней. Готов заниматься вопросом. Кому интеерсно, пишите.

Отдельное огромное спасибо автору за статью. Такие темы нужно поднимать.

McSym
6 Максим (McSym)   • 02:29:20, 22 Апреля 2010 [Материал]

Слідкуйте за оновленнями. Автор, як дружинник, готує на цю тему докладний матеріал.
VVS
7 VVS (VVS)   • 11:49:27, 22 Апреля 2010 [Материал]

"... знову фіксуєте свідків, а далі є два варіанти: написати на капоті колюче-ріжучим пристроєм, дозволеним до використання, щось на кшталт, «штраф за неправильну парковку – 350 грн.», або проткнути пару-трійку колес та написати про штраф на папері, підкладеному під двірничок. "

Тем самым у Вас будут свидетели нанесения ущерба уже Вами, за что нарушитель ПДД Вас оштрафует на гораздо бОльшую сумму.

Ну и читая
"Виїзжаючи з закритої (тобто з єдиним виїздом) парковки в центрі міста, авто автора було заблоковано темно-синім Опелем-астра, номерний знак АМ *88* ХХ (повністю не наводжу, але записав), який намагався на паркову заїхати. "
создается впечатление, что нарушали ПДД Вы, и соответственно протыкание колес должны были делать Вам %) (хотя я верю, что конкретные обстоятельства требовали дать Вам преимущество в движение при выезде со стоянки %))

VVS
8 VVS (VVS)   • 11:51:19, 22 Апреля 2010 [Материал]

Это я к тому, что при попытке самоуправства обе стороны будут считать себя прАвыми. 3Д - лучший вариант в данном случае (3Д=ДДД)

Читайте также на эту тему: