Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Sewer про граффити в Житомире

Автор: Житомирец, 08.04.2012, 16:27:02

Sewer про граффіті. 


Граффіті - явище для світу не нове. Проте в Україну хвиля вуличного мистецтва прийшла з 30-річним запізненням, зокрема в Житомирі перші роботи почали активно з’являтися на початку  двохтисячних років. Звичайно ж тоді натхнення черпалося з усіх можливих джерел. Граффіті часто можна було побачити в кінофільмах, дехто мав змогу подорожувати закордон, пізніше з’являються українські видання, які приділяють увагу граффіті. Тоді це тісно пов’язувалося з хіп хоп культурою. Але незабаром форма починає змінюватись і набувати самобутності. Зараз в нашому місті можна виділити три покоління райтерів, отже маємо достойний приклад і надію на майбутнє.

Сьогодні граффіті є однією з небагатьох можливостей вільної передачі образу або інформації безпосередньому глядачу в контексті міста.

Повідомлення завжди лишається анонімним для більшості людей, що дає змогу неупереджено оцінювати роботу. Художник не знає свого глядача так само, як і глядач не знає художника.

Свого роду мистецтво в чистому вигляді. Часто людей цікавить, хто є спонсором, яка організація дала на це кошти, чи не є це певного роду рекламою. На сьогоднішній день більшості важко уявити неоплачену роботу, яка до того ж потребує деяких затрат.

Так, граффіті сьогодні залишається, здебільшого, некомерційним видом мистецтва, тобто частиною DIYсцени. Як відомо найцінніші речі в світі - зовсім не речі і більш того вони не купуються. Особисто мене граффіті приваблює своїм тінейджерський протестом, бунтом заради бунту.

Пишучи на стіні своє ім’я, ти заявляєш про свою присутність, про те, що місто належить не людям в кабінетах на зручних шкіряних кріслах, а тобі. Замість того, щоб дорікати на вигляд міста, ти власноруч змінюєш його візуальний образ. Багатьом здається, що написи псують архітектуру міста і є недопустимими. Чи не замислювались ви, де були знайдені малюнки перших людей? Це було ніщо інше, як скеля. Навряд чи це послання дійшло б до нас крізь віки в будь-який інший спосіб.

Написи залишають за собою необхідний відбиток часу і передають певний колорит. Здебільшого роботи є свідомо або підсвідомо чітко вписаними в простір, таким чином, доповнюючи картину міста, а не руйнуючи її. Те, що сьогодні дійсно псує вигляд міста, це засилля реклами, яка нав’язливо пропонує вам щастя. Адже товаром рекламістів є саме щастя. А стати щасливим ви можете, придбавши те, що від вас вимагається. Як альтернатива граффіті вам не пропонує ні вічного блаженства, ні чергового непотребу за супернизькими цінами, воно лише змушує замислитись над побаченим. 



Особливістю нашого міста є непередбачуваність його пейзажів. Тому роботи вуличних художників можна побачити як і на центральних вулицях, так і в місцях цілком незвичних, де не кожний день доводиться бувати. З цікавих локацій можна згадати греблю на річці Тетерів, де ми змогли малювати завдяки допомозі знайомого альпініста. Або ж скеля на тій самій річці, де вдалося помалювати, пришвартувавшись човном.


Насамкінець хотів би відповісти на питання, які часто задають випадкові перехожі:
  • середня вартість спрею 40 грн;
  • це робиться за власний кошт;
  • значення малюнку шрифт(ім’я );
  • з міліцією проблеми траплялися;
  • ми не вчимося на художньому;
  • так, ми розфарбуємо ваш гараж. 

Sewer

Автор: Житомирец, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info

http://zhtmr.blogspot.com/2012/02/sewer.html
Місто | 08.04.2012 | Переглядів: 4018

Коментарів: 3
KAPJICOH
1 Andrey (KAPJICOH)   • 18:23:18, 08.04.2012 [Материал]

Пусть лучше мелом на асфальте свою мазню малюют... Так хоть вреда от них не будет. Засрали всё что можно. Дауны.
Igmor
2 Igmor (Igmor)   • 09:26:48, 09.04.2012 [Материал]

Дещёвая мазня, без малейшего признака таланта.
Вот тут - http://korefun.net/2011/04/graffiti-takogo-vy-eshhe-ne-videli/ - другое дело.
401
3 мельник ольга (401)   • 22:49:52, 22.05.2012 [Материал]

пацаны,та вы сами пойдите накалякайте почерком из тетради и пусть все заценят "не мазню"