ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна |
З їх допомогою вже сьогодні кожен бердичівлянин може дивитись безкоштовно 28 каналів у цифровій якості. Але чому ж не дивиться???
А не дивиться тому, що майже ні в кого немає спеціальних декодерів, які перетворюють цифровий сигнал в аналоговий, до якого «звикли» більшість наших телевізорів. В найновіших моделях телеприймачів всередині є вбудовані декодери, але навіть вони не можуть приймати сигнал нового українського телебачення.
А все тому, що фірма «Зеон-Буд», яка в Україні чомусь майже одноосібно дістала можливість розбудовувати мережу цифрових телепередавачів, прийняла за основу тип кодування «dtv2», на відміну від інших країн, в яких використовується тип «dtv». Відповідно, декодерами «dtv» обладнано більшість телевізорів, які продаються в наших магазинах. Невбудовані пристрої такого типу коштують в Києві на радіоринку 250-300 гривень, а ось декодери потрібного типу «dtv2» - 800-1000 гривень, що фактично більше, ніж проста супутникова система.
Буквально позавчора на декількох центральних каналах українського телебачення показали інтерв’ю президента компанії «Зеон-Буд» і ще кількох високопоставлених чиновників міністерства зв’язку України, які впевнено розповідали, що велика партія декодерів нового типу незабаром буде продаватись в Україні, а деяким малозабезпеченим верствам населення їх нададуть навіть безкоштовно. Називалась і ціна, за якою будуть продаватись такі пристрої – близько 500 гривень.
Складається враження, що хтось таким чином практично монополізував ринок телевізійних декодерів, а певним чином і ринок самих телевізорів, які в найближчі роки будуть продаватись в Україні. З неофіційних джерел стало відомо, що ця партія декодерів серйозно «зависла» на митниці. Можливо, саме тому монопольні імпортери вдались до масової піар-акції, щоб швидше вирішити ці проблеми.
Отже, цифрове телебачення в Бердичеві дивитись можна вже сьогодні за 1000 гривень, або за кілька місяців, можливо, за 500; або…дивитись кабельне, ефірне аналогове чи супутникове; або зовсім не дивитись ніяке. Вибір за Вами.Автор: Олександр Доманський, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
http://www.rio-berdychiv.info/index.php/news/biznes/2597-tsifrove-telebachennya-v-ber
У мене висновок один: розпил.